Какво сготвих днес - Февруари '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Re: Какво сготвих днес

Мнение от remiva » чет фев 14, 2013 10:04 pm

Здравейте!
У нас менюто не е празнично, че нямам време за такова, но пък сготвих нещо, което обичат - пилешко с прясно зеле във фурната, салата от настъргани моркови, а за десерт - ябълки.
Прекрасна празнична вечер! :love:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет фев 15, 2013 12:06 am

Рени, и у нас менюто не беше особено празнично поради същата причина, тези дни нямам време за кухнята :( .
Нашата вечеря също беше нещо, което всички много обичаме - грах с картофи. Идеята беше да е с домашна кокошка от буркан, но кокошката се оказа патица :ooppss: , няма значение - пак беше вкусно. За салата направих печен пипер с чесън, оцет и зехтин. За да отбележим все пак празника нарязахме мезета за виното - сирене, кашкавал и домашен суджук.
Лека нощ!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет фев 15, 2013 7:06 am

Привет :chef:

Как да не се похвали човек - снощи моя мъж ме изненада с приготвено ядене и то знаете ли по каква рецепта - Пилешка яхния с картофи. Беше мнооого вкусно :hungry: Зарадва ме и ме изненада :)

След вечеря се събрахме с наши приятели в блока на по чаша вино :wine: и сладки приказки :heart: Десерта беше от нас - Изображение Торта Любов

Дианка, казахме си "Наздраве" и във ваша чест, но не с пелин - с "Каберне совиньон & мавруд" :wine:

Хубав ден на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » пет фев 15, 2013 8:12 am

Здравейте!
Нашето меню снощи беше печени кюфтенца пълнени с кашкавал и кисели краставички. картофи на фурна за гарнитура, а за десерт палачинкова торта.
Хубав и успешен ден на всички!


Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » пет фев 15, 2013 9:37 am

Привет, :chef: !БОНИ,благодаря и аз снощи пийнах едно,червено домашно ....бях приготвила пилешки филета и задушени гъбки ,и понеже не успях да намеря хубава зелена салата ,задуших броколи ,които всички уважаваме и десерта бе BANOFEE PIE...много сладък десерт
bannofee pee 001.jpg
Днес,понеже е и петък ,пък и вали една боб яхния и нещо за да я придружава ,имам и броколи ,също и от тия зелените ,варени треви ,които ядем в Гърция ето и нагледно ,защото сигурно се чудят хората какви са тези треви (глухарче и разни други )полезни и вкусни
002.JPG
това за днес и добър апетит !!! :)

online87
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 8
Регистриран на: нед яну 27, 2013 2:09 pm
:: 1 рецепти от online87
:: 60 снимки от online87

Мнение от online87 » пет фев 15, 2013 11:25 am

:yee: днес правя сърдити картофки :chef:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет фев 15, 2013 1:39 pm

Привет, весели :chef: ,днес ще приготвя само салати,имаме доста храна от вчера,десерта е плодове.Бони, браво на твоя съпруг,сладка манджичка е сготвил и най -важното,че се е постарал да те изненада :clap: :thumbsup: Дианка, прекрасно изглежда сладкиша,убедена съм, че е вкусен, а тревите ми грабнаха очите,много съблазнително изглеждат :clap: миличка.Весел ден на всички. :heart: :heart: :heart: :cook: :serve: :heart: :heart: :heart: :sun:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет фев 15, 2013 10:22 pm

Здравейте!
Днес за салата направих печени пиперки, пълнени с катък, смесен копър, чесън, орехи и пресни краставички, нарязани на кубчета - получи се доста вкусно. За основно с мъжа ми ще си ядем снощната патица с грах, а детето нещо няма апетит и категорично отказа да яде манджа, за това пък си хапна кашкавал и сухи мезета. Около Нова година купихме суджук, който си изсушихме и сега вече му се наслаждаваме, стана идеален.
Лека вечер!

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » съб фев 16, 2013 12:40 am

Привет мили :chef:.Нашето меню за вечеря беше:картофена яхния със консерва месо и замразени зеленчуци микс,салата от марули с кисело мляко,крехки свински пържоли на грил тиган.Аз сама си измислих маринатата( зехтин,горчица,подправки) и пържени картофи.За десерт шоколадов сладолед,банани и портокали.Спокойна нощ и весел уикенд.

bubole4e
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 90
Регистриран на: ср авг 25, 2010 11:01 am
:: 16 снимки от bubole4e

Мнение от bubole4e » съб фев 16, 2013 11:24 am

Ние вчера бяхме на картофи с пиле и лапатена супа десерта толумбички от магазина.За днес на обяд ще сме на полети яйца с кисело мляко а за вечеря боб със зеле десерта ще е розов сладкиш-крайно време е и аз да го пробвам.Хубав ден на всички .


Заключена