Изпробвана рецепта

Правила за писане в сайта и форума и подробна информация за възможностите и екстрите, които предлага Веселият Готвач
Отговори
Потребителски аватар
vg
Администратор
Администратор
Мнения: 553
Регистриран на: съб авг 04, 2007 11:07 am
:: 3362 рецепти от vg
:: 218 снимки от vg

Изпробвана рецепта

Мнение от vg » пон юли 29, 2013 11:26 am

:?: Какво означава "изпробвана рецепта" ?
:arrow: Точно каквото очакваш - някой друг освен автора е приготвил рецептата. Това е гаранция, че посочените продукти и начин на приготвяне ще доведат до успешен край. Погледни коментарите към рецептата - там можеш да прочетеш кой как се е справил и да откриеш идеи за вариации и подобрения на описаната рецепта.


:?: Приготвих успешно рецепта - как да го отбележа?
:arrow: При писане на нов коментар има поле във формичката, където можеш да посочиш, че си я приготвил.
Capture - Copy.PNG
Capture - Copy.PNG (10.3 KиБ) Видяна 156421 пъти
В коментара си можеш да разкажеш впечатления, идеи и каквото друго ти се иска да кажеш за рецептата - Много време ли ти отне? Резултатът вкусен ли е? Ще го приготвиш ли пак?
Твоят коментар ще бъде от полза на всички хора, които четат рецептата - със сигурност ще се радват да прочетат мнението ти.
:idea: Не забравяй да се похвалиш и със снимка :)


:?: При писане на коментар нямам отметката за "изпробвана рецепта" - защо?
:arrow: В предишен коментар вече си потвърдил, че си изпробвал рецептата - всеки потребител може само по веднъж да отбележи дадена рецепта като изпробвана.
или
:arrow: Рецептата е добавена от теб - авторът на рецептата не може да я отбелязва като изпробвана.


:?: Как да позная дали дадена рецепта е изпробвана?
:arrow: В самата рецепта погледни горния десен ъгъл, ако рецептата е изпробвана ще видиш колко човека са я приготвили успешно
Capture2.jpg
Capture2.jpg (40.97 KиБ) Видяна 156761 пъти
:arrow: В резултати от търсене или разглеждане на категория също всяка изпробвана рецепта е отбелязана - потърси знака в долния ляв ъгъл под снимката
Capture.PNG
Capture.PNG (94.39 KиБ) Видяна 156761 пъти

:?: Харесвам рецепта, но ме притеснява, че не е изпробвана...
:arrow: Това, че дадена рецепта още не е изпробвана НЕ е лош знак - може да е още много нова и хората, които имат желание да не са имали време да я приготвят. Или пък тези, които са я приготвили са забравили да напишат коментар и да го отбележат... Това не трябва да те притеснява - ако имаш конкретен въпрос - задай го в коментарите, ако не - опитай рецептата - бъди пръв :)
Екипът на "Веселият Готвач"


Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » вт авг 13, 2013 12:30 pm

Понякога може да се случи човек да приготви някоя рецепта, да снима резултата и да забрави да сложи коментар. :huh:

За да помогнем да се подсетите кои рецепти може да сте пропуснали така от днес някои от вас имат нов линк в Профил (или цъкнете тук)- там ще откриете всички рецепти към които сте сложили снимка, но не сте отбелязали като изпробвани. Ако си спомняте, че сте следвали рецептата и сте получили успешен резултат - моля, сложете коментар към нея и цъкнете кутийката във формичката да го потвърдите :) :chef: Така тя ще изчезне от този списък и ще отиде при другите изпробвани рецепти.

Моля, не отбелязвайте като изпробвани рецепти, които:
- не сте приготвили (например снимката е само на продукт) :confused:
- не се е получил задоволителен резултат :gaf:
- правили сте рецептата, но с променени продукти и/или приготвяне :read:
Aut viam inveniam aut faciam

irina.t.markova
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 1
Регистриран на: пон дек 18, 2017 9:45 am

Мнение от irina.t.markova » пон дек 18, 2017 9:58 am

Получиха се много добре.

paladin1969
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 3
Регистриран на: нед ное 18, 2012 8:51 pm

Мнение от paladin1969 » вт яну 14, 2020 9:05 pm

Стана много вкусен боб. Бях опитвал такъв на Гигинския манастир.


rafidi2
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 1
Регистриран на: нед ное 10, 2013 2:22 pm
:: 1 рецепти от rafidi2
:: 2 снимки от rafidi2

Мнение от rafidi2 » нед мар 29, 2020 2:04 pm

Тази рецепта я имам от майка си от години и съм я правил много пъти. Винаги става невероятно вкусна. Тортата е малко тежка като храна но немога да и устоя. Боже колко вкусно откритие. Днес ми се пада отново да я направя. - не ми пожелавайте късмет, няма да ми е нужен. Винаги се получава!

paladin1969
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 3
Регистриран на: нед ное 18, 2012 8:51 pm

Мнение от paladin1969 » пон май 01, 2023 9:17 pm

:clap: Изпробвах рецептата, получи се много добре.
Аз добавих накълцани печени бадеми.
Хлебопекарната ми е за 1,5кг., напълни се до половината.
Втория път добавих + 50%, към дозировката и се получи перфектно.

paladin1969
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 3
Регистриран на: нед ное 18, 2012 8:51 pm

Мнение от paladin1969 » нед сеп 24, 2023 9:09 pm

Понеже избягваме пържено, сложих мазнината в мултикукър, като я замених със зехтин, добавих нарязаното на кубчета месо, подправките, лука и гъбите. Получи се много добре, като го приготвих на програма за гювеч за един час.
Прикачени файлове
20230924_142445.jpg
Така изглежда, след приготвянето в мултикукъра.


Отговори