Какво сготвих днес - Февруари '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena75 » вт фев 19, 2013 10:57 am

Здравейте!
Днес за обяд с детето ще хапнем Спагети с Бешамел. За довечера мисля да изпробвам рецептата на Бони Ципура с чесново-лимоново масло, че откакто я видях все тя ми е в ума. За салата може би ще направя зеле с моркови.
Хубав ден!


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт фев 19, 2013 1:07 pm

Привет весели :chef: , за обяд имахме храна от вчерашната яхнийка, за вечеря, ще спретна Миш - маш,десерта е портокали и ябълки.Приятен ден на всички. :music: :sun: :music: :heart: :heart: :heart: :giflo2: :heart: :heart: :heart: :giflo2: :heart: :heart: :heart: :giflo2: :heart: :heart: :heart:

Потребителски аватар
pajarita
началник печка
началник печка
Мнения: 64
Регистриран на: ср яну 05, 2011 1:59 pm
:: 1 рецепти от pajarita

Мнение от pajarita » вт фев 19, 2013 4:09 pm

Здравейте весели :chef: За днес таратор,и мариновани пилешки бутчета с топено сирене и гъби,за вечеря още не съм измислила нищо.Ще се разровя из сайта ,за нещо бързичко и вкусно.Десерта е жадната монахиня и плодове.Лек ден на всички.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт фев 19, 2013 11:58 pm

Здравейте!
Моята ципура се превърна на скумрия, защото на борсата не можах да открия нищо по-подходящо. До къде я докарахме -във Варна да няма прясна риба, а тази, която продават е по-скъпа от пилешкото и свинското и пак няма гаранция, че е много прясна?! Ох, липсва ми лятото, когато си я купувахме направо от рибарските мрежи........................................ :love:
Но няма значение - и скумрията си беше много вкусна - с детето си я хапнахме с удоволствие, а мъжът ми, който се оказва е най-капризното същество у нас и не яде риба с кости, вечеря салата, сирене и салам.
Бони, поздравления за рецептата, много е сполучлива и според мен може да се използва за всяка морска риба.
Лека нощ!


Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » ср фев 20, 2013 8:00 am

Здравейте!
Аз вчера сварих едни свински крачка, така че има и за днес, а снощи направих рогчета с овесени ядки.В началото мъжът ми се намръщи ( не си пада по овесените ядки ), но тази сутрин гледам, че са на половина :thumbsup: - само се прави на интересен :thumbsup:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » ср фев 20, 2013 9:33 am

Привет, :chef: !!! от вчера баница ,кроасани с мармалад ,питка със сиренце и кекс (за повод ,не че пощурях в един ден да правя всичко това)и основното печено свинско с розмарин и картофи ,всичко с подправките завито в хартия за печене ,като пакет .Вкусно и лесно ...и зеле + моркови салата . ...Понежедо вечерта не остана ядене от съпруга ми пухкави омлети за децата.Днес,леща + кренвирши препечени и салата.Лек ден!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср фев 20, 2013 10:25 am

Привет,весели :chef: -днес сготвих Мусака, Зеленчукова супа -моркови,чушки,грах,царевица и т.н. -микс от замразени зеленчуци, десерта е плодове.Хубав и весел ден на всички. :music: :sun: :music: :cook: :serve: :bliz: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср фев 20, 2013 11:26 am

Здравейте!
За довечера ще изпека карначета с картофи. Салатата ни ще е китайско зеле с краставица, царевица и ролца от раци. За десерт има Войнишки курабийки, които направих вчера - на мен лично са ми малко сухи, но на мъжа ми са му любими и той е много доволен.
Приятен ден!

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » ср фев 20, 2013 3:56 pm

Здравейте и от мен! :)
Днес менюто ни е картофени кюфтета, гарнирани с майонезено-горчичено-млечен сос. :D Освен тях за мезе към виното ще има и пържен свински дроб с много лук и малко вино. А днес замесих и една питка, която мислех да направя на малки отделни земелки, но пък накрая си го оформих като питка. :)
За десерт има портокали и ябълки. :)
Хубав ден и слънчево настроение! :sun: :thumbsup: :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

malkata322
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 10
Регистриран на: ср окт 31, 2012 2:57 pm

Мнение от malkata322 » ср фев 20, 2013 5:42 pm

Здравейте днес в къщи хапваме зеле с патешко месце ... понеже мъжлето ми :D е рибарче донесе попчета рибка и нея изпържихме за десерт имам бисквитена тортичка и мляко с ориз :D :) :) :) :)


Заключена