Какво сготвих днес - Декември '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
CVETETO3101
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 161
Регистриран на: пон авг 08, 2011 5:29 pm
:: 10 рецепти от CVETETO3101

Re: Какво сготвих днес

Мнение от CVETETO3101 » пет дек 21, 2012 2:46 pm

Днес ни е безмесен, но не постен ден. Изпържих един пакет от замразените ми запаси от печени и белени червени чушки (около 12-14 бр) в малко олио. После ще ги разпределя на порции и ще залея с чесново кисело мляко с малко солчица. Става божествено леко ядене. Чушките не ги запържвам прекалено много. За десерт - тиквена мозайка - тиква, захар, яйца и прясно мляко + ванилия (канела). :hungry:


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет дек 21, 2012 5:39 pm

:clap: Весели :chef:,днес не готвих - имаме доста храна, направих прекрасни Ванилови кравайчета - при мен повече бяха топчета,много белички,красиви,вече съм в ритъма на предстоящите празници - ходих за орехи,червени ябълки,посетих мои приятели,които имат колбасарски цех и направих добър избор - пържоли,кайма,готови кюфтета и кебапчета за скара,вкусни луканка и деликатесни колбаси,ще ми ги доставят непосредствено преди празника,прибрах се доволна от покупките,остана да заредя много плодове,гъби,но има време.Прекрасна вечер,мили приятелки. :emotshejna: :emotshapka: :elha: :emotshapka: :emotshejna: :eleni: :eleni: :eleni: :zwyncheta: :eleni: :eleni: :eleni: :zwyncheta: :santa: :candle: :santa: :zwyncheta:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет дек 21, 2012 8:25 pm

Привет :chef:

Кате, много добре си се справила с пазаруването - БРАВО :thumup:

Ние миналата вечер купихме свински бут без кост, пиле и мъжът ми беше купил преди седмица заек - това ще са месата по тези празници. От утре и у нас ще замирише на канела, меденки и Коледа :cook: :elha: :zwyncheta:

А тази вечер имахме: Салата от моркови и червено цвекло /за мен/ и Салата домати с плочка сирене /за мъжа ми/, Друсан кебап /за двамата :wink: /. Десерта е Ябълки :hungry:

Топла и спокойна вечер :wine: :heart: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » пет дек 21, 2012 10:36 pm

Здравейте, мили момичета!
Е, най-сетне ще имам трайно нет и ще ви "виждам" всеки ден. Днес народа се спасяваше с каквото има в хладилника, защото аз бях на изтощителен тур из непочистените от снега улици, за да разплатя последните за годината задължения, а и малко да понапазаря. Та цялата тази интродукция беше, за да ви кажа, че днес само сме вечеряли нещо сготвено/силно казано/:сурова наденица с праз във фурната, пържени картофки, салата от кисело зеле с олио и червен пипер, биричка, а за десерт шоколад и малко портокали. Утре ще пазарим по-основно за празника и пак ще бъдем на нещо бързо и то само за вечеря.
Хубава, топла и романтична вечер!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » съб дек 22, 2012 10:31 am

Здравейте , тази сутрин закусихме палачинки Извадих свинско от фризера и сега ще се ровя за нещо което не съм правила
Приятен ден
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб дек 22, 2012 11:41 am

Здравейте весели :chef:
днес закуската беше ювка,
ще има супа топчета,свинско със зеле и ние като Бони си купихме свинска плешка без кост,
кайма от чисто месо,пиле,това ще е за празниците ,а десерта днес е бисквити от магазина.
Хубав ден!!!

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » съб дек 22, 2012 1:39 pm

Днес моите хора се спасяваха сами за закуска. Сега варя едно пиле, което ще стане на супа и с булгур и гъби на фурна, десерта ще е кекс.
Хубав ден :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб дек 22, 2012 2:13 pm

Ето ме пак от многото ми спане
не ми стана обяда,та набързо едни пържоли на скара
със пържени картофи,а обяда ще бъде за вечеря :) .

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » съб дек 22, 2012 8:27 pm

Ето ме и мен :wink:
Днес, след планирания тур по магазините, ми остана време и да сготвя пиле с грах и картофи, имахме и салата от зеле, за десерт шоколад.
Хубава вечер, :) :chef: !
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб дек 22, 2012 9:22 pm

:clap: РЕНИ,много се радвам,че редовно ще се виждаме тук,добре си се потрудила,голямо тичане е било,но в крайна сметка удовлетворението е голямо.Всичко добро мила. :eleni: :eleni: :eleni: :emotshejna: :elha: :emotshejna: :eleni: :eleni: :eleni: :zwyncheta: :emotshapka: :snejenchovek: :emotshapka: :zwyncheta:


Заключена