Какво сготвих днес - Юли '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Stassi
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 16
Регистриран на: пет юли 26, 2013 11:01 am

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Stassi » пет юли 26, 2013 11:13 am

Здравейте и от мен. Това е първият ми коментар в този форум. Радвам се, че съм сред вас !
За вечеря смятам да приготвя картофени кюфтета, пържен патладжан с доматен сос и таратор. Сега започвам да правя един галет със сирена и подправки. Става много лесно и любим у дома. :)


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет юли 26, 2013 1:04 pm

:giflo1: :giflo1: :chef: :giflo1: :giflo1: Привет, весели :chef: днес сме на яйца,забулени със кисело мляко - подлучено, до салата не се стига,който иска грабва розов домат и хапва,така е много сладко,десерта е диня,праскови.Прекрасен ден на всички! Стаси, пиши,моля те повече за галет със сирена и подправки,много ме заинтригува. :clap: :thumbsup: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пет юли 26, 2013 2:04 pm

Здравейте и от мен! :)
Стаси, добре дошла във форума! :)

Днешното меню е същото като вчерашното - имаме още пълнени домати с кайма и десерт - Шоколадов мус.

Слънчев и сладък следобед! :) :coffee: :wink:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб юли 27, 2013 12:13 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :chef: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет, весели :chef: днес приготвих много интересно ястие -преди няколко дни четейки пътеписи за Кападокия -Турция,попаднах на рецепти от турската кухня,една дама - българка ги е предоставила за ползване.Ястието се казва Патладжан кебап - приготвя се от малки кюфтенца и едро нарязани шайби патладжан,домати,чесън,магданоз и малко босилек - всичко се подрежда сурово и се пече - крайният резултат е страхотен - отлично и леко ястие,ако съм ви заинтригувала,ще напиша подробно рецептата, десерта е диня и праскови. Хубав ден на всички !!! :serve: :cook: :serve:


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб юли 27, 2013 12:26 pm

Здравейте!
Кате, заинтригува ме с този кебап, качи рецептата, смятам, че ще е интересна.
Аз от вчера съм се разготвила, сякаш има кой да яде, но в хладилинка се бяха насъбрали доста зеленчуци - от всичко по-малко, но все хубави, да ти е жал да ги изхвърлиш. И така - изпържих пиперки и ги залях с чесън, оцет, олио и магданоз, опуках леко люти чушлета, направих кьопоолу, сварих една тенджера боб и изпържих няколко кюфтета от тиквички, защото имах две самотни тиквички, които се чудех как да използвам. Тази сутрин по поръчка на детето направих Триъгълни банички с майонеза и смятам с това да приключа с печката. Сега имаме ядене за една седмица напред. Останаха само едни меки домати, чиято съдба в момента обмислям каква ще е. Може да ги направя на доматен сос и да го замразя във фризера, защото друго не ми се готви сега.
Хубава събота!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб юли 27, 2013 8:17 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Миленче, с най - голямо удоволствие ще споделя тая вкусна рецепта - Патладжан кебап - 0,500гр. кайма -в оригиналната рецепта е телешка,но не разполагах с такава и ползвах смес,1кг. патладжани,1гл.лук,5 -6домата,1гл.чесън,червен и чер пипер,магданоз и 2-3листенца босилек - сложих две щипки сух.Започваш с каймата - приготвяш я със ситно нарязания лук,червен и чер пипер,1ск.пресован чесън,аз сложих 1яйце и две филиики хляб.Омесваш добре каймата -може да прибавиш любими за вас подправки и оставяш в хладилника.Измитите,необелени патладжани нарязваш на едри шайби,да са дебели поне два пръста,осоляваш и оставяш в гевгир да изтече горчилката - поне за 20мин.През това време измиваш и нарязваш на половинки доматите,ако имаш място после,може да сложиш и повече,много са сладки печени.Измиваш патладжаните и ги слагаш в купа - аз им сложих соев сос, капки зехтин и обърках добре - започнах реденето на кебапа,в намаслена с олио тава слагаш изправена шайба и от двете й страни кюфтенцаи така до изчерпване на продуктите, в средата на тавата подредих посолените домати поръсих обилно с магданоз и малко босилек,разхвърлях из тавата обелените цели скилидки чесън,поръсих с малко олио и сложих да се пече, след 30 -40 мин.пробвах дали шайбите патладжан са омекнали и изпечени.Стана много красиво,като ветрило,естетически издържано,а за вкуса - нямам думи,опитах го изстинало,направо е невероятно,ароматите се открояват -вкусна е турската кухня,убедих се в това.Миленче,жалко,че не мога да ти изпратя на снимка как изглежда,плюс това става много бързо,като приготвяне и печене - на 220гр.,но все пак ти си знаеш фурната.Ако нещо не съм написала ясно, питай,ще уточнявам,дано си ме разбрала относно подреждането - не се слагат шайбите легнали или опрени по ръба на тавата - слагат се прави и отляво и дясно се подпират с кюфтенца.Успех миличка!! :serve:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » нед юли 28, 2013 11:56 am

Здравейте и от мен! :)
За днес постна чорба със зелен фасул, огретен с картофи и броколи. За десерт има сини сливи, сладолед. :)
Кате, правила съм подобен кебап, само че на шиш нанизах кюфте и после патладжан. Рецептата е тук: Патладжан кебап на Ками
Добре стана, само дето беше малко по-сухо. Иначе идеята е оригинална, а в тава ще е по-удобно за подреждане. Наскоро по нова тв гледах как го правиха:
http://bonapeti.bg/collection/?receipt=8035

Хубав ден! :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед юли 28, 2013 1:16 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :chef: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет, весели :chef: - днес сготвих Миш - маш,печени чушки - подлучени,десерта е диня,сладолед и праскови.Светле, рецептата има допирни точки с тая,която си публикувала, но има и известна разлика - допадна ми варианта със шиш,следващият път ще приготвя по тоя начин,благодаря ти мила !!! :thumbsup: Прекрасен ден момичета !!! :music: :music: :music: :sun: :music: :music: :music:

Terea
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 1
Регистриран на: съб мар 17, 2012 8:25 am
:: 1 снимки от Terea

Мнение от Terea » нед юли 28, 2013 2:16 pm

Здравейте!

Ние днес сме на таратор, миш-маш и мляко с ориз ;)

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон юли 29, 2013 1:29 pm

:music: :giflo2: :giflo2: :giflo2: :chef: :giflo2: :giflo2: :giflo2: :rain: :music: Привет,весели :chef: ,тия дни съм включила на печени чушки в различни варианти - днес пак изпеках пиперки и патладжан,приготвих салата от печени пиперки,печен патладжан,малка глава лук,няколко скилидки чесън,сол,зехтин,а около всичко това розови домати - питам ви, в тая горещина има ли по -леко и вкусно ястие,имаме от Миш -маш,десерта е диня,нектарини и сладолед.Прекрасен ден на всички !!! :bliz: :serve: :bliz:


Заключена