Аз видях красотата на България и света!

За всички, които обичат да пътуват и посещават интересни места
Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » вт авг 30, 2011 2:26 am

То, затова има една приказка-обиколи Родината,за да я обикнеш !!!
Изображение


Потребителски аватар
iuleto0o
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 8
Регистриран на: чет сеп 02, 2010 4:03 pm
:: 3 рецепти от iuleto0o
:: 25 снимки от iuleto0o
Местоположение: Пазарджик

Мнение от iuleto0o » пет сеп 02, 2011 10:17 pm

iuleto0o, и ти си ни показала големи красоти. Ние като бяхме на Гърция, Метеора беше като опция. Не се събрахме достатъчно туристи и не се осъществи екскурзията, за това сега ми е доста интересно.
До Рупите съм ходила няколко пъти и просто като гледам снимките се връщат едни такива мили спомени.
Аз съм подготвила снимки и от нашата екскурзия, но много ми е оскъдно времето. Все се надявам, че скоро ще ги кача.[/quote]

Супер.. дано някой път успееш да отидеш наистина няма да съжаляваш! :)
Tell me what you eat and I will tell you what you are.. :]]

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пон сеп 05, 2011 3:29 pm

Здравейте.
Бях ви обещала снимки, а и това е начин пак да се гмурна в спомените от тазгодишната ни екскурзия.
Първоначално имахме идея да си направим пътуване по бреговете на Дунав (Видин, Лом, Русе, Силистра), а после да се отбием до Добрич, Варна. Но незнайно защо се отказахме. И се загледахме по Родопите.
Първите градове на които се спряхме бяха Девин и Златоград. И така дойде отпуската и потеглихме. В последния момент разбрахме, че трябва да ходим до Благоевград, защото наши приятели от там, бяха намерили квартира за дъщеря ми.
Първоначално избраният маршрут (който минава до язовир Въча) се промени и пропутъвахме пътя до Девин през Благоевград, Гоце Делчев и Доспат.

Някъде в Родопите
Изображение

Преди да стигнем до Девин се отбихме до пещерата Дяволкото гърло. Минава се през Триградското ждрело, което е много живописно и запомнящо се.
Снимките не дават нужната представа, но ще ви покажа малко
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение

В пещерата не ми се влизаше много (просто не си падам по пещери), но не исках да се деля от групата. Естествено, не съм и много впечатлена. Няма характерните за пещерите образувания. Чува се грохот от падаща вода (най-високият подземен водопад на Балканите е имено в тази пещера) и това създава някаква тръпка. Тъмно е и не се вижда водопадът, но се чува силното бучене.

От пещерата нямам хубави снимки, всичките са тъмни и неясни. Ето само две по-добри
Изображение Изображение

Другата тръпка е излизането. По стръмни и тесни стъпала (150бр.) се стига до изхода. По средата вече съжалих, че съм влязла (шегувам се :) - не е леко, но изхода е много красив и си струва гледката). На мен изхода ми хареса много повече от самата пещера.
Изображение

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пон сеп 05, 2011 3:35 pm

(Продължение на предишния пост)...Пристигаме в Девин. Нямам резервация, но съм си нахвърляла няколко адреса и телефони. Обаждам се на първият хотел, разглеждам, одобрявам и в него настанихме дъщерята и приятеля и. За нас няма свободна стая, но хората ни препоръчаха съседен хотел. Е, нашият беше по-лош, но за една вечер реших, че не е проблем.
Разходихме се в Девин, вдишвахме чист родопски въздух, радвахме се на тишината и спокойния град. Хареса ми, макар, че не бих го избрала за по-дълга почивка.
Изображение Изображение

На другия ден тръгнахме към Кръстова гора. По карта е 100-ина километра, но по време на пътуване е равно на 300-400км.
Минаваме през село Широка лъка - много красиво сгушено в планината
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пон сеп 05, 2011 3:44 pm

(Продължение на предишния пост)... На път за Кръстова гора минаваме и покрай табелата за Чудните мостове, но ги оставихме за после, на връщане. Искахме да стигнем Кръстова гора по-бързо, защото беше петък и прочетох в нета, че се събират доста хора за петъчната литургия.
Пътуването ми се видя доста дълго и мъчително - тесен път, завои, завои, завои.... :shock: Пристигнахме с огромно закъснение от плануваното. Ето малко снимки и от мен (Makaweli е показала много хубави и аз ще гледам да не се повтарят)
Първата е от изглед малко преди Кръстова гора. Втората е от чешмата на Кръстова гора.
Изображение Изображение

На третата се вижда паркингът и църквата. А на четвъртата (ако се загледата внимателно) се вижда криволичещият път.
Изображение Изображение

Изображение

Мъжът ми си намери камъче с релефно обособено кръстче. А аз улисана в търсене на камъче, даже забравих да сляза до аязмото (останах на пътеката и гледах камъчетата. Другите ходили до аязмото, разгледали и на връщане си ме взеха. Тръгнах без да се усетя, че не съм слязла до водата и втория кръст).
Тръгнахме си от Кръстова гора, заредени с тамошната енергия и магия. Потеглихме към Златоград. Мислехме си, че пътят е един и ще се върнем по този, по който сме дошли, за да посетиме и Чудните мостове. Но навигацията ни отклони в друга посока.
Както си карахме и стигнахме до мина Джурково (тук решихме, че навигацията ни е излъгала и ще трябва да се връщаме, но не беше). Продължихме по тесен родопски път, без да знаем къде точно ще ни отведе, но карахме... и стигнахме до Рожен. После пътят за Златоград беше хубав.
В Златоград пристигаме късно (към 18:30-19:00). Пак нямаме резервация (но имам набелязани хотели в тефтера си). Оказа се, че сме спряли точно пред хотел "Златоград" и понеже имаше свободни места се настанихме там. По препоръка на Lu4a си бях набелязала друг хотел, но в този "Златоград" ни дадоха по-добра цена.
Впечатленията ми от Златоград са страхотни. Етнографският комплекс е много, много, хубав и (най-важното) действащ. Обиколихме всички дюкянчета и работилници. Няма как да ви представя усещането.
Вечерта седнахме на терасата на механа "Беловидово". Там останах очарована от обслужването (на първо място), от песните (само български), от звука на гайдата и чановете. Хапнахме и местни специалитети.
Другият ден, до обяд, пак обикаляхме Златоград и откривахме неговите красоти. Тук бих се върнала отново и с удоволствие.
Изображение Изображение
Изображение Изображение

Хотел "Златоград"
Изображение

Сега ще направя малко отклонение, за да ви разкажа друга история. Както вече ви казах на Кръстова гора само мъжът ми си намери камъче с кръстче. Даде го на мен, да го пазя (че нали жените сме по-прибрани :) ).
Слагам го в чантата ( в едно джобче с цип), но по едно време се сещам, че иконите (например) не се държат затворени. Решавам, че това сигурно важи и за това свято камъче и го хващам в ръка.
Вечерта по едно време се сещам за камъчето и почвам да го търся, но го няма. Няма го в стаята, няма го в чантата ми, няма го в колата. Много се ядосах на себе си - знам, че го държах в ръка през целия път и после как изчезна не знам.
Успокояваха ме, че така е било писано, но аз се чувствах ужасно виновна. На другия ден по обяд, излизайки от стаята на хотела, мъжът ми вижда пред вратата камъчето (пак той си го откри). Явно аз съм го изпуснала при отключването на вратата.
Този път успях да го опазя до в къщи :) (защото пак ми беше поверено на мен).

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пон сеп 05, 2011 3:55 pm

(Продължение на предишния пост)... От Златоград потегляме посока морето. Ще отседнем в Приморско (дъщеря ми беше направила подарък на приятеля си полет с паратрайк. Та този полет трябваше да е в Приморско).
Решаваме да разгледаме пътьом и Перперикон. Пристигаме към 14:00 следобяд. Времето е ужасно горещо - августовска 36 градусова жега. Потегляме към върха - без шапки, без вода. И това се оказа кофти тръпка.
Докато стигнеме върха и същинския Перперикон, аз вече нямах желание да разглеждам - исках сянка, вода и местенце за сядане. Камъните се бяха нагорещили като котлони и хич не се чувствах добре като се разхождах по тях.
Иначе мястото си струва да се види. Направихме доста снимки и клипове.
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение

В Приморско пристигаме привечер и пак сме без резервация. Има много хора и спокойствието от Родопите взе да ми липсва.
Настаняваме се в хотел Пловдив, който е близо до северния плаж. Хората ми предложиха много добра цена (за пиков сезон 30лв двойна стая) и изобщо не се замислих.
Тук останахме три дни. Ето малко снимки и от тук
Изображение Изображение
Изображение Изображение

На летището преди полета (ще се консумира подаръкът, за който ви споменах) :/
Изображение

Излитане (полетът беше около половин час - над Приморско и морето. Момчето беше много щастливо. А аз, докато не свърши всичко, бях притеснена. После като гледах видеото онемях :o )
Изображение

След морето решаваме, че една вечер ще пренощуваме и в Хисаря. За това градче вече съм ви разказвала. И снимки съм ви показвала, за това сега само малко
Изображение Изображение
Изображение

Е, това е. Дано ви е било интересно. На мен ми беше приятно да споделя с вас лятната си почивка :)
Мислех да пусна отделни теми за отделните градове, за да може да си споделяме впечатления от хотели, заведения, забележитености, но за сега се отказах. Ако има такъв интерес ще го направя.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон сеп 05, 2011 6:15 pm

Elti, приказна разходка сте си направили - с много и разнообразни преживявания и приключения. Благодаря ти за хубавите коментари :hug:
Наистина Родопите действат много зареждащо - спокойна и топла планина, а такива места като Кръстова гора и Перперикон - те трябва да се видят и да се усетят :love:
На Перперикон ние също отидохме към 12 ч. в подобен горещ ден. Предвидливо си бяхме взели вода и се обухме за катерене, но забравихме шапките. В началото на разходката имахме невероятния късмет да попаднем на група с екскурзовод. На всяка сенчица той спираше и обясняваше подробности от разкопките и историята. Беше НЕВЕРОЯТНО :thumup: Обиколката трая 3,5 часа, но не ги усетихме. Дори и за жегата забравихме. Има още много да се разкопава и разкрива, а величието на мястото не отстъпва на древна Троя.

В допълнение на Elti, ето и още малко снимки:

Изображение
Перперикон - стръмния път към върха

Изображение
Перперикон - гробници

Изображение
Залата за гадания

Изображение
Двореца

Изображение
Величието на Перперикон

Изображение
Поглед към Двореца отгоре

Изображение
Каменно корито за мачкане на грозде

Изображение
Поглед от Двореца към средновековната крепост

Изображение
Покои в двореца

Изображение

Изображение
Част от Храм в средновековната крепост

Изображение
Поглед от крепостта

Изображение
Водоема в Цитаделата

А това е природната забележителност - Скалните гъби. Намира се на около 20 км в северна посока преди Кърджали. Скалните образования са изваяни в риолитови вулкански туфи. Розовият цвят се дължи на минерала клоиноптилолит, а сините и черни петна са манганови образования. Зеленикавата багра е от минерала селадонит.

Изображение

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пон сеп 05, 2011 7:24 pm

Makaweli, имали сте късмет с екскурзовода. То и дъщеря ми се присламчи към такава група, а аз след изкачването ТОЧНО по този стръмен път (първата ти снимка) не исках нито да чувам, нито да гледам :(
Снимките ви са чудесни. :thumup: Леко ви завиждам :P , че сте видяли и гъбите - много са красиви. И на мен ми се искаше, но не минахме от там.

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » чет авг 02, 2012 4:25 am

Изображение
Амазонка

Изображение
Дубай

Изображение Изображение

водопади в Странджа

Изображение

Паркът Буен Ретиро в Мадрид

*снимките са от нета, но много ми харесаха и реших да ви ги покажа:)
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

petiapet
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 1
Регистриран на: пон авг 13, 2012 9:18 am

Мнение от petiapet » пон авг 13, 2012 9:47 am

Снимките ви са невероятни, ето едно място, за което в момента само си мечтая http://www.trivago.bg/%D0%BB%D0%BE%D0%B ... 0%BA%D0%B8
Някой ако е ходил, нека да разкаже!


Отговори