Какво сготвих днес - Март '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от elena13677 » вт мар 19, 2013 12:03 am

Здравейте мили :chef:.Доста време мина откакто писах за последно,но нещо все не ми остава време.Отчета ми за тази вечер:яхния от леща с кренвирши,пържено свинско с лук,салатка от прясно зеле с моркови и пържени картофи.За десерт плодове и вафли. :chef: Спокойна нощ и весел и усмихнат ден :) :flow2: :) :flow1: :).


Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » вт мар 19, 2013 9:20 am

Добро утро .....започнаха и Великденските пости .За някои може да не означават нищо ,за други задължителни.Моята баба казваше ,не е важно това,което влиза .....а това кето излиза .И е много вярно ....въпрос на гледна точка....аз съм на антибиотик все още,но смятам да постя ,колкото до останалия екип :yee: не мога да наложа на никого.То се чувства отвътре или ти идва ,или не.....пък и постенето е и здравословно ,единствено по някое кисело мляко и прясно ще си позволя....Преди не постех ,но ето че човек се променя....Днес,едно морско мекотело ,което се казва Супия със сос и ориз ,и една рибена чорба ,от снощи кекс с шоколад.Приятен ден!!!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт мар 19, 2013 1:44 pm

Привет момичета, Ели, добре ли сте мила,как е малчо - виждам наготвила си яко :thumbsup: Дианка, красавице мила, много добре си решила да постиш и аз бих искала,но съм със анемия, личния доктор ми написа какви храни да приемам - имам задължително червено месо два пъти в седмицата - печено,затова се храня с много салати и плодове - почти всеки ден хапвам спанак пресен на салата с Балсамико и зехтин,маслини,зелен лук.Днес няма да готвя,когато сме двамата с Митака не можем да изядем готвеното от предния ден,колкото и да се старая да готвя малки количества, а може да се каже, че аз просто ги опитвам - избягвам готвено, хапвам по 2 филийки хляб''Дълголетие'' - с много семена,фибри и както ви писах - много зеленчуци и плодове, фрешове.Приятен ден,мили момичета. :heart: :heart: :music: :sun: :music: :heart: :heart: :hug: :flow2: :hug: :flow2: :flow2: :hug:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт мар 19, 2013 8:13 pm

Привет :chef:

Дианка, аз не стигнах до антибиотик - което не значи, че не преболедувах вируса :eeek: Оказа се ми се е разминало сравнително леко, но е разбутана лигавицата на стомаха и сега съм на хранене без месо. Всичко останало не ме дразни. Лекарката ми се смее, че и без това са пости :tongue: Ще откарам така - леко ми е, панталоните ми се разшириха :wink: Е, липсва ми малко вечерната успокоителна чаша вино, но и това ще се преживее - по-важно е, че не ме боли стомаха ...

Тази вечер имахме храна от снощи. Ръцете ме сърбяха обаче и забърках един бърз Пухкав кекс :serve:

Спокойна и топла вечер на всички :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср мар 20, 2013 10:49 am

Здравейте!
Днес имам малко повече време да сготвя и ще поглезя моите хора. Салата ни за довечера ще е зелена с краставичка и зелен лук. Ще направя и Пастицио с два соса.
Приятен ден!

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » ср мар 20, 2013 1:58 pm

Здравейте и от мен! :)
Днес за закуска изядох последния солен мъфин, а за обяд мисля да заложа на плодове. За вечеря обаче ще направя едни пържени картофи и ще направя салата от печени червени чушки, сирене и маслини. :)
Хубав ден и много усмивки! :) :chef:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср мар 20, 2013 8:24 pm

Привет :chef:

За вечеря у нас - Домати от буркан със зехтин и плочка сирене, Печен омлет. За десерт има Кекс от снощи :hungry:

Хубава вечер :heart: :heart: :heart: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет мар 21, 2013 12:05 pm

Привет, весели :chef: днес сготвих Телешко с грах и малко картофки, Салатка от червено цвекло,моркови,ябълка и царевица, десерта е плодове - портокали и ябълки.Пожелавам ви, много успехи в кухнята и весело настроение. :cook: :serve: :bliz: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет мар 21, 2013 11:07 pm

Здравейте момичета,
тази седмица съм втора смяна и все не ми стига времето,
мъжо измисля нещо набързо,но днес се отсрамих :wink:
наготвих пиле по градинарски,а салатата беше от мъжо
зелена салатка със репички и краставици.
Лека вечер!!!

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пет мар 22, 2013 12:06 am

Привет мили :chef:! Нашата вечеря днес беше:като предястия макарони с пилешко месо и майонеза,гювеч отново с пилешко и салата от прясно зеле с моркови.Чехите вече се готвят за великден има всякакви великденски лакомства,та десерта ни беше ваночка-вид чешки козунак,но не толкова вкусен като българския :(,великденски меденки и любимите ни банани.Спокойна нощ и прекрасен ден


Заключена