Не правете зимнина!

Кое е полезно и кое не? Вкусотии, вкусотии, но как да отслабнем?
apostol
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 37
Регистриран на: ср окт 10, 2007 6:11 pm
Местоположение: София
Контакти:

Не правете зимнина!

Мнение от apostol » пет окт 12, 2007 3:13 am

Знайно е, че ние, българите, сме световни шампиони по броя на преждевременните инфаркти и инсулти. Главната причина за това е нашата кухня.

Тя е прекалено солена, прекалено мазна, прекалено сладка. Особено вредна, опасна за живота е така наречената зимнина. Защото тя бъка от сол и консерванти. Това е една идиотска традиция на българската кухня, с която ние трябва окончателно да се сбогуваме!

Ако не го направим ни чака... преждевременна смърт!

Апостол Апостолов
********************

Апостол Апостолов

www.LudiPari.com


pepolina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 49
Регистриран на: пет сеп 14, 2007 4:51 pm
:: 134 рецепти от pepolina
:: 104 снимки от pepolina

Мнение от pepolina » пет окт 12, 2007 2:38 pm

Според мен причината за многото инсулти, инфаркти и другите съвременни "смъртоносни" болести не са само резултат на нашата кухня и начинът ни на хранене. На времето нашите баби и прабаби са оцелявали с тази така наречена Българска кухна. Не е имало нито един дом, в който да е нямало направена зимнина.(Аз например не мога да си представя едно българско семейство да изкара зимата без нашето прословуто кисело зеле). И въпреки това в миналите години хората са били много по - здрави, отколкото сега. Затова трябва да се замислим не толкова за туршията, която ядем, а за стреса в който живеем и за сегашните неекологични продукти, които си купуваме от пазарите и магазините, защото други просто няма откъде да си вземеш, ако не си ги произведеш сам.
Това е мое мнение и може да не съвпада с мнението на други хора, но аз така виждам нещата.

Lin4eto
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 3
Регистриран на: пет авг 10, 2007 3:16 pm

Мнение от Lin4eto » пет окт 12, 2007 4:55 pm

pepolina права си ,аз ще продължавам да си прая зимнината щото ни е вкусна ,по магазините само боклуци.За киселото зеле се стягам вече,наистина е немислимо без него зимата ,особенно и с вредните мръвки вътре :D :D

pepolina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 49
Регистриран на: пет сеп 14, 2007 4:51 pm
:: 134 рецепти от pepolina
:: 104 снимки от pepolina

Мнение от pepolina » пет окт 12, 2007 5:42 pm

Радвам се, че има още някой в отбора ми. Хора, яжте туршии, зашото в тях има много витамин C.


Потребителски аватар
neli.mag
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 138
Регистриран на: пон авг 06, 2007 12:26 pm
:: 33 рецепти от neli.mag
:: 136 снимки от neli.mag
Местоположение: Кърджали

Мнение от neli.mag » съб окт 13, 2007 5:56 pm

ААААААААА, не! Категорично заявявам, че съм ЗА ДОмАШНО ПрИГОТВЕНАТА ЗИМНИНА! Има консерви, които не може да се намерят в магазина, а и да ги има няма да са същите като приготвените у дома. Когато всичко е с мярка няма опасност. :D :D :D

apostol
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 37
Регистриран на: ср окт 10, 2007 6:11 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от apostol » съб окт 20, 2007 10:02 am

Никакви витамини няма в туршиите! Научно доказан факт е, че витамините се унищожават при топлинна обработка на зеленчуците и плодовете. Само в киселото зеле витамините се запазват и то по очевадни причини. Единствената зимнина, която носи някакви ползи със себе си е именно киселото зеле. Това- да, ама за останалото- твърдо не!

Българите не ценят здравето си и нехаят за него. Затова са един от най- болните народи на земята. Не били продуктивни... Ами как ще се продуктивни, като са болни?!

Апостол Апостолов
********************

Апостол Апостолов

www.LudiPari.com

pepolina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 49
Регистриран на: пет сеп 14, 2007 4:51 pm
:: 134 рецепти от pepolina
:: 104 снимки от pepolina

Мнение от pepolina » съб окт 20, 2007 1:51 pm

Има и туршии, които се правят без топлинна обработка, така че не съм съгласна, че всичката зимнина е вредна.

apostol
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 37
Регистриран на: ср окт 10, 2007 6:11 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от apostol » съб окт 20, 2007 5:08 pm

Не става дума само за топлинната обработка. 3 000 000 българи имат проблеми с кръвното налягане! "Хранителната добавка", която е пряко отговорна за високото кръвно налягане, е ГОТВАРСКАТА СОЛ!

В туршиите се турят цели шепи сол. Солта и консервантите ги правят опасни за живота!

Апостол Апостолов
********************

Апостол Апостолов

www.LudiPari.com

pepolina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 49
Регистриран на: пет сеп 14, 2007 4:51 pm
:: 134 рецепти от pepolina
:: 104 снимки от pepolina

Мнение от pepolina » съб окт 20, 2007 7:19 pm

Мисля, че всеки сам си е господар на тялото и на живота. Затова всеки сам може да прецени кое е вредно и кое не за него и неговото семейство.

apostol
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 37
Регистриран на: ср окт 10, 2007 6:11 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от apostol » нед окт 21, 2007 6:09 am

Така е- всеки сам е господар на тялото си. И всеки има право на мнение. Аз изказах САМО едно мнение. Моето мнение. Но! Аз не се опитвам да налагам на другите МОИТЕ схващания. Мисля, че разбирате това.

Апостол Апостолов
********************

Апостол Апостолов

www.LudiPari.com


Заключена