Какво сготвих днес - Юни '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Re: Какво сготвих днес

Мнение от sbt03 » нед юни 23, 2013 8:50 am

Добро утро, :chef: !
Току що изядохме палачинките, има и печено пиле (домашно), а аз ще направя видовете сладолед, които искам да пробваме. :)
Хубав ден! :wink:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед юни 23, 2013 9:42 am

Привет момичета :)
днес ще се отдам на кухнята
ще има зелен задушен боб,
тиквички пържени или на фурна(все още се чудя как да са)
кюфтета от тиквички
мусака със пресни картофки от нашата градина(то май всичко е от там)
чорба от бакла вече е на котлона,
а за десерт диня и сладолед.
Хубав ден!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед юни 23, 2013 11:08 am

Привет прекрасни :chef:

В това горещо време на човек въобще не му се завърта в кухнята :wink: Цяла седмица ядохме един огромен толстолоб, който мъжа ми реши да изпържи наведнъж. Гарнирахме го с какво ли не - салати, таратори, супа от тиквички, постно зеле.

Днес най-накрая готвя :cook: пак постно :roll: - Тиквички с много зеленчуци и булгур в халогенна фурна. Привечер ще завъртя и един Качамак и това ще бъде :tongue:
Десерта е Кайсии, Карамелен сладолед. И на всичко това - Студена биричка :beer:

Хубав неделен ден на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » нед юни 23, 2013 11:54 am

Че днес няма да се презорвам е ясно, салатата ще е миди с копър, лимон и лук, после е ред на постни картофи с пресен грах, десерт кайсии.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед юни 23, 2013 1:12 pm

:giflo2: :giflo1: :chef: :giflo1: :giflo2: Привет,неуморни момичета - днес,започнах раничко да готвя,но моите съседки не ме оставиха на мира,правих им компания за :coffee: и в крайна сметка изпих две кафета и горещ шоколад - успях да сервирам навреме обяда - Пържоли на фурна под фолио, предварително мариновани с много ароматни подправки, Картофена салата - импровизация,сложих царевица,две пресни краставици на ситно,лук,маслини,много магданоз,зехтин,оцет,стана лекичка,за вечеря ще добавя Шопска салата към пържолите,десерта е диня,нектарини и най - важното,поне за мен сладолед.Прекрасен ден момичета!!! :music: :music: :sun: :music: :music: :beer: :beer: :beer:

viki_katri
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 20
Регистриран на: пон апр 22, 2013 9:52 am

Мнение от viki_katri » нед юни 23, 2013 5:39 pm

Привет на всички отдавна не съм се включвала близо месец но да се похваля започнах работа работя в магазин Ганг индийски предполагам сте чували за тях работата ми е чудесна :)))) Общо взето не се завъртам по кухнята след работа сядаме на едно заведение до нас и с таткото пийваме биричка цаца картофки а и на детето не му се яде особено от топлото знам ли по градината казва че яде и така Но днес и утре почивам направих един таратор свински шишчета с червен лук зелена чушка домат на скарата стават мозък направих и домашно кьопаво от патладжан с малко майонеза една пилешка супичка за малката по късно ще направя и една шопска салатка Имам едно въпросче към вас моля ви бихте ли ми дали рецепта за марина за пържоли било свински или пилешки :)

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » нед юни 23, 2013 7:10 pm

Лека промяна в менюто - мъж ми уловил 5-6 риби и след малко ще ги пържа, пък уж беше на работа :wink:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » нед юни 23, 2013 7:30 pm

Здравейте!
Аз пак съм по "тънката лайсна". Щях да готвя, но още сутринта ни стана горещо и мусаката, която бях замислила, остана за някой по-прохладен ден. Сутринта не се занимавам със закуски, те, домашните бъркат в хладилника и измъкват на кой каквото му е на сърце. За обяд спретнах един таратор и всеки го гарнира с каквото си избра в хладилника/домашно сирене, колбаси, домати,домашна майонеза и т.н./. За вечеря ще е пак таратор и салата и може да опека на грила една сурова наденица, защото тук се заоблачи и май се поразхлади. За десерт, то е ясно - плодове и сладолед.
Успешна нова седмица - слънчева, но прохладна и много позитивно настроение! :love: :giflo2: :heart: :giflo1: :heart: :giflo2: :heart: :giflo1: :heart:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пон юни 24, 2013 12:44 am

Здравейте весели :chef:.За закуска направих мекици.Намерих рецептата в готварската ми тетрадка,но не ми харесаха рецептата е със сода а по принцип ги правя с мая.За обяд хапнахме каквото има в хладилника(топено сирене,шпеков салам,крема сирене,кашкавал).А за вечеря изпържих кюфтета,пържени картофи и руска салата.Десерт има много неща,една приятелка ми донесе горски ягоди има сладолед,ябълки,шоколад,разни сладки и вафли.Спокойна нощ и успешна седмица

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » пон юни 24, 2013 11:18 am

Весела нова седмица :)
Аз станах по рано събота сутринта и сготвих винен кебап с телешко и лозови Сърми с кайма за да има манджа през уикенда понеже боядисваме . Добре че бояджията дойде в 10 часа та имах време и да изгладя :thumup:


Заключена