Какво сготвих днес - Март '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena75 » нед мар 10, 2013 4:06 pm

Здравейте!
Днес е Месни заговезни. Ние почти цял ден нищо не ядохме, защото закусвахме отново късно, но за вечеря смятам да направя Свински джоланчета с картофи на фурна. Салатата ни отново ще е айсберг с краставичка и зелен лук.
Хубава неделна вечер!


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед мар 10, 2013 5:13 pm

Привет :chef:

Тези дни не съм спряла да готвя, но ще пиша само за днес :wink:

За обяд мариновах скумрия и след пазаруването в Метро я изпекох точно за 20 мин. в халогенната фурна - стана СУПЕР :hungry: От там пък си купихме фриса - не бях чувала за такава риба :thinking1: Казаха ни че е черноморска - прилича на сафрид, дребна е - но не е толкова сребриста, а има по-пъстра окраска. Както и да е - ще я изпържим за вечеря :bliz: Салатата ни беше зимна - Домати от консерва с праз, а сега ще спретна една Зелена салата. Отивам да сложа и Супа от лапад, който си донесохме вчера от село - да го сготвя докато е пресен :)

Хубава вечер и успешна нова седмица :wine: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » нед мар 10, 2013 6:53 pm

Здравейте и от мен! :)
Днес нали е Месни заговезни и затова сме на пържолки, пържени кюфтета, печени пилешки бутчета с картофи. Салатата е зелена с лук и маслини. Освен месните ястия хапнахме и първата копривена супа - много полезна и пролетна. :)
Има и баница, която ще е за десерт, ако може така да се каже, а утре и за закуска.
Хубава и вкусна вечер! :chef:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
borissova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 79
Регистриран на: вт авг 07, 2012 10:13 am
:: 10 рецепти от borissova
:: 34 снимки от borissova

Мнение от borissova » нед мар 10, 2013 7:06 pm

Здравейте! За вечеря направих: Зеленчуци на фурна (Брям) и Кренвиршки с кашкавал, но и кренвиршките напълних с лютеничка и кисела краставичка.

Лека вечер на всички!
"То целият свят е болен, синко. Едни от това, Други от онова. Няма здрав човек на света. Гледаш, тялото желязно, а душата — гнила." /Елин Пелин/


Потребителски аватар
borissova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 79
Регистриран на: вт авг 07, 2012 10:13 am
:: 10 рецепти от borissova
:: 34 снимки от borissova

Мнение от borissova » нед мар 10, 2013 7:23 pm

а от вчера имаме и това: Бърз и лесен шоколадово-бисквитен сладкиш Качих и рецептата :)

Целувки! :tongue:
"То целият свят е болен, синко. Едни от това, Други от онова. Няма здрав човек на света. Гледаш, тялото желязно, а душата — гнила." /Елин Пелин/

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед мар 10, 2013 8:33 pm

Привет момичета, днес сготвих Пиле с лапад и булгур, за вечеря добавих печен домашен суджук, салатка свежа,десерта е плодове - огромни портокали и ябълки.Приятна вечер на всички. :heart: :heart: :heart: :night: :heart: :heart: :heart: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
Anego
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 115
Регистриран на: съб сеп 04, 2010 10:14 am
:: 26 рецепти от Anego
:: 212 снимки от Anego

Мнение от Anego » нед мар 10, 2013 9:50 pm

Добър вечер, Весели :chef: !

У нас за днес менюто е: за закуска- Богата баница със сусам и прясно мляко, за обяд- Крем супа от червена леща, Пилешки дробчета с кисело мляко и майонеза, Зелена салата, Ябълков пай и Домашна лимонада, а за вечеря- Домашни брускети и чай.
Спокойна вечер и успешна нова седмица!

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » пон мар 11, 2013 12:15 pm

ПРИВЕТ, :chef: ! Около седмица не съм се записвала и виждам ,и нови готвачи ! От вчера свински джолан ,овкусен с розмарин ,портокал ,лимон и подправки ,гарнитура картофи на фурна и зел;е салата ,десерта бе бугаца
024.jpg
За днес ревитопилафо (нахуд с ориз) и салата зеле и моркови !!!Лек ден!!!

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пон мар 11, 2013 11:34 pm

Здравейте мили :chef:.Малчо беше в болница и не ми беше до писане.Лошото беше,че самичък лежа без мен а е твърде мъничък.Но слава богу всичко мина и от днес пак си е у дома.Вчера мъжът ми беше рожденик,но не ни беше до празнуване направих кюфтета,пържени картофи и салата Снежанка.От кюфтетата имахме и за днес направих и картофена яхнийка с пилешко.Спокойна нощ и лек и късметлийски ден.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср мар 13, 2013 11:31 am

Здравейте!
За довечера мисля да изпека Бирено-медени свински ребърца на фурна, а салата ни ще е айсберг с варена царевица и ролца от раци.
Хубав ден!


Заключена