Какво сготвих днес - Юли '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Какво сготвих днес - Юли '12

Мнение от Pavel » нед юли 01, 2012 6:07 am

Добро утро весели готвачи :)

Нова темичка за новият месец - ЮЛИ... навън слънце, лято, а в кухнята какво се случва?
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » нед юли 01, 2012 8:50 am

Добро утро!
В моята кухня май нищо не се случва в тези жеги. Днес ще направя таратор, огретен от тиквички и едни питки
за децата. За десерт има плодове и сладолед. Приятна неделя :hug: :cook: :serve: :bliz:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » нед юли 01, 2012 10:35 am

Лятото е чудесно и въпреки жегите трябва да се готви. Освен това при това разнообразие от зеленчуци, плодове, пресни подправки, няма как да не измислиш някоя гозба. А зимата е по-трудно да се спретне нещо бързо - освен ако не е някоя печена пържола и консерва за гарнитура, но вкусът пак не е същия.
Да се върнем на темата. Тъкмо сложихме пилешки бутчета с картофи във фурната, към които сложих и малко бира за разкош :D . Десертът ще е домашен сладолед (рецептата съм публикувала в блога си), но този път мисля да е шоколадов. Ще видим какво ще се получи :) . Приятна неделя! :wink: :chef:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед юли 01, 2012 11:26 am

Привет веселушки,днес приготвих - боб яхния,пържени кюфтета - малко ще се отклоня,за да ви направя едно допълнение за кюфтетата - гледах как един сръбски готвач ги направи,изпържи лука с малко олио,накисна хляба в прясно мляко,прибави яйцата,омеси добре всичко добре,оформи ги и изпържи - така постъпих днес и аз,повярвайте ми - станаха сочни,ароматни и много по-вкусни от обикновено,ако искате пробвайте,заслужава си.Ще направя и салата,десерта е нектарини и сладолед.Прекрасен и весел ден.


Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » нед юли 01, 2012 3:51 pm

Здравейте :chef:
мами48 и аз ще пробвам кюфтенцата по тоя вариянт по прицип с мляко и т.н. мариновам пилешкото за скара
И така през седмицата почти не готвя понеже е много горещо на обяд ядем на стола на работа а вечер салатки най различни и мезенца с биричка.
Готвя само неделя като почивам сутринта докато гладя и познайте навън 40 градуса в кухнята 65 хи хи хи добре е за отслабването че лятото с тия студени бирички килцата се трупат
Снощи свалихме скарата в двора и изпекохме меса и зеленчуци , направих салатка от зеле с моркови и друга от печен патладжан а днес направих спаначена супичка , пиле фрикасе и изпържих свинско месце та да ми е готово за през седмицата /замразявам го в торбички и вечер вадя задушавам в уока със зеленчуци за 10 минути и вечерята е готова :wink: /.
Пожелавам на всички един усмихнат месец щастие и здраве :thumup:

Потребителски аватар
Diddka
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 15
Регистриран на: ср юни 13, 2012 7:43 pm
:: 2 рецепти от Diddka
:: 27 снимки от Diddka

Мнение от Diddka » нед юли 01, 2012 3:58 pm

Здравейте и добър ден на всички! Днес приготвих пилешки дробчета с лук и червени чушки в йенската,а за десерт-кекс с парченца шоколад.Пожелавам ви весел ден и успешни изяви в кухнята :)

Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Мнение от Melina » нед юли 01, 2012 4:34 pm

Здравейте момичета!Днес малкият ми син отиде на село с баща си и трябваше да готвя в по-големи количества за да си вземат храна за там.Менюто ни е-супа от тиквички,пълнени чушки с яйца и сирене и залети с доматен сос,пиле с картофи и пържен патладжан.За десерт-плодове.Приятен ден на всички!
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон юли 02, 2012 11:57 am

Мили веселушки, в тия горещини си хапваме по-леки храни - вчера сготвих повече и днес,почти всичко си стои,затова - ще направя голяма салата,айрян и много плодове - круши,сливи,нектарини и диня.Прекрасен и спокоен ден.

Потребителски аватар
lucky6
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 198
Регистриран на: ср окт 21, 2009 10:58 am
:: 7 рецепти от lucky6
:: 13 снимки от lucky6

Мнение от lucky6 » пон юли 02, 2012 12:20 pm

Здравейте и от мен!

И в нашата кухня нищо особено не се случва. Снощи едни бъркани яйца и голяма салата. Десерт - сладолед за диването...
Лека седмица!

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пон юли 02, 2012 4:58 pm

Здравейте! За днес менюто ни е : Шопска салата, яхния с грах и пилешко, за десерт - шоколадов сладолед, който вчера приготвихме. Стана много вкусен и дори надмина очакванията ми! :) Лека вечер! :chef:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Заключена