Какво сготвих днес - Февруари '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от elena13677 » чет фев 07, 2013 11:48 pm

Привет мили :chef:. За вечеря доядохме зелето с ориз и направих супа топчета със много зеленчуци. За десерт руло с какаов крем и портокали.Спокйна нощ и хубав петък.


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет фев 08, 2013 9:51 am

Здравейте мили :chef:
Вчера приготвих пилешки пържолки на фурна, надупени картофки, шопска салатка, имаше и червено винце по чашка,
за десерт ябълки и мандарини :cook: :serve: :bliz:
Приятен ден :flow2: :flow1: :flow2:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет фев 08, 2013 11:17 am

Здравейте!
Снощи ние с детето вечеряхме спанак с яйца на очи, а мъжът ми дояде яденето от предния ден. Салатата ни беше отново китайско зеле.
За десерт с дъщеря ми направихме Сладкиш с компот от кайсии или праскови, от който ще има и за днес.
Тази вечер ще сме на салата от домати, краставици и печен пипер с овче сирене и мусака.
Приятен ден!

Потребителски аватар
pajarita
началник печка
началник печка
Мнения: 64
Регистриран на: ср яну 05, 2011 1:59 pm
:: 1 рецепти от pajarita

Мнение от pajarita » пет фев 08, 2013 1:33 pm

Здравейте весели :chef: За днес менюто е супа топчета,пържоли с гъби и вино на фурна,пържени картофки със сирене и шопска салата.Ще спретна и едни бързи триъгълни банички.Десерта е шоколадови кремчета от магазина и разни плодове.Лек и спокоен ден на всички


MariaPetkova
началник печка
началник печка
Мнения: 55
Регистриран на: вт мар 11, 2008 8:20 am

Мнение от MariaPetkova » пет фев 08, 2013 6:24 pm

Здравейте :chef: Днес направих бишкотени курабии и една торта с плодове за утре.Нямах време и вечерята е печен салам и салата.Утре принцеси с кайма,тас кебап и картофено пюре. :hungry: Лека вечер. :flow1:

ioni91
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 5
Регистриран на: пон окт 22, 2012 6:52 pm

Мнение от ioni91 » пет фев 08, 2013 7:46 pm

Здравейте,
много ми е приятно да се присъединя към вас и да споделяме идеи, тъй като на мен лично сте ми много полезни, когато се чудя какво да сготвя :) Надявам се, чувствата да са взаимни. И така по темата - днес вечерята е спагети, обяда беше ориз със зеленчуци, а салатата ще е настъргани ряпа и морков с лимонов сок :)

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет фев 08, 2013 9:37 pm

Привет, весели :chef: ,малко късничко,но ще пиша какво сготвих днес - Фрикадели към тях гъбен сос,за малкото слънчице - Супа пиле - домашно от сватята,Кюфтета с бял сос,десерта - много плодове.Хубава вечер,мили :chef: . :hug: :hug: :hug:

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » съб фев 09, 2013 1:35 am

Здравейте весели :chef:.Тази вечер бяхме на супа топчета,друсан кебап и салата Снежанка.Десерта палачинки с ягодово сладко и портокали.Спокойна нощ и прекрасна събота

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб фев 09, 2013 8:35 am

Привет, весели :chef: , днес ще почивам - поръчах скара - пилешки пържолки,пилешки шишчета и кебапчета, ще се погрижа за салатите - свежа от домати и краставици и маруля, салатка от червено цвекло,моркови,зеле,салатка зеле с майонеза - по желание на всеки, десерта е плодове - портокали,мандарини,помело.Весел ден на всички. :giflo1: :music: :giflo1: :music: :giflo1: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб фев 09, 2013 10:17 am

Здравейте, весели :chef: !
Вчерашните ми планове за мусака се провалиха, защото се оказа, че имаме доста храна за дояждане от предишните дни, а и детето поиска за вечеря топли сандвичи с пушено месо и кашкавал. Ние с мъжът ми дообрахме каквото беше останало в хладилника и така мусаката остана ненаправена :) .
Днес на обяд ще ходим при майка ми и ще хапнем печено пиле с картофи, така че на мен ми остана само салатата за довечера да измисля. За десерт има бисквити и много плодове - ароматни ябълки, мандарини и портокали.
Като се прибираме от майка ми може да минем край открития наскоро до тях млекомат(нещо подобно на кафеавтомат, но пълен с непастьоризирано прясно мляко, съхранявано при специални условия и температура от някаква родопска порода крави, които давали високомаслено мляко - е, такова нещо не бях виждала, любопитно ми е :thinking: ). По коментарите, които прочетох много го хвалят млякото. Естествено трябва да се свари предварително, но ако наистина е толкова хубаво заслужава си човек да го пази няколко минути на котлона. Разглезихме се напоследък с тези кутии и шишета, които сипваме направо от хладилника. Ако успеем да си вземем, в неделя може и някой сладкиш да направя.
Пожелавам ви приятна събота!


Заключена