Бойкот? Лична неприязън?

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Бойкот? Лична неприязън?

Мнение от Aliana » пон апр 13, 2009 3:04 pm

Aliana слага рецепта, измежду всички останали.

Минава , все една и съща участничка, и натиска на всички рецепти на Aliana оценка МНОГО ЛОША. Но само на нейните. Ама че това било деликатес, ама че имало изтънчен вкус, ама че е известна по цял свят? Щом е сложена от Aliana, е МНОГО ЛОША! Завчера накарах една участничка да сложи от свое име рецепта, която исках да публикувам. И о, чудо! Рецептата е много добра! Нито една оценка под 5.

Без разлика, дали е агнешко, пилешко, раци, десерти - плодови и шокодадови, неща, които се харесват на всички (пардон, харесват се на всички, ако НЕ ги публикувам аз). И гарантирано без да я е пробвала, отмъстителната дребнава съфорумка решава, под защитата на анонимността, да .......... на рецептите.

Браво! Точно така се прави!


Моля всички останали, много ви моля, не оценяйте мои рецепти!

Така ще се види, че още при публикуването рецептата бива оценявана като МНОГО ЛОША. А ако престане изведнъж, пак се доказва, че съм права.




Агнешко в лозов лист на скара 4 гласа. Обща оценка 3,75 5+5+4+1=15 15:4=3,75 За двама участници много добра, за един участник добра, за един учасник много лоша.


Запечен омар с бадеми 1 глас - много лоша

Омар Термидор 1 глас - много лоша

Пилешко филе на шиш, сладко - кисело - люто 4 гласа. Обща оценка 3,75 5+5+4+1=15 15:4=3,75 За двама участници много добра, за един участник добра, за един участник много лоша.

Бисквити с оризон 3 гласа. Обща оценка 3,67 5+5+1=11 , 11: 3= 3,67 За двама участници много добра, за един - много лоша


Капрезе от ягоди и кокос 5 гласа, обща оценка 4,2 5+5+5+5+1= 21 21:5=4,2 За четирима участници много добра, за един много лоша.


Шоколадово гатó (Gateau) Течен сладкиш от шоколад 5 гласа, обща оценка 4,2 5+5+5+5+1= 21 21:5=4,2 За четирима участници много добра, за един много лоша.



Просто бие на очи!







[/url]
Последна промяна от Aliana на пон апр 13, 2009 3:41 pm, променено общо 2 пъти.
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
ani_perla
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 146
Регистриран на: пет фев 06, 2009 1:21 pm
:: 67 рецепти от ani_perla
:: 114 снимки от ani_perla

Мнение от ani_perla » пон апр 13, 2009 3:28 pm

Рали,след като прочетох коментара ти се разрових в рецептите от тези дни и устанаових ,че си ПРАВА :agr: .Действително има такова нещо :shock: .И мои рецепти са били ниско оценявани,но аз съм го отдавала на факта,че всички имаме различни вкусове,и хубавото за мен,не означава,че е вкусно и за теб.А по повод на тази ''особа" ще те посъветвам да не и обръщаш внимание :thumup: .Тези,които следят наистина какво добавяш като рецепти мисля,че вече са те оценили с нещо много по-ралично от 1 :clap: .
Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон апр 13, 2009 3:31 pm

Благодаря, Ани! Редактирах горе моят текст, добавих някои от рецептите, където е оценяно по този начин.
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » пон апр 13, 2009 3:44 pm

Здравей Рали,

Проверихме какво става и те уверяваме, че няма тенденциозно слагане на 1-ци от един човек. Така както някои хора слагат 5-ци от просто разглеждане на рецептата, така има и други, които слагат ниски оценки. Лично мое предположение е, че някои от рецептите ти са нестандартни и за някои това е лошо (не могат да приемат нещо по-различно).

Хубавото, което се вижда и в твоите примери е, че дори да има 2-3ма души с негативно мислене, когато една рецепта е хубава останалите я оценяват по достойнство и тя остава с хубава оценка.

========================

Някои от вас сигурно знаят, а за другите ще поясня тук - ние следим и виждаме ВСИЧКО, което се случва в сайта. Поставянето на оценки може да бъде проследено в системата кой, кога и какви оценки е слагал. Нито имаме време, нито желание да следим индивидуално кой какви оценки слага, НО следим за необичайна активност и странни тенденции. Ако някой си мисли, че може да използва системата за оценяване за лична вендета ( :roll: :? ) - ние няма да го допуснем.

В случая с рецептите, които посочва Ралица - ще следим внимателно какво става в следващите дни.
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон апр 13, 2009 3:51 pm

Благодаря ти, Павел!

Радва ме, че съм била в грешка! :)
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
vile11
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 75
Регистриран на: нед мар 08, 2009 9:41 pm
:: 7 рецепти от vile11
:: 16 снимки от vile11

Мнение от vile11 » пон апр 13, 2009 4:59 pm

Мила Aliana, наистина недей да обръщаш внимание на тази "особа"(според мен може би изобщо няма такава личност).Всички твои рецепти, мнения, съвети снимки, които споделяш с нас са много полезни, защото лично аз нямам никакво въображение и просто се нуждая от такива и затова и се регистрирах в сайта. Добре да кажем, че си предизвикала нечия ревност и какво? Тя е една личност, а като мен нуждаещите се питащи, търсещи, обменящи споделящи - много повече сме! Сигурна съм, че и това ще отмине. Просто трябва да бъдем толерантни помежду си. Продължавай в същия дух! :thumup:

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » пон апр 13, 2009 5:20 pm

Рали, и аз срещам много ниски оценки на мои рецепти /които за мен са много добри/, но явно за други не са по вкуса им. Мисля, че е въпрос на предпочитания - както например аз не мога да си представя, че на готвено зеле може да се сложи дафинов лист - за мен това не е добро.
Не обръщай внимание на това, тук сме за да се развличаме и да черпим идеи, а не напрежение! :thumup:

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » пон апр 13, 2009 5:59 pm

Рали,остави оценките.Дори и само-лоша да е,хич да не ти пука :D !Гледай коментариите мила!!От там си личи за рецептата!!!
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » пон апр 13, 2009 6:14 pm

Рали, не обръщай внимание....
Преди време и при мен беше така - един човек на всяка моя рецепта даваше лоша оценка ......(за няколко дни беше гласувал за всичките ми рецепти). Всеки си има вкус и не съвпада с вкуса на другите...Аз у нас не мога да угодя на 2-ма - та камо ли тук на толкова много съфорумци!
Къде се вижда с какви оценки са гласували?

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон апр 13, 2009 6:19 pm

:) :) :)



Момичета прави сте.

Аз гледам оценките, за да се ориентирам, какво горе-долу се харесва.

Аз превеждам рецептите и това ми струва време и усилия.

Ясно ми е, че някои различия във вкусовете са непреодолими. Така например тук тиквата е зеленчук, готви се на супа. Аз съм я кусвала и първият път просто не успях да я преглътна, беше много отвратителна. Сега съм яла няколко пъти, но не бих я предложила на никое българско семейство.
Или пък супа от краставици. Аз винаги пробвам. Но не винаги съм възхитена.
Морковите се ядат и сладки, ок, в БГ полека-лека също.

Та по оценките се ориентирам: аха, предишният път сложих подобна комбинация, отзивите бяха добри, може и това да е полезно, чакай да го преведа и да го сложа.


Но, Веси, права си. Ще гледам коментарите.


:)
www.facebook.com/artandhobby


Заключена