Какво сготвих днес - Октомври '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ivkaa75 » пет окт 18, 2013 7:36 pm

Здравейте весели :chef: ,
ние тази вечер сме на руска салата,печено цяло пиле и около него съм нарязала картофки :) ,
а за десерт бисквитена торта.
Желая ви една разкошна вечер,
а на болните бързо оздравяване .


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет окт 18, 2013 9:19 pm

Привет :chef:

Вечерята ни беше Таратор, Пухкав омлет, Друсан кебап /от снощи :wink: по малко/. Десерта е Ябълки :hungry:

Ели, халогенната фурна е много удобна вещ - готви бързо, вкусно и чисто. Можеш да сложиш всякакъв съд в нея - метална тавичка или алпака, йенски съд, гювече. Аз лично не бих готвила в самия стъклен съд на тенджерата. Просто така не би имало въртене на топлия въздух. В нашите рецепти има доста предложения за ястия, а имаме и тема за халогенната фурна - http://www.receptite.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=1436
Прочети и вземи решение :thumup:

Светле, най-хубаво е при мама :) Вземи си имуностимулиращи продукти - пчелно млечице, настройка от чесън с лимон и др. такива. И природосъобразни са, и полезни :thumup:

Спокойна нощ и хубав уикенд на всички :wine: :heart: :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб окт 19, 2013 1:08 pm

:winkiss: :giflo1: :chef: :giflo1: :winkiss: Привет,весели :chef: днес сготвих Пиле със гъби яхния,Салата - зеле,моркови,червено цвекло,царевица,десерта е грозде,портокали.Прекрасен ден на всички!! :cook: :serve:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » съб окт 19, 2013 5:12 pm

Здравейте и от мен! :)

Бони, благодаря ти за съветите! :)

И тъй като имаме още от голямото меню, което изброих вчера, днес само наминавам, за да ви покажа сладкиша с ябълки. :)

Изображение

Хубава вечер! :) :hungry:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб окт 19, 2013 9:40 pm

Привет :chef:

Днес имах време и в кухнята да се завъртя и друга работа да си посвърша :)
Менюто ни беше Салата от краставици с маслинки и сирене, Печен пипер с чеснов дресинг, Задушено месо в тенджера под налягане /телешко - сложих и около 200 г гъбки, и чаша червено вино, стана много вкусно :hungry: /. Десерта е Печени дюли в микровълнова фурна :bliz:

Светле, много вкусно изглежда сладкиша - БРАВО :clap:

Спокойна вечер и сладки сънища :heart: :wine: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед окт 20, 2013 12:32 pm

:winkiss: :giflo1: :chef: :giflo1: :winkiss: Привет,весели :chef: ,днес имаме готвено от вчера,но се опретнах и приготвих Мини триъгълни банички с пълнеж от яйца и извара,станаха много,много хубави и визуално и на вкус,Митачето е във възторг - той много обича баници,изобщо печива,а аз се почувствах добре от всичкото това възхищение.Прекрасен ден на всички!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

viki_katri
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 20
Регистриран на: пон апр 22, 2013 9:52 am

Мнение от viki_katri » нед окт 20, 2013 6:34 pm

Здравейте и от мен днес следобед се прибрахме от свекито и вече сме си вкъщи,Катри още спи днес малко и нарушихме режима надявам се че добре сте си изкарали през почивните дни. В петък вечер свекито ни гости с агнешко бутче с билки и карамелизирани картофки беше чудно :D събота сутрин беше направила от прекрасните и пухкави палачинки на обяд покапнахме пържена домашна наденица и шопска салатка а за вечеря изленахме с мъжа ми навън малко да се поразнообразим с приятели. Днес сутринта хапнахме домашна баничка направихме си семейна разходка до Пловдив а за обяд като се прибрахме имаше пържени кюфтета стават уникални незнам как ги прави тази жена (можеби защото е с домашна кайма ) но на мен никога не ми се получават толкова вкусни,имаше и салатка зеле с моркови шопска а за десерт крем карамел. Изписах ви цял роман но ето така минаха нашите почивни дни дано и вашите са били така приятни лека вечер от мен и успешна нова седмица :) :) :)

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед окт 20, 2013 6:43 pm

Здравейте и от мене :chef:
Вики,чудесно меню е спретнала свеки :clap:
а моето е,салатка от зеле и моркови слагам и пикантина става разкошна,взех си от село нов модел ряпа "дакота" ще настържа и от нея с морковче :)
картофена супа,запържен зрял боб,свинско със зеле, у нас много обичаме боб и зеле и си го месим,
а десерта е тахан халва.
Няма да мине и без ракийката и по една чашка домашно червено :wine:
Приятна вечер :)

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пон окт 21, 2013 3:41 pm

Здравейте!
Този месец уж щях да се вихря в кухнята. Пробвах се в началото, но и ние с детето, и мъжът ми се поотвикнали да ядем, не, че сме заслабнали де :wink: . Наготвя нещо и след това го влачим по няколко дни из хладилника. Готвих фрикасе, шкембе-чорба, мусака, пиле с грах, капама, Бирено-медени свински ребърца на фурна. Имах и едно много добро попадение с каренца с боровинков сос - получиха се невероятно вкусни, ще кача рецептата като ми остане малко повечко време. Салатката ни беше основно шопска, добре, че свекърва ми успя да изпрати последните градински доматки, че да им си насладим на вкуса.
Днес обаче съм решила да поглезя моите хора с Карамелизирани зеленчуци на скара и Свински джоланчета с картофи на фурна. За десерт имаме една диня, която пазихме за мъжа ми и той да опита.
Хубава вечер!

viki_katri
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 20
Регистриран на: пон апр 22, 2013 9:52 am

Мнение от viki_katri » пон окт 21, 2013 3:43 pm

Здравейте весели готвачи :chef: Да се разпиша набързо днес менюто ни е печено свинско с задушени картофи и гъбен сос а лично на мен ми се беше прияло кисело зеле с ориз и си спретнах и това, също така имаме руска салатка за аперетива преди вечеря а за десерт има мандарини круши шоколад кой каквото поиска :) А сега ставам да хапна че днес малко пропускам яденето и вече :hungry: Лека и спокойна вечер от мен


Заключена