Аз видях красотата на България и света!

За всички, които обичат да пътуват и посещават интересни места
Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » ср авг 18, 2010 11:24 pm

MAKAWELI, пълниш ми очите с хубави снимки и душата с приятни спомени. Родена си за психоаналитик и пътеводител.Блазе на семейството ти,че си има такава ( ПЕРЛА ),като теб !!!


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср авг 18, 2010 11:39 pm

akva, благодаря ти за хубавите думи :hug:
Радвам се че ти е харесала виртуалната разходка :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб авг 21, 2010 6:24 pm

Големи красоти, напълни ми се душата!

Благодаря!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт авг 24, 2010 2:28 pm

И още малко снимки от нашата малка, но красива БЪЛГАРИЯ:

Изображение
Река Черни Лом - около с.Щръклево, Русенско

Изображение
Поглед от Несебър към Слънчев бряг

Изображение
Ах, морето

Изображение
Стария Несебър

Изображение
Стария Несебър

Изображение
Стария Несебър

Изображение
Стария Несебър

Изображение
Стария Несебър

Изображение
Несебър - пристанището

Изображение
Плажа на Камчия
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
PassionFlower
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 158
Регистриран на: нед май 17, 2009 7:12 am
:: 352 рецепти от PassionFlower
:: 1554 снимки от PassionFlower
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнение от PassionFlower » нед авг 29, 2010 2:56 pm

Здравейте, весели готвачи :) Това лято, за мое голямо ощастливение, успях да видя красотата на Майорка. На гости съм тук на моите родители вече повече от месец и не мога да се нарадвам на неповторимите пейзажи и природни чудеса. Споделям с вас някои от тях :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
http://rusianamihailova.blogspot.com.es/

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » нед сеп 05, 2010 2:52 pm

Здравейте, Готвачи-пътешественици (реални и виртуални).
Снощи до късно качвах материала, но не успях да го пусна (оставих го за днес).
Ето обещаните снимки от нашето тазгодишно лятно пътуване.
Тръгваме рано сутринта, посоката е Габрово. Още сега искам да ви кажа, че много места и забележителности не успяхме да посетим, но сме замислили повторение (ще наваксаме пропуските :) )
По време на пътуването решаваме, че първо ще надникнем зад оградите на боженските къщи. Още е рано. Няма никакви хора, което означава, че няма кого да попиташ какво трябва да видиш на всяка цена в Боженци. Тръгваме по уличките (хаотично зяпащи), красотата ни грабва. Тишина, мир и неописуемо чувство на спокойствие.
Изображение

Изображение

Изображение

Селото вече се пробуждаше, когато ние потеглихме към Габрово (нямаше как :( )

Пристигаме. От спящото село в големия, шумен и вече пробудил се (отдавна) град. Чудим се накъде да тръгнем. Пак въпросът - какво трябва да видим? Сядаме на чашка кафе (за освежаване на мисълта) в едно заведение точно над реката. Едва сега видях статуята на лъв в края на моста, по който току-що бяхме минали. Пошегувахме се, че и тук има лъвов мост (като в столицата). Че то и Габрово нали е столица, но на хумора :D :D :D
След кафето хващаме в неизвестна посока (пеша). Непознатото ангажира цялата ти мисъл. Нямаш много време, а градът е голям и "бавно" разкрива красотите си.

Изображение

Изображение

След разходката по центъра на града (за друга нямах вече крака) поехме към Етъра (днес (04.09.2010г) говориха по новините за панаир на занаятите в Етъра, но ние нямахме късмет да го видим).
Ето снимки и от това прекрасно кътче, запечатало българския бит и уменията на различни майстори.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сладкорийки
Изображение

Изображение

Следобяд пристигаме вече и в Трявна. Лесно намираме хотела (без помощта на навигацията - тук тя не работи)
Това са изгледи от хотела:
Изображение

Изображение

Централна улица
Изображение

Изображение

Изображение


Най-красивата общинска сграда, която съм виждала
Изображение

Фонтанът пред общината
Изображение

Насладихме се на цялата градска красота (разполагахме с много повече време). Когато се прибрахме в хотела, се чувствах невероятно.
Вечерта релаксирахме до басейна, а над нас шумеше гората. Просто приказка.

На сутринта осъзнах, че точно за такава почивка съм мечтала. Трябваше да предвидя двудневен престой тук. Не ми се тръгваше.
Усещах т.н. любов от пръв поглед. Наистина се влюбих в Трявна. И със сигурност ще я посетиме отново.

На път за Велико Търново минахме през Дряново. Впечатленията ми от интернет бяха различни от действителността.
Или просто Трявна ме беше омагьосала.
И тук се разходихме (даже много бих казала). Какво ходене падна докато открием моста на Колю Фичето - почти се бях отказала. Ето го:

Изображение

А ето и паметника на майстор К. Фичето в центъра на града.
Изображение

Часовникова кула
Изображение

След лудото ходене, сядаме в колата да си починем на път за Велико Търново.
Пристигаме - и тук големия град е негостоприемен (така чувствам всички градове, да не го приемете лично за Велико Търново) - бързи коли, забързани хора, угрижени лица, по-рядко усмихнати. Изгубваш се в тълпата.
Откриваме хотела в една тясна еднопосочна уличка (тук добре, че навигацията помага иначе...). До мен профучават коли. Не мога да си отворя вратата за да сляза от колата.
Настаняваме се - хотелът е хубав и с прекрасна панорамна гледка към Царевец и Трапезица.
Ето изглед от стаята:
Изображение

А това е от панорамния ресторант
Изображение

Уличките и сградите са кокетни, но колите по тях са ужасни. Не исках да е така.
Изображение

Поглеждам в пролуката между две сгради. Гледката е великолепна.
Изображение

Оригинално:
Изображение

Откриваме красива, тиха и спокойна уличка.
Изображение

Изображение

Тази не е от тихите, но това ми хареса за снимка Изображение

И това ми хареса (донесоха ни го като бонус в един ресторант :D )
Изображение

На другия ден потегляме за морето (родителите на мъжа ми и сестра му с малкото племениче са на Равда. Така, че поемаме към Равда).
Минаваме през Арбанаси. Тук също е много красиво. Сега вече знам защо BABY ме посъветва да пренощувам в Арбанаси, а не във Велико Търново. Хей, BABY, от къде знаеш, че бягам от големия град и търся място със спрял часовник? :D :D :D Наистина съжалих, че не бях избрала това място.

Изображение

Малко нахално надничане
Изображение

Какво ли се продава на тези сергийки?
Изображение

Единственото отворено магазинче. Бях се запътила към него, но един пинчер ме спря. Колкото и да ви е смешно, така беше. Виждате ли черното петно в страни от вратата. Това е един "лют" пинчер.
Така и не посмях да прекрача прага, а и човек отвътре, от магазина не излезе (някои си слагат камбанки на вратите - други пинчери :D :shock: :D )
Изображение

Хващаме пътя за Елена. Ето още един поглед към Велико Търново Изображение

На пътя, вляво, виждаме тази постройка. Красива е.
Изображение

Изображение

Поглед от високо
Изображение

Изображение

По пътя имаше много такива прекрасни, необятни гледки. В Елена не влизаме, защото навигаторът ни кара да се отбием вляво (преди да сме навлезли в града).
Можеше и да не му се подчиним, но какво може да видим за половин - един час.

Така след прекрасния, живописен планински път слизаме на кота нула - морския бряг. Вече сме в Равда.

Пия си следобедното кафе на този бряг.
Изображение

На другия ден, преди изгрев слънце.

Изображение

Изображение

Започна нов ден.
Изображение

Как бързо времето лети. Изнизаха се почивните дни и поехме към дома. На връщане решаваме, че няма да пътуваме по Пловдивската магистрала, а по подбалканския път (да минем през Калофер, Казанлък, Карлово...)
Както си гледах картата и изведнъж виждам, че от Мъглиш има отбивка за Трявна. Пускам идеята да минем от там и на връщане. Няма против. Отбиваме, влизаме в Мъглиш и търсим табели за Трявна. Няма такива. Спираме и пренастройваме навигацията.
След малко взе да ни казва - "вземете следващия десен завой.....". И така караме си ние и попадаме на стръмен път, супер тесен (само за една кола) и дето крайпътните храсти те удрят почти през лицето. Навигацията твърди упорито, че има път напред.
Ние не сме убедени. Виждаме един човек (какъв късмет, в тази пустош). Спираме и когато го питаме за Трявна той се плесна по челото. Добър знак беше - сбъркали сме. Каза, че по този път до Трявна може да се стигне само с джип (4х4).
С една дума за екстремисти. Добре, че не сме с джип иначе мъжът ми щеше да приеме предизвикателството (а аз щях да си умра от страх).
Хайде обратно на главния път. До Трявна ще ходим друг път (отново). Имаме толкова поводи, толкова неща не видяхме.
Но по-добре така - да поемаме красотата на малки глъдки и да имаме надеждата, че ще има още, и още... Ще има пак и отново.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед сеп 05, 2010 3:18 pm

Elti,
Направили сте си чудесна разходка, а ти си разкошен гид :thumup: Има толкова прекрасни кътчета в нашата малка страна, на човек му се иска да види всички - дори и най-закътаните :wink:

От сърце ти желая да сбъднете мечтите си и да отидете там, където ви се иска :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
melek
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 327
Регистриран на: ср май 05, 2010 3:58 am
:: 82 рецепти от melek
:: 387 снимки от melek

Мнение от melek » нед сеп 05, 2010 4:13 pm

Elti, благодаря за разходката :thumup:
Снимките ти са както винаги разкошни :clap: :clap:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед сеп 05, 2010 7:33 pm

Насладих се на разказа и снимките, благодаря ти от сърце! :love:

Да видя местата през твоите очи и обектив ми достави огромно удоволствие!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » пон сеп 06, 2010 1:28 pm

Еlti, родена си за екскурзвод! :thumup:
Върна ме по отдавна посетени места. Някои неща са запазени, има и много нови. Благодаря ти за хубавите мигове! :clap:
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение


Отговори