Идеи за Великден

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » чет мар 11, 2010 3:41 pm

Момичета поздравления за темата :clap:
Идеята с ориза е страхотна :thumbsup:
А за обелките с лука найстина стават невероятни,някога баба ми все така ги правеше,аз днес ги шаря с памук или чорапки в който слагам различни листенца и цветенца стават също красиви.


Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пет мар 12, 2010 11:45 am

Поздравления за темата,много обичам да се занимавам с украсата на великденските яйца.Боядисвам по обичайният начин,повечето от тях и след като изсъхнат започвам с украсата.1.Купувам си лепенки за нокти/0.50лв/,най-различни/повечето са цветя/и ги залепвам.2.Продават и сърца/1.50лв/,с лепенка на гърба,залепвам по 1 и връзвам панделка.3.Също за нокти продават в малки стъклени шишенца цветчета,сълзи,листа и точици/като камъчета са по 0.50лв./,правя по7-9 точици с лепило върху яйцето и ги залепвам.Стават много хубави и с маниста.4.На дълга жилка нанизвам маниста.Правя марципан за моделиране,боядисвам го в същият цвят какъвто е на яйцето и залепвам малки точици по цялото яйце,после бързо навивам манистата/където е марципана леко притискам/.Надявам се,да съм ви била полезна.
Винаги първото яйце ми е червено и го оставям пред иконка на Света Богородица,до следващият Великден.

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пет мар 12, 2010 11:49 am

Забравих да напиша-също хубав начин е яйцето да се обвие със 'зелената трева',която продават и отгоре да се залепят 3 малки калинки/0.30лв/, и 2-3 изкуствени маргаритки.

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » пет мар 12, 2010 5:11 pm

Понеже и мен ме заинтригува начина на украса с ориз, копирам казаното от авторката в коментарите:
""Идеите на Гери за Великден - http://zadoma.rozali.com/velikden/p3195.html
Гергана Ламбрева - Пазарджик
БОЯДИСВАНЕ НА ЯЙЦА С ОРИЗ
Лично аз използвам лепило С-200,но става и със секундно лепило.Трябва да се внимава обаче,защото от секундното залепват пръстите понякога.Ориза приготвям по следния начин:
1.Разтварям боите за яйца,както е написано на кутийката им.
2.Вземам шепичка ориз,направо от плика и го пускам в избрания цвят боя.
3.Разбърквам го добре и го оставям за около 10 минути.
4.С помоща на лъжица го изваждаме,прецеждаме водата и го оставяме на слънце,като от време на време го разбъркваме, за да изсъхне добре.
Много е важно водата в която е разтворена боята да е добре изстинала, за да не набъбне и омекне ориза.
С помощта на малка клечка и лепило правя слънце, цветя, зайче и каквото ми роди фантазията.

ОТ ДРУГ КОМЕНТАР - За ориза - потапяте го в боя и вадите веднага да не се раздуе. Много се отлепят оризчетата, така че мили дами внимавайте. Аз лично слагах ориза с пинсети и направих много шарки.""

Изображение

Изображение






http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение


BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » пет мар 12, 2010 7:51 pm

:clap: STEDI,tillia..... :thumup:

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » съб мар 13, 2010 3:50 pm

Изображение

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » съб мар 13, 2010 4:35 pm

ИзображениеМатериали:
Балон, бързосъхнещо лепило, нож
Надуйте балона, докато той стане с диаметър 10см. Покрийте балона с равен слой бързосъхнещо лепило, но без да покривате горната част.
С помощта на ножа придайте на горния край на лепилото ефект на счупена черупка. Когато лепилото изсъхне, спукайте балона и го извадете от полученото яйце от лепило.
Изображение
Изображение
:? Един нестандартен начин за боядисване на яйца, и то без да се използва боя.
Необходими материали:
сурови яйца
стари копринени вратовръзки, копринени блузи или копринени боксерки; за предпочитане многоцветни
парчета памучен плат
ябълкова оцет
олио

Необходими са ви различни като дизайн стари копринени вратовръзки, блузи или боксерки. Сигурна съм, че във всяка къща се намират такива. Нарязват се на парчета, достатъчни да загърнат едно яйце. Завийте яйцата с лицевата страна на плата към него. След парчетата вратовръзка, яйцата се завиват с памучния плат и се стягат с връзка.
Поставят се във вода, към която се добавят 3 с. л оцет.
Варят се минимум 20 минути. След като ги развиете от парчетата плат, ще бъдете изненадани от получените фигури.По желание, след това се обтриват с олио, за да получат истински копринен блясък.
От варенето, яйцата придобиват шарките на плата, в който са увити. Затова, колкото по-шарени са вратовръзките-толкова по-весело ще е яйцето.Изображение
www.mamazavinagi.com

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » съб мар 13, 2010 6:08 pm

Изображение
Изображение
Изображение
А ЕТО И една идея...за трайна украса[/img]http://images.marthastewart.com/images/ ... xl.jpg[img]
Яйцата се пробиват,да изтече белтъка и жълтъка,изплакват се хубаво и се изсушават,намазват се с лепило и се овалят в цветен брокат :thumup:
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » нед мар 14, 2010 1:35 pm

Зайчета от бонбони Маршмелоус:
Изображение

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » нед мар 14, 2010 2:24 pm

Здравейте и от мен,на мен също много ми хареса темата,но аз работя в хранителен магазин и по празника съм на работа,дано успея да се включа и да направя нещо по-красиво и интересно.Поне ще се радвам на вашите интересни красоти,които съм сигурна че ще са страхотни.То празника си наближава.Чао и до скоро. :)


Отговори