Какво сготвих днес - Декември '11

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Re: Какво сготвих днес - Декември '11

Мнение от Makaweli » съб дек 31, 2011 4:12 pm

:zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta:

Миленка, зарази ни с идеята за Новогодишен часовник. Моят вече отброява последните часове на 2011 г. :wink:
ИзображениеИзображение Солена торта с риба тон
Пържолките ми се мариноват и след малко добавям гъбките, а после - във фурната. И ми остава баницата с късмети, но тя ще е към 19 ч.

Успешни приготовления и ВЕСЕЛ ПРАЗНИК :elha:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » съб дек 31, 2011 4:46 pm

Здравейте в последните часове на отминаващата година!
Аз вече съм готова с приготовленията - вратни пържолки(овкусени с ароматна марината), баница с късмети, гъбки, пълнени с шунка и кашкавал,
шопска салата(ще я нарежа към 19часа), мезета и разбира се ДОМАШНО ЧЕРВЕНО ВИНЦЕ.......
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА 2012 ГОДИНА! БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ!
:zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб дек 31, 2011 5:29 pm

Здравейте в празничната вечер!
Бони, и нашият часовник е настроен на същия час, все едно, че сме заедно :wink: !
Е, нашият не е толкова красив като твоя, но тук се намеси детската ръчичка.
Изображение Солена торта с риба тон.
Преди малко изпекох и питката, леко попречена отгоре Изображение Питка Слънце със сирене и по необходимост украсена с елхова клонка Изображение Питка Слънце със сирене.
А ето и пилешкото, което измайсторих като съчетах няколко рецепти от нашия сайт:
преди печенето Изображение и след това Изображение.
Мариновах го от снощи със соев сос, чесън и кисело мляко. Днес го наредих в йенска тенджера като редувах месото с нарязани гъбки и сос от топено сирене, синьо сирене, сметана, горчица и бяло вино и го пекох под похлупак на слаба фурна около 3 часа.
Останалите неща от менюто(салата снежанка, шопска салата, палачинкова торта, сарми, пържоли, шоколадова торта )ще ги правят другите приятели. След малко ще се приготвяме и ще отиваме у тях. Естествено в 24.00 ч. след наздравицата ще разрежем баницата с късмети, но ще я печем по-късно у домакинята.
За утре съм наредила една тава, да я завъртим и в къщи, че си имаме именничка, не може без баница, ще я опека за обяд(или за следобедна закуска :wink: ).
Желая на всички ви страхотно изкарване на новогодишната нощ и нека тя да даде едно ново по-добро начало за всички ни!


Заключена