Какво сготвих днес - Май '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Re: Какво сготвих днес

Мнение от remiva » пон май 06, 2013 10:45 am

Христос Воскресе, Приятели! Мир, светлина и любов в домовете и душите Ви
Честит имен ден на всички празнуващи днес! Да са живи и здрави, от здраве и късмет да не се отърват !



За вчерашната ни празнична трапеза имаше агнешка дроб-сърма, пресни картофки, пържоли, зелена салата в голямо количество, прекрасни козунаци, забравих яйчената салата, и пресни ягоди в собствен сос. За днес имаме още храна, затова няма да готвя.
Желая Ви весело посрещане на празника! :hug: :flow2: :hug: :flow1: :hug: :flow2: :hug: :flow1:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пон май 06, 2013 10:50 am

Здравейте и от мен!
Честит празник на всички именици и честит празник на храбростта! :)
Днес менюто ще е без особени промени от вчера, имаме още от агнешкото, ориз. Единствено салатата ще е по-различна с краставици и репички. За десерт още козунаци. :)
П.С Благодаря ти, Кате! Честит празник и на теб! :giflo2:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон май 06, 2013 1:15 pm

Привет, мили момичета - у нас не е по - различно от Рени и Светлето - дроб сърма,печено агнешко,салати,козунаци,яйца, много сладки и плодове, няма нужда от готвене.Прекрасен празничен ден,мили приятелки! :giflo2: :giflo2: :music: :giflo2: :giflo2: :music: :giflo2: :giflo2: :music: :giflo2: :giflo2: :music: :giflo2: :giflo2: :music: :giflo2: :giflo2: :music: :giflo1: :sun: :giflo1: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон май 06, 2013 5:29 pm

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ - ЗДРАВЕ И БЛАГОПОЛУЧИЕ ДА ИМА ВЪВ ВСИЧКИ ДОМОВЕ :heart: :heart: :heart:

ЧЕСТИТ ГЕРГЬОВДЕН НА ВСИЧКИ :giflo1: :giflo1: :giflo1:

Празници, радост, суетене, много обич и топли чувства ...
И ... богати трапези :serve:

И у нас по традиция имаше шарени яйца, много козунаци, Курбан-чорба от агнешко месо, Дроб сърма, Ароматно агнешко печено в гювеч. Салатите бяха зелени и пъстри, с много яйчица Изображение

За днес имахме храна, но разнообразявам менюто с Таратор, Пържени кюфтета. Десерта е ясен - козунак :wink:

И само да ви кажа как без време омесих и изпекох навръх Великден Мързелив козунак. Празничните дни изкарахме в много движение и пътуване, но в събота бяхме при свеки. Пиейки следобедното си кафе под шарената сянка на вече разлистените асми, съседката донесе топъл козунак. И ... познайте - започнаха едни шеги ... Мамо, ти не можеш да направиш ... Кой, аз ли ... Ако има продукти ... Мъжете не ги домързя да отидат и да напазаруват. Аз естествено омесих козунака /добре че лаптопа беше с нас, че както се смяха после съм ползвала стааара компютърна рецепта :D / и печенето беше до късно вечерта /междувременно тъкмо щях да започвам, като дойдоха едни близки да се видим ... /. Преди да тръгнем за църквата през нощта извадих първия опечен козунак, а мъжа ми пече втория докато ни нямаше. Така че като се върнахме от службата у нас миришеше невероятно :)

Хубава вечер на всички и весело празнуване :wine: :heart: :heart: :heart: :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт май 07, 2013 1:28 pm

Привет момичета, все още имаме доста храна,но реших - Супа пиле с много зеленчуци -това е ядене за мен, не обичам агнешко,хапвам много малко от него, Митака се опитва да се справи с печеното и от дроб сърмата, десерта е сладолед вишна, ягоди,портокали.Хубав ден на всички. :giflo2: :chef: :giflo2:

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » вт май 07, 2013 5:22 pm

Здравейте!
И аз, подобно на Катето не обичам агнешко, а и вече започвам да се ограничавам в яденето,че съм на път да заприличам на бухтичка. Та думата ми беше, че тази вечер ще готвя, защото у нас агнешките гозби се изядоха/не готвя по много/. Предвидила съм едни спагети, за мъжа със сирене, за детето с кайма, зехтинче и босилек, а за мен таратор. За десерт има още малко козунак и няколко ябълки.
Хубава семейна вечер, :) :chef: ! :hug: :beer:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср май 08, 2013 6:26 pm

Привет момичета, днес имахме от супата,но задуших пресни картофки в плик с малко масълце и много зелени подправки,салата домати,краставици,маслини и зелен лук,десерта - портокали,банани.Всичко добро момичета! :giflo2: :giflo2: :winkiss: :giflo2: :giflo2: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » ср май 08, 2013 6:41 pm

Здравейте!
:) :chef: , :chef: да не би да сте научили домашните да не ядат? :D Ако е така - завиждам ви :eek: А у нас - любимите кюфтета от тиквички с чесново мляко, зелена салата.Десерт има само за детето-сусамки. За нас по биричка. ПРЕКРАСНА ВЕЧЕР!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср май 08, 2013 8:37 pm

Привееет :chef:

Няма такова нещо като гладуване :wink: Просто има повечко приготвена храна и предозиране по празниците :hungry:

Тази вечер у нас имаше Зелена салата с краставица и маслинки, Зрял боб, Агнешко печено месо /от Гергьовден :wink: /. Десерта е Карамелен сладолед с орехи - за мен, биричка - за половинката :beer:

Хубава вечер и спокойна нощ на всички :heart: :heart: :heart: :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср май 08, 2013 11:24 pm

Рени, ако не те затруднявам, моля напиши ми твоята рецепта за кюфтета от тиквички,благодаря ти предварително. :hug: :hug: :hug:


Заключена