Какво сготвих днес - Януари '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Re: Какво сготвих днес

Мнение от rusowelka51 » съб яну 19, 2013 9:05 am

Здравейте За крем супата от тиква споделих с колежките Никой не беше правил И вчера като направих занесох цялата тенджера купих и крутони
Познайте какво стана Добре че на обяд хапнах да я пробвам
Сутринта закуска макарони със сирене останаха и ще направя на фурна
За обяд от замразените шницели и зелена салата
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб яну 19, 2013 9:08 am

Привет, весели :chef:, днес съм замислила - Кюфтета по чирпански.Салата - червено цвекло,моркови,зеле,Салата от печени чушки и патладжан със чесън и счукани орехи - обожавам я,десерта е - печени дюли и ябълки с мед и малко канела,сватята ме снабдява редовно с тия плодове от село.Хубав и много успешен ден на всички. :cook: :serve: :bliz: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:Танче, :thumbsup: прекрасно меню,заедно сме писали - весел ден мила. :winkiss: :giflo2: :winkiss:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб яну 19, 2013 9:48 am

Здравейте!
Бони, благодаря ти за бързия отговор! За обяд едва ли, но за вечеря ще направя салатата.
Днес и ние имаме баница за закуска, в момента са пече, след малко ще я обърна върху купички, за да остане пухкава. За обяд ще направя миш-маш, а за довечера ще дояждаме каквото е останало в хладилника.
Хубав ден!

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » съб яну 19, 2013 2:29 pm

Привет, :chef: ! Днес ,от сутринта съм в кухнята ,събота ми е приятно да сготвя и не само едно ястие .И така за протокола купих пилешки гърди ,без да ми се опъват много ги срязах във вид на кръг ,доколкото е възможно ,всички подправки ,които ползвам леко задуени гъбки ,бейкон и моцарела и ги завих като малко бебче отгоре малко бейкон и в мрежата за печене .Аз нямам глинен гювеч пека в пластмасовия на Tupperware ,картофки и марш във фурната ,използвах фурната и метнах и кюфтенцата и в момента пека прясно зеле със свинско ,което полуприготвям в тенджерата под налягане (и вкусно ,и пестя време) :wink: и после просто за вкус доопичам във фурната .Ще приготвя и ориз задушен със зеленчуци и утре ще си дам почивка :yee: Имаме много плодове ,срещу мен има една градина огромна с мандарини ,портокали и лимони ,собствениците са ни близки и почти не се налага да купувам ,а всички в къщи ги обожаваме ,пък и са пълни с витамини .Лек и слънчев ден ,тук сякаш е месец май ,приятно и топло ! :) :) :)


nikikoleva.1982
началник печка
началник печка
Мнения: 11
Регистриран на: пет юли 06, 2012 10:35 pm

Мнение от nikikoleva.1982 » съб яну 19, 2013 5:16 pm

За закуска-сиренаци,(така им казват в Троянския край),за обяд - ориз със зеленчуци и салата от червено цвекло с моркови,за вечеря пека свински джолани. :chef: :hungry:

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » съб яну 19, 2013 8:09 pm

Здравейте!
Чак ме е срам да споделя, като чета вие какво сте правили днес в кухнята :ooppss: .А ние днес и тримата направихме едно голямо спане до 10:30ч., чак не ми се вярваше.Станахме, детето и мъжът ми хапнаха сандвичи и хукнахме на пазар, след това обиколих половината град докато намеря аптека, която да ми изпълни рецептата по здравна каса - или не работят в събота със здравна каса, или нямат някое от лекарствата. В 17:00ч. най-накрая успях да купя заветните животоподдържащи и се прибрах капнала вкъщи. И сега, най-накрая по темата: за вечеря си опържихме солидно количество картофки, детето направи салати от цвекло и от китайско зеле, имахме и кисели краставички, люти чушлета за половинката, сиренце, лютеница и най-накрая хапнахме :eeek: . За десерт портокали и фурми.
Спокойна и слънчева неделя от мен! :)
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб яну 19, 2013 10:54 pm

Здравейте!
Бони, не се стърпях и направих салатката, на мен много ми хареса, но си я ядох само аз,защото домашните не са големи фенове на червеното цвекло. Аз го обожавам и си я хапнах с удоволствие. За тях пък направих Пълнено авокадо със скариди и рачешки ролца - също е чудесно на вкус.
За утре сутринта закуската ни е готова - с общи усилия на трима ни намазахме промишлено количество принцеси, като се събудим само ще ги запечем. Това ще ни бъде и обядът, защото подозирам, че ще спим до късно(у нас всички сме си поспаливи). За вечеря планирам свинско с кисело зеле, тази година още не сме го яли така, а само на салата и сарми.
Лека и спокойна нощ!

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » нед яну 20, 2013 12:18 am

Здравейте мили :chef:. Днес и ние спахме до късно и пропуснахме закуската.Малчо обядва картофено пюре със сирене.После ходихме на пазар и се прибрахме чак към 19ч.Приготвих вечерята:спанак с ориз и кисело мляко за мъжете а аз доядох пилето по цигански защото не обичам спанак. Салатата ни беше руска.Десерт плодове и вафли.Спокойна нощ и весела неделя.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед яну 20, 2013 10:36 am

Привет, весели :chef: - днес,вече сготвих Супа пиле с много пресни зеленчуци,имаме и от вчерашната гозба, Салата -зеле,моркови, десерта е плодове, мандарини,ябълки.Хубав и успешен ден на всички. :serve: :hug: :flow2: :hug:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » нед яну 20, 2013 10:40 am

Здравейте и от мен! :) :chef:
Доста отдавна не съм писала, но просто все не ми остава време да споделя какво сме приготвили вкъщи. Снощи вечерята ни се състоеше от сарми с месце, туршийки, а за десерт имаше Чийзкейк с бял шоколад. За днес ще има пилешка супа с домашно пиленце и пиле с ориз.

Изображение

Хубав и усмихнат неделен ден! :) :sun:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Заключена