Какво сготвих днес - Януари '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Re: Какво сготвих днес

Мнение от remiva » вт яну 31, 2012 2:04 pm

Здравейте всички! Добре дошли на новите веселушки!
Днес направих една пилешка супа за загрявака и воденички с ориз, зеленчуци и ароматни подправки. Не ми се ходеше в този студ и вятър до магазина и затова замесих една погача, на която домашните любимци се радват в момента :roll: . За десерт има портокали и черен шоколад с различни плодови аромати, сухи пасти.
Хубав и топъл ден!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


bubi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 13
Регистриран на: вт окт 02, 2007 12:43 am
:: 169 рецепти от bubi
:: 155 снимки от bubi

Мнение от bubi » вт яну 31, 2012 2:22 pm

Снощи сготвих много хубава яхнийка с картофки,свинско месце и зелен боб.Стана много вкусна.Сутринта хапнах 1 банан,а сега си допивам сутрешното кафе и разглеждам едно кулинарно списанийце,от което ще споделя някои рецептички след малко.
Чудя се,обаче какво да направя за вечеря довечера.Аз имам покана за вечеря,но какво ще ядат нашите :hungry: ?Обмислях днес да хапнат нещичко без месце,но какво...?Мислех си за една лещичка,но пък баща ми не и е особен почитател.Да направя огретен....няма всеки ден да ядат картофи :)
Дайте някоя идейка,че напълно блокирах вече...

Потребителски аватар
cvetkQ
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 114
Регистриран на: пет окт 15, 2010 10:41 pm
:: 6 рецепти от cvetkQ
:: 2 снимки от cvetkQ

Мнение от cvetkQ » вт яну 31, 2012 3:48 pm

Здравейте! Сутринта баница на обяд от вчерашното ядене и вечеря незнам а за десерт торта която сега се сетих да я праим :cook: :serve: :cake: :thumdown: :thumdown: :thumdown: :thumdown: :bliz:

bubi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 13
Регистриран на: вт окт 02, 2007 12:43 am
:: 169 рецепти от bubi
:: 155 снимки от bubi

Мнение от bubi » вт яну 31, 2012 5:23 pm

Направих едни мноооооого вкусни голи сърмички и свинско с грах и сухи чушки.Оставих ги да се сготвят кое на котлона,кое във фурната и завладявам банята.Чувствам се герой....успях да се оправя до 5 часа с манджите! :chef:


Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » вт яну 31, 2012 5:27 pm

Днес за вечеря ще направим една традиционна мусака, има и малко от снощния Овчарски гювеч, само че го направихме с печени, а не със сурови чушки. Става по-вкусно поне според нашия вкус вкъщи. Десертът е сезонни плодове. Хапва ми се тортичка, но през уикенда може би ще се поглезим с някоя вкусотия. Хубава вечер от мен! :wink: :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » вт яну 31, 2012 6:54 pm

Здравейте,
За въпроса на xevi , който очевидно съм изтървала, за втасване на тесто в микровълнова- аз размразявам купено тесто в микровълновата, но то вече си е втасало .
Относно втасването във фурна - правих така козунаците при второто втасване. Първото беше в машината за хляб, а второто - във формите, втаса във фурната.
Не загрявам предварително фурната. Слагам тавичките и включвам на малко повече от 50 С с вентилатор , след 15 -20 минути увеличавам до 180 С и пека . Резултата :
http://www.receptite.com/snimki.php?usr ... photo=2870

Потребителски аватар
maknik
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 177
Регистриран на: пон май 04, 2009 4:34 pm
:: 5 рецепти от maknik
:: 7 снимки от maknik

Мнение от maknik » вт яну 31, 2012 7:20 pm

Здравейте, готвачи! Аз сготвих винен кебап с гарнитура - картофено пюре, шопска салата и печени чушлета. За десерт има плодове.
Топла вечер :D

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » вт яну 31, 2012 8:21 pm

Извинете,
резултата е това :
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт яну 31, 2012 8:45 pm

Привет :chef:

mami48, толкова отдавна си се регистрирала - пиши по-често, споделяй с нас и твоите вкуснотийки :thumup:

За вечеря у нас тази вечер има: Кисело зеле с червен пипер и зехтин, Салата домати с маслинки, Риба "Перла" с лук, Пиле с четири сирена /с фикса на MAGGI/ :hungry:
Десерта е Натурален шоколад с лешници, Кокосов орех /стана ми любим напоследък/ :bliz:

Топла и спокойна вечер :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт яну 31, 2012 10:13 pm

Здравейте! Днес разбих Изображение Тарама хайвер-концентрат, който ползвахме за мезе, а основното беше Изображение Паниран език(за панировката ползвах тази от Панирани зеленчуци - Ели - стана чудесно).
За десерт планирах да направя някакъв сладкиш, но не ми остана време, така че отново сме на плодове.
Топла и лека вечер!


Заключена