Какво сготвих днес - Март '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Anego
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 115
Регистриран на: съб сеп 04, 2010 10:14 am
:: 26 рецепти от Anego
:: 212 снимки от Anego

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Anego » ср мар 21, 2012 9:01 pm

Добър вечер, Весели :chef: !

От известно време търся рецепта за Чекане :read: . Ще се радвам ако някой знае изпитана такава и я сподели. :thumbsup: .


_________________
Велико е да знаеш кога да говориш и кога да замълчиш.

Изображение


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет мар 22, 2012 12:37 pm

Привет мили момичета,днес сготвих пилешки бутчета с картофи и топено сирене - под фолио,на фурна,таратор и салатка от маруля,краставици,репички и маслини,десерта е плодове.Хубав и слънчев ден.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет мар 22, 2012 6:33 pm

Привет :chef:

Днес най-накрая си купихме рибка - скобар, който ще изпържа след малко. От снощи имаме гарнитутра - Задушени зеленчуци, които ще допълнят ястието :hungry: Десерта е Сладолед с ядки, Киви :bliz:

Хубава вечер :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Anego
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 115
Регистриран на: съб сеп 04, 2010 10:14 am
:: 26 рецепти от Anego
:: 212 снимки от Anego

Мнение от Anego » чет мар 22, 2012 9:19 pm

Добър вечер, Весели :chef: !

За вечеря приготвих хумус, 5-минутно хлебче, шопска салата, наденица на скара, а десертът е плодове- портокали.

Приятна вечер и лека нощ!
_________________
Велико е да знаеш кога да говориш и кога да замълчиш.

Изображение


Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Мнение от Melina » пет мар 23, 2012 12:56 pm

Здравейте Дами!Днес синът ми има рожден ден и ще сготвя любимите му ястия:печено агнешко с гарнитура от задушен грах,пържоли в сметанов сос и индустриално количество пържени картофи.За десерт:плодова салата в купичка от краве
масло ,бисквити,орехи и какао.
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!

Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Мнение от Melina » пет мар 23, 2012 1:19 pm

Чекане всъщност е кисело червено цвекло.Приготвя се като зелето и се използва като добавка към ястия и салати.
Не съм се сещала досега да го приготвя,макар че съпругът ми го отглежда.Ние го консумираме на салата както е сурово.Но наесен ще приготвя и кисело и ще напиша какво се е получило.
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет мар 23, 2012 1:59 pm

Днес не се затрудних особено какво да сготвя,от вчера ми останаха доста печени бутчета и реших - вкусна супичка с месо от бутчета,доста пресни гъби,зелен лук,морков и много ароматни подправки,получи се една прекрасна супа.Има още от печените бутчета с картофки,ще прибавя и салата - огромна маруля,краставица,репички,зелен лук и маслини,десерта ми е пълна импровизация - лимонов пудинг в чаши,натроших хубави бисквити,парченца шоколад и така редувах,отгоре настъргах шоколад.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет мар 23, 2012 10:12 pm

Привет :chef:

И аз прочетох за киселото червено цвекло /Чекане/. На мен много ми харесва, макар че досега не знаех, че се казва така. Купувам много добре приготвено цвекло от Лидл :bliz:
За вечеря у нас имаше Салата домати с плочка сирене и маслинки, Хрупкаво печено пиле, Задушени картофи. Десерта е Шоколад с лешници :hungry:

Хубава вечер :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб мар 24, 2012 9:12 am

Здравейте! Днес за закуска има банички, за обяд ще дояждаме останалите от вчера супа от коприва и боб яхния с пушени гърди. За довечера ще сме на зелена салата с риба тон и маслини, ще изпека и Пилешки крилца с мед и бира. Десертът ще го оставя да го приготви детето :wink: - крем Ole на д-р Йоткер.
Желая ви слънчев съботен ден!

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » съб мар 24, 2012 1:36 pm

За днес яйца със сос и таратор.


Заключена