Какво сготвих днес - Април '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena75 » ср апр 03, 2013 11:31 am

Привет!
За довечера ще направя Бяла пилешка каша, а салатата ще я мисля по-късно.
Хубав ден!


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » ср апр 03, 2013 12:52 pm

Здравейте!
След малко и аз отивам в кухнята. Ще направя мусака, а за салата ще нарежа едно зеле с моркови. Не съм измислила десерт, но може и някоя ябълка да купя.
Прекрасен следобед, макар и дъждовен, но с много усмивки и положителни емоции :love: !
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » чет апр 04, 2013 9:48 am

Привет ,аз нали съм "домакиня",днес ще изляза на кафе и се постарах да наготвя снощи .Папуцаки (означава обувка) заради формата на патладжана.Папуцаки с кайма и бешамел ,ена рецепта на свекърва ми ,мнооооого я харесваме в къщи ,дори и децата ,но малко е беладжийска ,качила съм я и имате възможност да я пробвате .Патладжаните не само ,че ги обичам ,по-точно ги обожавам .Тая рецепта съм я приготвяла ,и съм я замразявала и когато имам гости всички се чудят кога съм успяла да приготвя и това ,което изисква мааааалко по-вече време.За мен остана аромата и днес пилаф с патладжани ......не е същото ,но благодаря на Бог ,че имаме ядене.....колко хора по света не знаят вкуса на много неща ?!Лек и приятен ден!!!!
004.jpg
Приятен апетит!!!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет апр 04, 2013 10:46 am

Привет момичета, привърших с готвенето - Миш -маш с печени чушки, имаме и от Телешко с грах,десерта е плодове - портокали и ягоди - много се изкушавам да купя сладолед с ягодките ще е супер,но все още кашлям,жалко.Прекрасен и успешен ден на всички. :music: :sun: :music: :hug: :hug: :hug:


elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пет апр 05, 2013 12:06 am

Привет мили :chef:.След малко отсъствие пак съм тук.Снощи вечеряхме свинско с ориз и зеленчуци и салата от моркови и полуготови спагети.Тази салата я приготвям за първи път,но останах много приятно изненадана,хареса се на цялото семейство :clap: :hungry:.А тази вечер омлети с бекон и шопска салата.Десерт кроасани и плодове.Спокойна нощ и късметлийски петък.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет апр 05, 2013 8:23 am

Дианка, интересно ястие ни предлагаш - със сигурност ще го опитаме :thumup: Аз също много обичам патладжан :bliz:
И името е интересно - моят дядо казваше на обувките за из градината и двора "папуци" и винаги съм се чудила от къде произхожда тази тази дума, след като в Търновския край не е характерна. Сега разбирам, че означава "обувки" и има гръцки произход :roll:

Иначе аз си продължавам с двувидовото готвене :wink: За днес от сутринта съм намислила - Пиле Беарнез, Задушени картофи със сирене. Десерта ще бъде плодове, които ще купя.

Хубав петъчен ден на всички :) :sun: :sun: :sun:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет апр 05, 2013 11:51 am

Здравейте!
Днес купих домати - отдавна не бяхме ги яли пресни, защото имат гумен вкус, но тези са гръцки, а по това време на годината те са много вкусни. Изкарах от фризера едно пакетче печен пипер и за довечера ще направя шопска салата, а за основно Пилешки котлети Нежност с картофено пюре за гарнитура. За десерт взех от пазара ягоди, дано да са сладки, че на детето отдавна му се ядяха.
Приятен и слънчев ден ви пожелавам!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет апр 05, 2013 12:32 pm

Привет, весели :chef: - днес сготвих Кюфтета по чирпански, истинска класика - вкусна яхнийка, Салата от зеле,моркови,червено цвекло,царевица,десерта е портокали,ябълки и сладки ягоди. Миленка, много си права за доматите, втора седмица купувам гръцки - страхотно вкусни са,ягодите също са гръцки - много сладки и пресни.Много ми допадна днешното ти меню и тъй като имам нужните продекти довечера ще приготвя всичко,за да отлежи добре и утре ще ги изпържа тия съблазнително описани Пилешки котлети Нежност,прочетох многото положителни коментари към рецептата и се реших - утре, това ще похапваме с много салата,благодаря ти за идеята. :thumbsup: :clap: Прекрасен ден на всички. :hug: :sun: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пет апр 05, 2013 7:39 pm

Здравейте и от мен! :)
И при нас е пилешко тази вечер, само че крилца с картофи и гъби, печени на фурна. Салата ще е зелена с лук и варени яйца. За десерт не съм приготвяла нищо специално. :)
Хубава вечер! :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
Bubbles
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 23
Регистриран на: чет мар 28, 2013 10:21 pm
:: 2 рецепти от Bubbles

Мнение от Bubbles » пет апр 05, 2013 9:57 pm

Днес правих мекици за брат ми че е малко болен е и за мен останаха малко де. :D

Кофти ми е камерата затова и снимката е гадна, съжалявам! :ooppss:
Изображение


Заключена