Какво сготвих днес - Ноември '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Re: Какво сготвих днес

Мнение от dianakatou » чет ное 15, 2012 9:30 pm

Привет и от мен !Днес ,бягаме по зъболекари ,малкия ми юнак е с абцес на зъба и от вчера сме на крак.За днес пиле с картофи на фурна (имам една нова придобивка от Tupperware,пластмасов гювеч ,издържа от -25до 220 гр.).Дъщеря ми сподели,че по-сочно пиле не е яла ,сочно е наистина ,но цената е малко "пареща" и салата маруля.За утре съм сложила боба във вода ,какво ще го придружава още нямам идея.МАНУЕЛА ,да ти живо и здраво сладурчето ФРАНКО,ами мъниче е още ,нормално е да беладжия,ЕЛИ и МАНУЕЛА ,съжалявам никак не е приятно ,и на мен ми се бе случило 2 пъти в БГ. и тук ни отвориха в Атина дома,преди 8 години ,много голяма загуба злато и пари ,но.....пихме една студена вода ,беше чужденец ,екстрадираха го и това е.Много е грозно чувството,че си несигурен у дома си...Колкото до десерта сме на мандарини ,нар и ябълки.Лека вечер! :)


elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пет ное 16, 2012 1:29 am

Привет :chef: . Момичета,благодаря ви за милите и топли думи,но пени маркет ни казаха,че се вижда кой е взел нещата.За съжаление нищо не можели да направят. Мисля,че е защото сме чужденци.Утре ще отида и ще подам жалба в полицията дано ми съдействат.Не е толкова заради продуктите колкото до постъпката. Днес бяхме на спагети с кайма и доматен сос,кисели краставички за десерт сладкиш черната торта. Сега пък една настинка ме налегна.Спокойна нощ и весел ден! :flow1: :flow2: :flow1:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет ное 16, 2012 6:58 am

Мила ЕЛИ,жалко за това,което ти се е случило,дано има някакво развитие, но много се съмнявам,сега гледай да оздравееш и не мисли толкова за случилото се, както ти бях писала - рано или късно,всеки получава възмездие - било за добро или зло.Днес ще приготвя Руладини с пълнеж от грах,царевица,кисели краставички,кашкавал и варени яйца,пропуснах моркови,Картофена салата,Салата от зеле,червено цвекло,моркови,десерта е сезонни плодове - мандарини,киви,ябълки.Прекрасен и весел ден на всички :chef: :cook: :serve: :bliz: :hug: :flow1: :flow2: :flow1: :hug:

neli_asneli
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 60
Регистриран на: чет сеп 16, 2010 11:39 am
:: 2 рецепти от neli_asneli
:: 1 снимки от neli_asneli

Мнение от neli_asneli » пет ное 16, 2012 8:19 am

Здравейте
за днес пека ярешко месце,салатата е лесна-домати или някаква домашна туршийка,а десерта ще го мисля още като Ви чета.Приятен ден.


Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пет ное 16, 2012 4:19 pm

Здравейте и от мен! :)
Днес приготвих Картофена крем супа с пикантни крутони и курабийки за десерт. Имаме също прясно зеле на фурна с пилешко. Остава само да направим една салата и вечерята е готова. :)
Хубава петъчна :wine: :hungry: вечер!
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет ное 16, 2012 6:27 pm

Здравейте и от мен :)

Вчера правих сладки по рецептата Тесто 1-2-3 и Пресукани хлебчета на конци.

Освен това Спагети Наполи и салата от марули, домати, козе сирене и балсамико.

Днес Патрик обядва Тост с пилешко и леердамер, и салата домати и краставици. Довечера ще вечеряме навън, в персийски ресторант :)

Лека вечер на всички :)
www.facebook.com/artandhobby

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » съб ное 17, 2012 1:00 am

Здавейте :chef:. Днес дъщеричката ми имаше рожден ден. За съжаление тя е при баба си в България! Утре тоест вече днес събота ще го отпразнуваме с приятели.Менюто ще го мисля сутринта.Поплаках си юнашки,че на този ден не сме с нея.А тази вечер хапнахме наденица с кашкавал,кисели краставички,мариновани чушки,десерт меденки.Спокойна нощ и вълшебен уикенд ви желая! :D

Потребителски аватар
Buterka
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 20
Регистриран на: ср окт 03, 2012 3:01 pm
:: 1 снимки от Buterka

Мнение от Buterka » съб ное 17, 2012 9:24 am

Добро утро и от мен. :coffee:
Да рано, е но не мога да спя вече, дано скоро ми олекне, че всичко ме боли и много ми тежи :yee:
Но това не се отразява изобщо на апетита ми. :tongue: Вчера сутринта правих
вита баница със сирене и изядох почти половин тава сама :clap:
За вечеря имаше за мен и дъщеря ми пържени кюфтета и картофена салата с лук и майонеза,
а за любимия пълнени и подлютени кюфтенца и картофена салата с праз и оцет.
За днес няма да готвя, дъщеря ми я няма,а за вечря има за нас от вчерашните неща.
Желая ви хубав и най-вече почивен ден :flow2: :flow2: :dancing: :flow2: :flow2:

Потребителски аватар
sissil
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 62
Регистриран на: ср ное 04, 2009 6:41 pm
:: 5 рецепти от sissil
:: 26 снимки от sissil
Местоположение: Alb.( Valencia) España

Мнение от sissil » съб ное 17, 2012 12:23 pm

Привет на всички весели готвачи. :) Не съм влизала отдавна тук :ooppss: но не съм се освободила от готвенето :chef: .

Знам че тук има много готвачи в чужбина. :chef: Със сигурност приятели и познати са ги молели да приготвят традиционален български десерт. Моля ви споделете. Аз съм в голяма чудене :? Колегите на сина ми са го помолили да донесе нещо, а синът ми и иска да е добре представено. Моля ви дайте ми идей не само от готвачите в чужбина , но и от БГ.

Вчера сготвих няколко неща така че сина има меню на карта. Супа топчета, кюфтета на скара, сърдити картофи но ги отсърдих :thumbsup: и испански чийзек. Ние с моя мъж сме на коледни пости и няколко дни сме само на жито. От понеделник ще мисля нещо като супа. :thumup:
Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб ное 17, 2012 2:54 pm

Здравейте, мили готвачета :cook:
Снощи си направихме парти с много пици- ядахме като невидели. Малките си легнаха, а ние продължихме да ядем :rotlf:
Днес закусвахме мекици със сирене (отново). За обяд спретнах едно пастицио и зелена салата (марули, пресен зелен лук, краставичка). За вечеря ще повторим обедното.
Сега замислям нещо сладичко... :thinking1:
Имам и въпросчета- който е пробвал да пише :) :wink:
Може ли пандишпаново руло да се завие с нишестен крем или пудинг? Ако рулото е сиропирано леко какъв пълнеж е най-подходящ?
Спокоен следобед ви желая :giflo1: :winkiss:
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Заключена