„ПРОФИЛ” И „ПРЕДСТАВЕТЕ СЕ С 2 ДУМИ”

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Отговори
Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

„ПРОФИЛ” И „ПРЕДСТАВЕТЕ СЕ С 2 ДУМИ”

Мнение от tillia » вт фев 23, 2010 3:25 pm

Понякога ми се налага, по един или друг повод, да се обърна към някой от участниците в сайта. За това използвам профила и личното съобщение. Но често се сбъсквам с една, според мен ненужна анонимност. Например /използвам съвсем произволно имена, ако случайно има наистина такива, моля да бъда извинена!/:

WAL78
Име:
От:
Възраст:
Пол:
Бих предпочела да се обърна с името, а не с „Зравейте, WAL78!”. Кой се крие зад това име – мъж или жена, млад или стар, живеещ в България или в чужбина. Разбира се, че не е задължително да се представяме в профила. Това е въпрос на избор. Но след време същото лице се представя във форума в „Представете се с 2 думи”, примерно: „Казвам се Иванка, на 23 години, от Бургас. В момента живея в Полша и т. н. и т. н.”
Според мен трябва да попълниме профила. Това е най-краткото сведение за нас. А в „Представете се с 2 думи” вече по-разширено.
WAL78
Име: Иванка
От: Бургас
Възраст: 23
Пол: жена

Какво е вашето мнение? :?
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » вт фев 23, 2010 3:53 pm

Да, но тогава трябва да се преименува на "Представете се с повече от 2 думи" :).
Ина е абсолютно права. Но има хора, които искат да останат анонимни, но естествено, че в този случаи те не би следвало и да се представят в темата за представяне във форума. Все пак всеки сам избира дали и как да направи своето представяне, тъй като полетата за лична информация в профила не са направени да са задължителни, но дори и да са, ако някой не желае да дава лична информация, винаги може да даде измислена.
Аз лично се чувствам като член на това весело семейство готвачи и ще си попълня изцяло профила :).

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » вт фев 23, 2010 5:35 pm

Аз невиждам нищо лошо в това,лоне собственото име да се напише в профила.Защо трябва да сме анонимни,нали сме едно голямо семейство весели готвачи,не сме престъпна група?!Напълно подкрепям Ина.Все пак трябва да имаме някаква представа към кого се обръщаме,разбира се не изключвам факта,че може да има и измислени "герои",но това вече е въпрос на съзнание.Все пак, всеки преценява кое и как да попълни.
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » чет фев 25, 2010 1:37 pm

В профила не се искат данни за трите имена, адрес, телефон, месторабота, семейно положение, снимка и др. подобни./по принцип въобще не се искат никакви данни, това е личен въпрос на всеки от нас, дали да го попълни/. Така, че невиждам защо трябва да се лъже. Не е сайт за запознанство. Просто ми се стори, че е правилно да напишем най-малкото данни за комуникация и затова повдигнах въпроса.
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение


Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » съб фев 27, 2010 7:36 pm

Съгласна съм с теб,Ина!Все пак сайта не е само книга с рецепти и това му е хубавото.Тук общуваме не само по кулинарски,а и по човешки.Дори понякога съжалявам,че няма чат.Пък и не виждам с какво мога да навредя на някой,който живее на другия край на България,а и на света,само като знам името му.

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » съб фев 27, 2010 11:09 pm

Ина, и аз съм съгласна с теб! Обръщам се към потребителите с първото име/ако са го написали в профила си/. Не виждам какво се притесняват да си напишат собственото име, нали сме виртуални приятели :) :) :)


Отговори