Какво сготвих днес - Декември '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mami48 » пон дек 24, 2012 12:25 pm

Светле,прекрасни меденки сте приготвили - имат търговски вид,доста сте се постарали с мама за да изглеждат толкова красиви,а не се съмнявам и много вкусни :clap:.Пожелавам на теб и семейството ти весели, светли празници,на теб лично,много,много успехи в учението и живота - бъдете живи и здрави и безкрайно щастливи.Миленче,страхотно меню при теб :thumbsup:, стана ми хубаво,че си мислиш за всяка от нас,това ми говори,че всички ние тук дори в ежедневието си живеем с мисълта за всички,това е прекрасно мило момиче,дано винаги бъдем така. :winkiss: :giflo1: :winkiss: :hug: :hug: :hug: Весел празник на всички. :zwyncheta: :zwyncheta: :eleni: :elha: :eleni: :zwyncheta: :zwyncheta: :eleni: :podaryk: :eleni: :emotshejna: :snejenchovek: :santa: :snejenchovek: :emotshejna:


Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » вт дек 25, 2012 11:30 am

Честита Коледа! Пожелавам на всички здраве, щастие, обич и топлина в сърцата и много слънчеви усмивки на лицата!

Тази сутрин метнахме една Капама. Преди малко я извадихме от фурната и я снимахме.
Изображение

Смятам, че се получи добре, макар и да не е автентичната и оригинална рецепта. Осен нея изцедихме кисело мляко за Снежанка с кисели краставички. За десерт има тиквеник, меденки, плодове.
Приказен празничен ден! :gift: :emotshapka: :zwyncheta:

П.С Кате, много ти благодаря за милите думи! Да ви се връщат хилядократно! :) :zwyncheta: :emotshejna:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт дек 25, 2012 11:56 am

За днешната трапеза приготвих от рано
Медени сладки с орехче
Бабините гъсенички
Бирени пурички
Руската салата вече е готова, по-късно ще задими и скарата, зелевите сърми чакат в гювеча.
Весели празници.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт дек 25, 2012 12:40 pm

:zwyncheta: :candle: :zwyncheta: Привет,весели :chef: от сутринта съм под пара,бързам да свърша всичко,станах разногледа и така - Пържоли мариновани,изпечени на фурна,Сърми с кайма,ориз и булгур,преди малко пристигна поръчката ми - готово изпечени наденички,кюфтета и кебапчета на скара,Пухкава сочна баница с късмети - стана огромна,Руска салата,Салата домати,краставици,различни салатки от туршийка,десерта - меденки, два вида бели сладки и много плодове.Весел и прекрасен празничен ден,мили момичета. :cook: :serve: :bliz: :zwyncheta: :eleni: :zwyncheta: :elha: :zwyncheta: :eleni: :zwyncheta:


MariaPetkova
началник печка
началник печка
Мнения: 55
Регистриран на: вт мар 11, 2008 8:20 am

Мнение от MariaPetkova » вт дек 25, 2012 1:53 pm

Весела Коледа и от мен! :santa: Браво за капамата,усеща се аромата! :thumbsup:
За днес направих роле с пилешки пържоли и кайма с картофено пюре,кашкавал отгоре.Салатата е макарони с майонеза,кетчуп,шунка,гъби,кисели краставички и разни подробности. :D Тортата я харесах от форума,страхотна на вид,вероятно и вкус-Торта Шоко-Чийз.Червено вино за гарнитура на всичко това.Още веднъж весел празник! :zwyncheta:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт дек 25, 2012 5:43 pm

Привет!
Днес на обяд дояждахме салатките от снощи. За основно направих кебапи сарми, които се готвиха цяла нощ в гювеча.
Сега отиваме на гости и ще занеса мариновани пържолки, домакинята само ще ги изпече в тавата.
Приятна вечер и весел празник!
:eleni: :candle: :eleni:

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » вт дек 25, 2012 8:43 pm

Честито Рождество Христово!
Прекрасни гозби, както винаги, мили приятелки.Нека мир, щастие и любов да царят в домовете ви, а сърцата да бъдат изпълнени с човечност и доброта!
И ние се постарахме за днес да приготвим вкусни ястия, още повече че ходихме при нашия кръстник, който е и мой вуйчо.За там направих една пита на конци и домашна баница с праз/те са му любими/, имаше за разядка хайвер, бобена салата, руска салата, кьопоолу, салата "Снежанка", после сърми, пържоли, за десерт аз направих "Бетон торта", а вуйчо беше направил крем карамел.Утре ще е ден за разтоварване, че много тежко ни стана.
Весели и светли празници!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср дек 26, 2012 11:30 am

Здравейте!
От вчера има останала доста храна, но довечера ще имам гости и ще се наложи да постоя още малко в кухнята. Решила съм да приготвя Салата Дядо Коледа, Салата от яйца със сметана, украсена по идеята на Салата Ананас във варианта с орехи, хапки от палачинки с мус от сьомга и Питка Слънце със сирене. Основното ( Ястие за тузари ) се пече цяла нощ във фурната и сега къщата отново ухае апетитно :serve: .
Лек и приятен ден на всички!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср дек 26, 2012 11:34 am

:zwyncheta: :candle: :zwyncheta: Привет,весели :chef: ,Рени,благодаря за прекрасните пожелания,дано и на твоето семейство се случват само положителни събития,живи и здрави да сте,много щастие и радост,успехи в живота,вчера добре си се постарала, :clap: момиче.Днес не е необходимо да готвя - имаме много храна,салати,плодове,сладки - днес, пълен релакс след кулинарния маратон по празниците.Пожелавам на всички весел,спокоен,прекрасен ден. :winkiss: :sun: :winkiss: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :emotshejna: :elha: :emotshejna: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :eleni: :santa: :candle: :snejenchovek:Миленка,писали сме заедно,страхотно меню за довечера :thumbsup: ,весело посрещане на гостите. :zwyncheta: :wine: :zwyncheta:

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » ср дек 26, 2012 11:43 am

Много мили пожелания, благодаря на всички ви!
И у нас днес релакс - народът хапна каквото си хареса в хладилника и сега всеки се е сврял някъде и "медитира" :D . Има още сърми, салати и не се налага да готвя, така че пожелавам на всички един прекрасен релаксиращ ден :wink: .
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


Заключена