Какво сготвих днес - Януари '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Какво сготвих днес

Мнение от magi71 » съб яну 07, 2012 4:44 pm

ЧЕСТИТ ИМЕН ДНЕС НА ВИНОВНИЦИТЕ ДНЕС! ДА СА МНОГО ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ!
:celebrate:


У дома имаше печено пиленце със задушени зеленчуци:

Изображение

и салатка от китайско зеле с разни работи:

Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб яну 07, 2012 7:27 pm

Привет :chef:

Снощи зарадвах гостите ни отново със Солена торта с риба тон

Изображение Солена торта с риба тон

Освен това приготвих и Пингвини от яйца. В комбинацията със Салата от китайско зеле и краставици се получи вкуснотийка. Пингвините сякаш плуваха в ледена вода :wink:

Изображение Пингвини от яйца Изображение Пингвини от яйца

Освен това имаше Печено пикантно пиле с картофена салата, Печени наденички на грил тиган, Мезета разни. Десерта беше Шоколадово руло :serve:

Днес имахме за обяд от всичко по малко, а сега заминаваме на гости на един прекрасен именник :)

Хубава вечер на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб яну 07, 2012 7:55 pm

Здравейте!
Бони, много красива маса! Пингвините са големи сладури!
Ние днес си нямаме именник, но това не пречи вечерята ни да е празнична :) . За салатка направих печен пипер с чесън и оцет, а основното ще е Руло Стефани :serve: . За десерт ще има плодова салата.
Приятна вечер, а на празнуващите - наздраве!

Потребителски аватар
maggie07
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 157
Регистриран на: съб авг 23, 2008 8:41 am
:: 13 рецепти от maggie07
:: 24 снимки от maggie07
Местоположение: Пирдоп

Мнение от maggie07 » нед яну 08, 2012 11:08 am

Аз пък снощи имах двама именника-дъщеря ми Ивана и свекъра-Иван-да са ми живи и здрави и двамата!Почерпихме гостите разбира се най-напред с бонбони ,а след това и с ракийка,винце и бира!за месе имаше салати-снежанка,картофена,и кисело зеле с олио и червен пипер,вечерята бе -кюфтенца с гарнитура от боб с ориз,имаше домашно избечен фастък и орехи,също така-спеков салам,кашкавал и пастърма!Плодове също присъстваха на масата ,но никой не им обърна внимание! Това беше за снощи ,но тук при нас имаме много Ивановци и докато се наобиколим всички(който сме си по-близки разбира се) купона продължава близо седмица!Незная дали довечера ние ще сме гости или ще имаме гости,но хубавото е ,че от всичко има останало така че нови приготовления няма да има!Улях се в писането !Желая ви приятен ден! :beer:


nikolaeva_2000
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 14
Регистриран на: вт ное 01, 2011 3:12 pm
:: 5 рецепти от nikolaeva_2000
:: 24 снимки от nikolaeva_2000

Мнение от nikolaeva_2000 » нед яну 08, 2012 5:06 pm

Здравейте, след малко отсъствие от къщи, днес се прибирам, ще сготвя пиле с картофи на фурна :)

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед яну 08, 2012 9:46 pm

Привет :chef:

Днес бяхме на разтоварване = Салата зеле с моркови, Супа от тиквички, Миш-маш. Десерта са Ябълки, Мандарини :hungry: След толкова много празници и ядене, време е за нещо по-лекичко :wink:

Спокойна нощ и успешна нова седмица :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
irinchicata
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 342
Регистриран на: ср авг 12, 2009 10:51 am
:: 49 рецепти от irinchicata
:: 187 снимки от irinchicata

Мнение от irinchicata » нед яну 08, 2012 10:05 pm

Здравейте и от мен момичета!Искам първо да се похваля при вас,че пресата ми за картофи пристигна :clap: :clap: :clap: Много се радвам!Пожелавам на всички вас да изпитате радостта от това :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Та сега по темата-Честит Имен Ден на всички именници(на патерици).У нас много не съм готвила,защото бяхме само със съпруга-децата си бяха на село при нашите.Общо взето през масата минаха-салата от кисело зеле,боб-яхния с пържен салам(Хамбургски),кюфтета(пържени),салата от печен патладжан с печени чушки,чесън и пресни домати,гнезда от кайма с яйца,супа от свинско месо,мусака,таратор.За друго не се сещам вече :D Само знам,че после ще имам нужда от 90-дневна диета за сваляне на всички мазнотии от тялото :wink: :ooppss: Ами това е от мен момичета.Лека и спокойна нощ на всички! :sleep: :sleep: :sleep:

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » нед яну 08, 2012 10:24 pm

Здравейте и от мен. Днес зарадвах домочадието с пухкави кюфтенца с гарнитура картофена салата, салатата беше кисело зеле с олио и пипер, а за десерт - бисквитена торта, За вечеря направих домашна вита баница / 2 тави / с айран. От всичко това ще има за обяд утре.
Спорна нова седмица!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед яну 08, 2012 11:08 pm

Здравейте! Днес направих пилешка супа и пиле с грах. За десерт реших да използвам едно пресечено мляко, което бях разбъркала с яйца и захар за крем карамел, но по разбираеми причини ставаше само за баница. Наредих корите в тавата, залях ги със сместа и ги изпекох - е не се получи точно баница, а по-скоро крем-пита, но пак стана много вкусно!
Желая ви спокойна нощ!

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » пон яну 09, 2012 11:58 am

Здравейте и от мен момичета:) .Сега след празниците съм свободна и музата за по завъртяни работи ми дойде,та снощи ето това измайсторих :).Днес пак ще е нещо такова,защото снощи не стигна изобщо,ама в друга форма :)
Изображение
Хубав ден на всички. :wink:
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!


Заключена