Какво сготвих днес - Юли '11

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт юли 12, 2011 10:25 pm

Здравейте! Днес ми беше ден за готвене, бях отвикнала напоследък :oops: . За закуска направих двойна дозаПалачинки с кисело мляко, за обяд сандвичи на плажа, за вечеря салата от домати с риба тон, а от остналите палачинки спретнах Сметаново пиле в палачинка.
Изображение
За десерт има пъпеш.
Тъй като днес времето не беше много хубаво и се прибрахме по-раничко от плажа успях да осигуря и утрешния обяд - сварих боб с пушени гърди и много зелени подправки - джоджен, девисил, целина и магданоз.
Приятна и прохладна вечер на всички!


mis_val
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 67
Регистриран на: вт апр 19, 2011 10:07 am
:: 6 рецепти от mis_val
:: 152 снимки от mis_val

Мнение от mis_val » ср юли 13, 2011 9:20 am

Добре дошла SIBEL_82!
И аз съм отскоро тук,ако имаш затруднения с публикациите питай по-старшите тук(тези с многото звездички под името),сигурна съм,че ще ти помогнат с удоволствие.
Елти,както винаги си наготвила много ястия,допълнени с хубави снимки.
Момичета всички отчети са страхотни.От мен един от вчера,но без снимки,че не остана време да ги кача:Пилешка супа за закуска преди работа,за вечеря:пържени тиквички(част от тях по рецептата Панирани зеленчуци - Ели) ,шопска салата и хляб без месене.Лек и спорен ден на всички!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » ср юли 13, 2011 11:32 am

Привт приятели :) .
добре дошла Сибел много добре си се отчела справила си се :clap: .
А сега от мене за днес: редена салата с плочка сирене, свинско с картофи,а има и от снощното зеле,за десерт пъпеш.
Хубав ден!!!
:flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
pepeleon
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 162
Регистриран на: пет авг 06, 2010 6:03 pm
:: 114 рецепти от pepeleon
:: 673 снимки от pepeleon
Местоположение: Италия,Кадолино

Мнение от pepeleon » ср юли 13, 2011 3:28 pm

Здравейте,весели хора!
Добре дошла на Сибел в нашия малък кулинарен „свят„....
Какво да ви кажа тук жегата си казва тежката дума у дома никой неиска да яде,а камо ли да включа печката че ще стане още по тежко положението наложи се да купим климатик незнам преди също е било топлооо но таз година нещо природата се побърка.Та да си дойда на думата-закуските ни са кисело мляко с зърнени храни,киндер от хладилника и всичко подобно което е студено.За обяд правя бързи леки неща по често морски сьомга на грил тигана,пангазий на фурна,рачешки кюфтета,морска салата,спагети с миди.За вечеря вчера правих ризото с морски дарове и оризови кюфтета с моцарела пълнени.Салатата е в тонове несъмнено.А десертите са или сладолед или студени диня,пъпеш,череши,праскови,сливи и т.нататък
Днес сме на готова храна :oops: пица,шунка,прошуто,крема сирене и домати.За десерт бейби диня много по сладка е.
Хайде лек и прохладен ден на всички!!! :love:
Учи се от всички,това е-Мъдрост.Имай власт над себе си,това е-Силата.Искай това което имаш,това е-Богатство..


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср юли 13, 2011 6:34 pm

Ние днес сме на салата от домати и краставици със сирене и боб Изображение
- като гледам колко е пълна тенджерата ще можем да нахраним една казарма народ или пък да си го ядем до другата седмица. :shock:

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » ср юли 13, 2011 7:52 pm

За днес пилешка кавърма с гарнитура ориз,таратор,кашкавалче с луканка за мезенце.За десерт карамелизирани банани със сладолед.

Потребителски аватар
SIBEL_82
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 11
Регистриран на: пон юни 20, 2011 8:35 pm
Местоположение: bruksel

Мнение от SIBEL_82 » чет юли 14, 2011 12:56 am

ай ай добре сте заварили развълнувах се малко :oops: благодаря ви момичета стана късно ама и аз да се отчета за днес сутринта ,принцеси за обяд пълен пипер супа от червена леща салата ,а за десерт плодове,вечерята? бяхме на рожден ден и се мина без да готвя вкъщи :clap: за утре не съм мислила още ще се разровя малко тук лека нооощ

Потребителски аватар
irinchicata
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 342
Регистриран на: ср авг 12, 2009 10:51 am
:: 49 рецепти от irinchicata
:: 187 снимки от irinchicata

Мнение от irinchicata » чет юли 14, 2011 10:32 am

Добре дошла при нас Сибел.Дано да научиш и да покажеш много неща,от готварския свят :wink: Та сега за нашата трапеза днес:пилешка супа,лучена яхния и за десерт май ще са вафли :oops: В събота ще ходим при нашите на село.Там ще си похапна от вкусните гозби на моята мама.Има златни ръце :clap: :clap: :clap: А не мога да ви опиша как се радвам,че ще видя и дечицата си :love: :love: :love: Хайде да не ви занимавам повече с моята семейна идилия :D Лек и спокоен ден на всички! :flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
pepeleon
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 162
Регистриран на: пет авг 06, 2010 6:03 pm
:: 114 рецепти от pepeleon
:: 673 снимки от pepeleon
Местоположение: Италия,Кадолино

Мнение от pepeleon » чет юли 14, 2011 3:41 pm

Привет весели хора!
Днес рано закусихме,че ходихме на шопинг :D ха ха дъщерята нямала какво да облече :D .Та хапнахме палачинки с мед и сладко,кафе обилно със сметана,мляко с бисквити за малкия и плодове.
Обяд-сьомга на грил тиган с печени картофи на фурна и салата от чушки,краставици и доматки....за десерт сладолед тирамису.
За вечеря ще печна едно пиленце в плик и мнооого мешана салатаа десерта ще е студени диня,голи праскови и грозде.
Изображение
Ами това е за днес лек ден!!!
Учи се от всички,това е-Мъдрост.Имай власт над себе си,това е-Силата.Искай това което имаш,това е-Богатство..

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет юли 15, 2011 9:08 pm

Здравейте! За тази вечер мислех да пържа кюфтета, даже от сутринта си омесих каймата да поеме хубаво от подправките. Но докато бяхме на плажа извадиха току що уловени миди и не можахме да им устоим, така че менюто претърпя промяна - кюфтетата остават за утре, а за днес направих
Миди по Бургаски Изображение.
Салатата ще е домати с риба тон и маслини, а за десерт праскови.
Използвах, че мъжът ми и детето отидоха да играят федербал и направих за утреСалата от миди Изображение.
Приятна и прохладна вечер на всички!


Заключена