Прегорели сладки...

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Отговори
Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Прегорели сладки...

Мнение от xevi » ср апр 09, 2008 1:01 pm

Не знам как е при вас, но аз от време на време успявам да препека (в редки случаи прегоря) разни сладки и сладкишчета. Ако ви се случи, дори и черна коричка да има, в НИКАКЪВ случай не изхвърляйте неуспешния резултат. Обикновено такива сладки могат да се превърнат в много приятни десерти.

Сладките обикновено при препичане стават сухи и твърди - няма проблем. Натрошете сладките, сипете малко топло мляко и разбъркайте сместа. Млякото отнема от неприятния аромат на препечено, а получената смес може да се използва за основа на студен сладкиш (ако е по-твърда) или за основа на десерт с крем (ако е по-мека):

- ако ще правите студен сладкиш, сложете сместа в кръгла тортена форма, наредете плодове (каквито биха отивали на сладките), а отгоре намажете с крем - по-добре е някакъв яйчен или млечен лек крем, а не сметана, защото сладките и без това са сладки и обикновено със сметана стават тежки.
- основа на десерт с крем, на мен повече ми харесва, тъй като тук можете да разгърнете въображението си. В чаша може да се сложи слой от сладката смес, слой плодове (банани вървят на тъмни сладки), слой смес и отгоре да се залее с лек крем. Или пък слой смес, плодове, крем. Или пък да се използва сладолед... всичко зависи от въображението ви.

Важно е ако има прекалено препечени части, те да се остържат предварително. Подобна техника може да се приложи и към сладкиши :)


Отговори