Какво сготвих днес - Юли '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
MariaPetkova
началник печка
началник печка
Мнения: 55
Регистриран на: вт мар 11, 2008 8:20 am

Re: Какво сготвих днес

Мнение от MariaPetkova » чет юли 26, 2012 10:48 am

Здравейте!Снощи ми подариха чушки и реших да ги направя с яйце и сирене(отдавна не бяхме яли :( ),с много салата.Днес ще дояждаме,внучката има рожден ден,та и торта ще се хапне. :) Прохладен ден на всички. :roll:
ПП Благодаря mami48 :thumup:


mis_val
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 67
Регистриран на: вт апр 19, 2011 10:07 am
:: 6 рецепти от mis_val
:: 152 снимки от mis_val

Мнение от mis_val » чет юли 26, 2012 12:21 pm


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет юли 26, 2012 1:15 pm

Мария, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на малкото слънчице - да ви е жива и здрава, много щастлива и едно радостно и безгрижно детство.Весел празник.Момичета, днес приготвих чушки -бюрек - печени и пълнени със сирене и яйца,подредих ги в намаслена тава, върху всяка сложих по резенче Моцарела, поръсих с пресен риган и запеках за 20мин., обилно ги поръсих с кашкавал, върнах ги във фурната и я изключих,кашкавала се разстопи и накрая се получи много вкусно и бързо ядене, рецептата я намерих случайно в един сайт, ако ви е заинтригувала - пробвайте,супер е.Ще направя и салатка от розови домати и краставици, десерта - диня и сладолед.Прекрасен ден, мили веселушки.

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » чет юли 26, 2012 3:50 pm

Здравейте от доста време ви чета Понякога си вземам някоя рецепта Днес реших да ви пиша и да ви поздравя за чудесния сайт Обичам да готвя повечето съм киселичко и соленичко и най вече по тънко нарязано , но от няколко месеца почнах да си правя и сладкиши Това е на кратко за мен сега да видя какво ще вечеряме Лек ден на всички :winkiss: :winkiss:
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Мнение от Melina » чет юли 26, 2012 9:41 pm

Маги,от години си прибирам във фризера изпържени тиквички.Просто ги пържа,отцеждам от мазнината в наклонена тава,слагам в две кесии и във фризера.Пробвала съм какви ли не рецепти,но така ни харесват най-много.По същия начин прибирам и пържени патладжани.Консервирам тиквички на кубчета в буркани,но тях ги ползвам за супа или ги слагам в мусака,защото става по сочна.Ако искаш опитай само с 2-3 пакетчета за да видиш дали ще ти хареса.
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » пет юли 27, 2012 6:53 am

Melina,мила и така ги правя пусти тиквички ,но фризера ми е натъпкан със зеленчуци и вече нямам място къде да ги прибирам.Просто тази година се роди много зеленчук.Колко раздавах ,колко правих за нас и още има ,а сме двама души.Децата няма да идват тази година ,за да си вземат нещо от тук ,а аз си заминавам ноември.Толкова много багаж имам ,та ще ми е само до зеленчука от фризера.Маи в краина сметка ще храним кокошките с тях.Пак е нещо :yee: Благодаря за рецептите.Научих нещо ново и полезно :love:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет юли 27, 2012 11:05 am

Привет веселушки, днес сготвих - печени на фурна\под фолио\ пилешки бутчета с ароматни картофки, салата от печени чушки, розови домати и краставици, десерта е пъпеш и сладолед.Прекрасен ден момичета.

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пет юли 27, 2012 10:28 pm

Здравейте!
Доста отдавна не съм писала в темата, но ще се опитам да наваксам. :)
Тази вечер на масата имаше салата с домати, патладжан и печени чушки; пържени тиквички; зеленчукова супичка с бамя, картофи, морковчета - много вкусна и дори и по-студена е идеална. Десертът - пъпеш и сладолед тип сандвич с бисквитки.
Лека вечер! ;)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » пет юли 27, 2012 11:21 pm

Здравейте момичета И аз да се разпиша в темата
Днес правих пиде и родопско вретено с шопска салата за десерт сладолед който много върви в тази горещина
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб юли 28, 2012 9:59 am

Здравейте! В тези горещини все по-рядко готвя. Менюто ни се състои основно от салата.
За последните няколко дни направих пилешки бутчета с ориз и зеленчуци(грах, моркови и царевица) в халогенната фурна, че в нея става по-бързо и не вдига допълнително температурата в стаята.
Снощи изпекох една голяма тава Сърдити картофи и за да не са толкова "сърдити" им добавих за компания кърначета. Тази вечер ще ги дояждаме, естествено с допълнение на голяма шопска салата.
Желая ви слънчев съботен ден!


Заключена