Какво сготвих днес - Февруари '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena75 » съб фев 16, 2013 1:34 pm

Здравейте!
За закуска детето хапна зърнена закуска с прясно мляко, а ние бяхме само на кафе. За обяд имаме още грах(този път се престарах в количеството :wink: ). Така , че днес моят принос в кухнята ще е чак за довечера - имам поръчка за Шкембе-чорба. Към нея ще направя и чеснови хлебчета с кашкавал.
Приятна почивка!


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб фев 16, 2013 2:41 pm

:winkiss: :giflo1: :winkiss: Привет, весели :chef: днес сготвих Сърдити картофи,Печени кюфтета с плънка - кашкавал,кис.краставичка,взех идеята от Или,станаха чудесни,десерта е плодове и любимият ми черен шоколад.Весел и спокоен ден на всички. :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » съб фев 16, 2013 3:32 pm

Здравейте!
Ние снощи бяхме на мекици с пудра захар за детето и сирене и лютеница за нас, имаше и айран. Днес направих мусака и супа топчета, салата от моркови и ябълки за десерт. За вечеря ще им направя нещо месено, но още не съм решила какво.
Хубава съботна вечер, :) :chef: !
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб фев 16, 2013 9:49 pm

Привет :chef:
Правилно ви казах аз че днес ще се връткам в кухнята :wink: Трябваше да изпробвам новата фурна :cook: Установявам че тя с почти нищо не се различава от другата, само дето ти е постоянно пред погледа. Е, има и други предимства - не мирише, не се изпарява, пече по-бързо, не загрява и изстива дълго. Сигурно има и още неща, които тепърва ще разбера :)

Ето какво приготвих: Изображение Ципура с чесново-лимоново масло и Изображение Карамелени тиквени кубчета
Салатата ни беше Червено цвекло с моркови и лимон.

Топла и спокойна нощ :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » нед фев 17, 2013 10:42 am

Здравейте :chef:
Днес приготвих свински ребърца с картофки на фурна, Пухкав кекс, тараторче :hungry:
Приятен ден :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед фев 17, 2013 10:55 am

Привет,весели :chef: ,днес няма да се изявявам в кухнята,има доста храна,а няма гладни.Весел и удпешен ден на всички. :winkiss: :music: :giflo1: :music: :winkiss: :heart: :heart: :heart: :sun: :heart: :heart: :heart: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед фев 17, 2013 11:55 am

Браво ,БОНИ !Да ти е честита и винаги пълна ,резултата ми хареса ,а ципурата ми е от любимите риби ,искам инфо халогенна ли е фурната ,защото и аз от доста време ги гледам ,разбира се имам и тая като тава ,която е с капака (оставила съм я на вилата ,на морето и там печем по-вече на нея ) пиши ми да разбера ,това ,че не мирише и не изисква много време е супер....Да си здрава и да я ползваш !!! :) От вчера отчета при мен една карбонара ,салата зеле и моркови ,след обяда приготвих една питка ,която ние наричаме "мазен хляб" .Разделих тестото на две ,защото съпруга ми не вкусва сирене ,и така половината бе със сирене ,а останалата половина кифлички с мармелад от кайсии и пушена пуйка +мотцарела ,виж от това и трохичка не остана ....За днес ,ще приготвя любимото у нас (и във всяка гръцка къща) пастицио ,за да не готвя и утре ,салата отново зеле ,а след обяда ще им замеся отново кифличките ....така че ,днес ще съм доста време в кухнята .Сутринта закусват зърнените на ФИТНЕС на Нестле и почти не приготвям закуски ,най-много на тостера някой сандвич с пушено пуешко и кашкавал .... :wink: Лек ден!!! БОНИ,току-що видях темата за халогенна фурна и :wink: съм наясно ,показвай яденета и май аз ще я купя :wink:

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед фев 17, 2013 1:29 pm

Бони да ти е честита,
новата придобивка със здраве да я ползваш :thumup:
Сега да се отчета и аз :
салатите у нас са руска и Снежанка,кисело зеле със свинско месо на фурна(от вчера)
пиле с ориз,скумрия на скара със картофена салата,а за десерт портокали и сухи пасти.
Хубав ден!!!!

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед фев 17, 2013 7:41 pm

ИВКА,идваааааааааам :) :yee: :) чудесно ти е менюто. :)

Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » нед фев 17, 2013 8:08 pm

Здравейте!
Нашето меню днес се състоеше от леща, ориз, салата от зеле и моркови и пържени кюфтета. Това беше най-бързото което можах да измисля, защото станах късно :( снощи имахме гости), а от 12.30 трябваше да съм на курс по немски. :wink:
Сега дъщеря ми прави 90 дневна диета и трябва да съобразявам менюто и с това, всеки да си получи желаната храна :D
ХУБАВА И СПОКОЙНА ВЕЧЕР НА ВСИЧКИ


Заключена