Какво сготвих днес - Декември '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Makaweli » ср дек 26, 2012 8:00 pm

Привет :chef: :zwyncheta:

Все още имаме храна от Бъдни вечер и Коледа, но тази вечер за разнообразие спретнах Пиле Беарнез. Салатката е Зеле с моркови и краставица, а десерта Мандарини, Киви, Портокали :hungry:

Хубава вечер на всички ИзображениеИзображениеИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет дек 27, 2012 10:24 am

:zwyncheta: Привет, весели :chef: ,явно съм се престарала по Коледа - имаме още куп храна - основно меса,пържоли и скара,въпреки това днес варя свински крачета и ухо,брат ми коли прасе и ми ги даде,Митака много обича такава пача,приготвям я специално за него,аз ще наблегна на салати и плодове,а компания ще ми прави дъщеря ми.Прекрасен ден,мили веселушки. :cook: :zwyncheta:

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » чет дек 27, 2012 11:35 pm

Здравейте!
Явно всички са наготвили много гозби за Коледа, та сега никой не се вясва във форума. Аз тази година си рекох, че няма да готвя като на кулинарно състезание и затова днес трябваше да наготвя:супа от свинско месце с млечна застройка и една мусака, за салата кисело зелце с червен пипер, десертът -мандарини и ябълки. От всички ястия ще има и за утре, само за десерт обмислям крем карамел, който съм решила да експериментирам и да го направя в МВ. Пропуснах да спомена домашно дърпаната баница за вечеря вчера, полята обилно с айрян/за да не губя форма :wink: /. Хубава вечер, мили къщовници и прекрасен утрешен ден!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет дек 28, 2012 1:18 pm

Привет,весели :chef:,вчера, поканих на кафе моите съседки - от етажа и по братски поделих останалите пържоли и скара,днес, станах раничко и сготвих Свински ребърца - пресни на брат ми от прасето със кисело зеле, първо в тенджерата под налягане,после запечено на фурна - стана много вкусно,докато се печеше зелето замесих Медени сладки с орехче - рецептата взех от Коледното меню на Натали, вече ги изпеках и подредих,сега, малко почивка и ще замеся Сладки пури с вино, така ще приключа със сладките за Нова година, утре ще приготвя Баклава, да може да отлежи.Приятен и много хубав ден,мили момичета. :cook: :serve: :bliz: :zwyncheta: :candle: :zwyncheta: :eleni: :eleni: :eleni: :elha: :eleni: :eleni: :eleni: :zwyncheta: :candle: :zwyncheta: :podaryk: :santa: :podaryk: :emotshapka:


Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » пет дек 28, 2012 3:40 pm

Тези дни май повечето си почиват :) Значи добре сте се постарали, мили веселушки :clap: При нас сладкиши (меломакарона, курабиедес, лукумки, маслени бисквити-конфети, меденки и бонбони) има все още, но за следобедното кафе всекидневно забърквам по едно икономично кексче :thumup:
Днес закуската беше мекици с мед :bliz:
За обяд хапнахме бял боб, сиренце и салатка (наше производство :thumbsup: )от прясно зеле с моркови.
За вечеря ще печем наденица, а от мен картофи на фурна и салатка.
Днес опаковах подаръците :podaryk: (малки, не скъпи и най-вече нужни), които ще намерим до елхата :elha: на Нова Година :zwyncheta:
:eleni: :emotshejna: :elha: :emotshapka: :snejenchovek: :zwyncheta: :santa: :candle:
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет дек 28, 2012 9:04 pm

Привет :chef:

Аз съм от тези, които готвят и не са спирали :wink: Но понеже трябва през пост да пиша,ще го кажа наведнъж :wink:
Вчера имаше Принцеси с кайма за закуска, Задушен в бира заек, в канапе от лук и моркови.
От това ястие занесох днес и при моите родители, защото им гостувахме :dancing: С мама приготвихме Задушено пилешко месо от домашно пиле с картофи и зеленчуци.
А за вечеря у нас приготвих Мариновани пилешки пържоли на грил тиган, Задушени картофи. Салатите са от пресни зеленчуци, а десерта - основно плодове :hungry:

Хубава вечер на всички :heart: :wine: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб дек 29, 2012 11:53 am

Здравейте!
У нас като гледам няма да се готви до 1-ви януари, когато отново ще имаме гости за Васильовден.
В хладилника има още постни зелеви и лозови сърми, пълнени чушки с боб, салати, капама.........................Като го отворя и свят ми се завива. Добре, че за Нова година ще направя само една баница, а за гостите ще му мисля в понеделник, сега не ми се поглежда към печката.
Приятен ден!

Потребителски аватар
pajarita
началник печка
началник печка
Мнения: 64
Регистриран на: ср яну 05, 2011 1:59 pm
:: 1 рецепти от pajarita

Мнение от pajarita » съб дек 29, 2012 5:17 pm

Привет и от мен мили момичета,от дълго време не сам писала във форума ,но ви следя с голям интерес :thumup: Както винаги тук е много интересно и се справяте чудесно :thumbsup: ,та по темата.За днес боб с кисело зеле ,за вечеря зелена салата с домати и краставица,печено пиле с картофи.а десерта екрем карамел и много плодове.От мен лека и спокоина вечер на всички. :night: :night:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб дек 29, 2012 9:01 pm

Привет :chef: :zwyncheta:

Закуска днес у нас не се предлагаше - младежа замина за София рано сутринта с влака, а ние сме само на кафе няколко пъти :wink:
За обяд - Таратор, Пилешки пържолки /от снощи /. Вечерята ни беше Салата от кисело зеле с червен пипер и зехтин / още хрупка малко, но е вкусничко /, Яйца на очи с плочка сирене. Чашата вино е задължителна :wine: , а десерта е Ябълки, Банани :emotshapka:

Топла и спокойна нощ :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед дек 30, 2012 2:06 am

Здравейте и от мен :)

Отдавна не съм се отчитала. Последните няколко дни правих Котлети от риба тон на скара със зелена салата и Картофи с лимонов сок, Чеснови тигрови скариди, Агнешко с розмарин и салвия, Телешко месо с батати и кокос, Торта с маскарпоне и течен шоколад, Меломакарона - II вид, Руска салата, Салата от зеле и моркови, Салата айсберг с краставици, домати и авокадо.

Приятен уикенд на всички :)
www.facebook.com/artandhobby


Заключена