Какво сготвих днес - Ноември '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от elena13677 » съб ное 17, 2012 3:00 pm

sissil,ти сега ме хвърли в размисъл. И аз започнах да се чудя за български традиционен десерт.Мисля и нищо не ми идва на ум :? .Защо не изпишеш в гугъл традиционен български десерт може да излезе нещо,което да ти помогне! Успех!


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » съб ное 17, 2012 3:12 pm

Да взема и аз да се отчета:
свинско с прясно зеле, салата от ряпа и моркови, пълнена тиква(малка е ) със сушени плодове, Бисквити Лакомка направих ги с новия шприц и станаха отлични :clap:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб ное 17, 2012 3:17 pm

Sissil, здравей :)
Според мен наистина българските десерти (които можеш да поднесеш по- официално) са много малко... Това, за което се сещам е тиквеник- българският вариант на приготвяне е най-вкусен. Опитвала съм сиропиран тиквеник, с точени кори и наложени като баница, с тиквено пюре и други измислици. За мен това си е български десерт.
Сигурна съм, че ще намериш решение :wink: :giflo1:
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » съб ное 17, 2012 5:19 pm

Здравейте, :) :chef: !
Да седна и аз за малко, че да се отчета. Вчера направих една тенджера варено, от което има и за днес, заедно с 1-2 манджи от предните 2 дни, т.е. не готвих, но пък за десерт направих 2 тави тиквеник. И за утре менюто е готово, но за това утре :wink: .
Сега ви желая една прекрасна топла и уютна вечер с любимите хора!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб ное 17, 2012 5:48 pm

Здравейте!
Ели, с малко закъснение да ти е честита!рожденничката! Да е жива и здрава, да има щастливо детство и много скоро да можете да се съберете заедно, за да се радвате един на друг!
Да се отчета и аз с менюто за тези дни. Вчера вечерята беше изцяло по желание на малката - шопска салата за мен и баща й, а за нея - домати с моцарела, варени скариди и панирни коремчета от акула. Десертът беше шоколад с лешници.
Днес на обяд трябваше да дояждаме боба, от който имахме останал половин казан :wink: , но мъжът ми намери в мазата един останал буркан кисело зеле от миналата година и го направих с боба на фурна, стана много вкусно, преполовихме тавата :bliz: . За вечеря мисля да разнообразя салата от краставици и домати като ги издълбая и напълня със смес от крема сирене, овче сирене, кашкавал и сметана. Към останалите от снощи коремчета ще изпържа и малко картофи.
Желая ви приятна и топла вечер!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб ное 17, 2012 6:01 pm

Привет :chef:

Ели, да ти е живо и здраво детенцето и да ви радва с успехите си :giflo2: :giflo2: :giflo2: В сегашното време на развити комуникации можете да я виждате всеки ден, не е като на живо, но е далеч по-добре от преди - не тъгувай, правим всичко в името на децата ни :hug:

sissil, в момента се сещам само за солени неща - Баница, Пататник, Погача, Мекици. От десертите - Печена тиква /в разновидност Карамелени тиквени кубчета/

Ани, можеш да завиеш пандишпанено руло с нишесте, но то ще попие, защото пандишпана е порест. Аз обикновено го завивам с конфитюр, понякога с течен шоколад, може и с пудинг. Всъщност ако в пудинга или нишестето сложиш желатин, така по-няма да попие.

Днес за вечеря у дома има Салата от краставица с маслини и плочка сирене, Печени чушки с чесън, Зеле на фурна с пилешки бутчета. Десерта е Сушени плодове /домашни/ :hungry:

Топла и уютна вечер :wine: :heart: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
nikoline
началник печка
началник печка
Мнения: 78
Регистриран на: пет фев 18, 2011 11:40 am
:: 2 снимки от nikoline

Мнение от nikoline » съб ное 17, 2012 7:08 pm

sissil, аз също се сещам за тиквеник в момента :ooppss: Когато е за гости го правя като триъгълни банички и се получава лесно за пренасяне а и за консумиране .
Нашето меню за днес е скромно- Бъркана пица и салатка от ряпа и моркови. Утре ще имаме гости и ще се наложи повечко да се постарая в кухнята :love:

Пожелавам ви една приятна и уютна вечер с любимите хора :night:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » съб ное 17, 2012 7:38 pm

Здравейте и от мен! :)
За днес менюто е супа със свинско месце, яхния с картофи, салата от зеле с моркови, а за десерт - плодове. :)
Хубава вечер! :wine: :chef: :hungry:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

gigi79
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 14
Регистриран на: нед фев 19, 2012 6:10 pm

Мнение от gigi79 » съб ное 17, 2012 10:03 pm

Здравейте!Моето меню днес беше постна супичка,кюфтета с бял сос и десерта -кифлички.
P1020681.JPG
Приятна вечер! :wink: :yawn:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб ное 17, 2012 10:56 pm

Здравейте, мили момичета :)

И аз да разкажа, какво готвих днес: Закуската беше кафе, мюсли с кисело мляко и плодова суроватка с тръци. За обяд направих *Есенни* пилешки бутчета в глинен гювеч, станаха мноооого вкусни, мога само да ги препоръчам! Освен това салата айберг с домати, чушки и краставици. Вечеря само за Филип правих, Табуле Магреб. Освен това направих една шоколадова торта, за работниците, които днес се храниха с нас. Момчетата имат златни ръце, едното е от Варна, другото от Русе, скромни, работливи, стените станаха като огледало!!! Дадох им тортата да си я занесат на дечицата в къщи. За нас плодове :)

Приятна вечер на всички :love:
www.facebook.com/artandhobby


Заключена