Какво сготвих днес - Февруари '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Какво сготвих днес - Февруари '13

Мнение от Pavel » пет фев 01, 2013 12:42 am

Ето я и новата темичка за най-краткия месец... :)

Дали през него готвим по-малко :eeek: :?
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет фев 01, 2013 3:53 pm

Здравейте мили момичета!
Днес приготвих пилешки пържолки от бутче на фурна, картофена салатка, една пухкава баничка, има туршийка, винце, плодове. Ще се съберем малко с приятели на сладки приказки :cook: :serve: :celebrate:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » пет фев 01, 2013 6:17 pm

Здравейте!
За днес: доядохме ориза с месо, сега сварих един бобец, на който за салата ще му приложа кисело зеле с червен пипер, за десерт - плодове.
Хубава вечер и приятни почивни дни!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пет фев 01, 2013 6:52 pm

Здравейте и от мен! Първият месец се изтърколи набързо, идва ред и на най-краткия, в който ще се готви и няма да е по-малко. :D
За днес пържени картофки и сирене, омлет и салата, а за десерт - плодове. :)
Нямаше време да готвим много, но пък в почивните дни ще наваксаме.
Хубава вечер! :chef:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб фев 02, 2013 7:27 am

Привет,весели :chef: , от тия повреди по компа не мога да стигна до тук и така - днес ще сготвя Винен кебап с гарнитура ориз, прекрасна салатка от червено цвекло,моркови и зеле, десерта е плодове - ябълки,мандарини,портокали. Весел и много успешен ден на всички. :cook: :serve: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб фев 02, 2013 12:16 pm

Здравейте!
Напоследък все гледам като сготвя нещо да го ядем поне две вечери, за да не стоя на печката всеки ден. Но дойде ли събота и неделя, когато слагаме масата за обяд и за вечеря, отново се започва с дежуренето в кухнята. :cook:
На обяд ще дооберем остатъците от храна в хладилника - за мен има пилешка супа, за детето спанак с кайма и ориз, а за мъжа ми ще изпържа яйца.
За довечера извадих да се размразят карначета и ще ги опечем. Към тях ще сложа и една тава Сърдити картофи.
Салатата още не съм я измислила, но може би ще е прясно зеле с моркови или зелена с краставички и ролца от раци.
За десерт мисля да направя един сладкиш с ябълки и бисквити :bliz: , на който вчера една позната ми даде рецептата. Като малка майка ми го правеше и на мен много ми харесваше, но не се сещаше точно за количествата на продуктите.
Желая ви хубав съботен ден!

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » съб фев 02, 2013 12:43 pm

Здравейте и от мен, весели :chef: !
Днес за закуска направих палачинки, които намазахме с домашен течен шоколад. :bliz:

Изображение

За обяд и за вечеря има яхния със зелен боб и рибена чорба. Ще направя и салата, макар че още не съм измислила каква да е тя. :)
Слънчев ден! :) :sun: :thumbsup:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб фев 02, 2013 2:24 pm

Привет :chef:

Завъртях се отново и аз като Миленка в кухнята - тук е хладничко, духа вятър, слънцето се крие зад много облаци :eeek: С две думи разходката се отложи за утре :wink:

Затова пък обяда беше готов навреме - Салата от червено цвекло и моркови с лимон, Задушено месо в тенджера под налягане /телешко/. А десерта си е цяла одисея :eek: Реших да направя Фунийки с крем, нооо ... ползвам само името :tongue: Купих готово бутер тесто, но от това дето не бухва много. Чинно си направих фунийки от фолио на кофичките с кисело мляко и от едни кръгли чинийки от дебело фолио за еднократна употреба. Сложих ги да се пекат по правилата в загрята фурна и по съвета на Марина вертикално, за да се съберат повече в тавата. Дотук добре ... но ... тестото все пак малко бухна и някои фунийки се отвориха. На всичко отгоре кремът не се сгъсти достатъчно /направих крем с яйца и брашно/ и ... десертите станаха два :D С крема направих Бисквитена торта, а следобед ще приготвя един крем на д-р Йоткер с желатин и ще напълня фунийките. Предложих солена плънка, но ми отказаха. Дори мъжа ми каза, че може и с нищо да не ги пълня - така си били супер :thinking1:

Та такива емоции в нашата кухня :)

Хубав ден на всички :sun:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб фев 02, 2013 4:48 pm

Здравейте и от мене,
за днес мусака,свинско с картофи,а десерта ми се получи като при Бони(да сме се наговаряли нямаше да стане)
еклери,но кремът ми хартиса и то доста, та реших да направя един Икономичен блат за торта,
но импровизирах отдолу наредих праскови от компот,залях го със сока на компота и го намазах с крема от еклерите,
поръсих го със шоколадови пръчици и готово :) ,
а сега току що ми сервираха приятната новина,че ще се събираме с кумците,
мъжете отидоха да пазаруват,така,че моето меню ще остане за утре.
Желая ви прекрасна вечер приятели!

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед фев 03, 2013 12:21 am

Привет, :chef: ! БОНИ,ИВКА .....прочетох ви и ме запалихте с тия еклери .Обадих се на приятелка да ми донесе пресни яйца ,но умората си каза думата и ми остана само желанието ,може би утре . Днес , рано сутринта приготвих бифтек (от рода на нашите кюфтета) на фурна ,ориз със зеленчуци и задушени на пара броколи (обожавам ги ) Приготвих и мляко с ориз ,и занесах топла храна и в болницата :) .Вчера ,един англичанин ,възрастен ми вика в болницата ,усмихвай се ,че е заразяващо и върши дори дела .....а замислих се сродните породи от километри се душат ,82 годишен и с една усмивка :D като моята .Та мисълта ми бе ,че външно изглеждаше според мен 65 най-много ,но като сподели менюто си .....замислих се доста върху моето ....ами преселили са се в Гърция ,по-точно на нашия остров ,заради средиземноморския модел на хранене с цел дълголетие ....Направо ми събра очите дядко ....А аз все искам да готвя ,да готвя и да угаждам .....и да правя сладкиши ....Срещаш уж хора случайно ,но ......започвам да се замислям дали тия хора излизат на пътя ни случайно ....?! Лека и топла нощ!!! :love:


Заключена