Провал в кухнята!

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » ср апр 28, 2010 8:11 am

Рали,виж тази рецепта,тя е твоя.Пресукани хлебчета на конциНа цяло кило брашно 14г мая.Аз я правих с пълнозърнесто пшенично,станаха вкусни хлебчета.И,изкусителка такава,стига с тези хлебни апетитни истории!Аз и по една порция не бива да ям,че трябва много да свалям,а как обичам домашен хляб... :bliz: Поне ги редувай:една хлебна рецепта,една нискокалорична,диетична...Ами така де,не се издържа вече... :roll:

Хубав ден ти пожелавам!


Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » ср апр 28, 2010 4:14 pm

И аз много мразя,когато се получи така,Рали! Всички го направили ,а при мен нестане!
Като гледам обаче в сурово състояние сместа изпълва формата.Няма достатъчно място да се надигне.Знам ли,може би и трябва повече "пространство" или пък твоята мая е с повече мощ ! :rotlf:

Потребителски аватар
desi96
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 18
Регистриран на: чет мар 26, 2009 12:55 pm
:: 6 рецепти от desi96
:: 14 снимки от desi96

Мнение от desi96 » ср апр 28, 2010 5:50 pm

Тъкмо си мислех че няма как спазвайки рецептата да получа уникално нещо , което няма нищо общо с рецептата, но ЕТО :cry: получи сеее . Най-прекрасната рецепта си избрах и веднага се влюбих в нея - Небесна Щерка .. Всички я хвалят и съдейки по снимките и аз бих я хвалила ако моята изглеждаше така :chef: ама не ... направо нямам думи какво нещо ми се получи :? бих качила снимки ама не искам да ви плаша :oops: все ми е куцало по-нещо понякога ама чак такова разминаване :roll: Сега се чуде какво да я правя ... на вкус - е , поне не е солена :D Имам друго питане обаче към вас :? Защо , защо , защо нникога не ми се получава масленият крем - изобщо има ли в някоя рецепта да се разбие масло и захар до пухкав крем не се получава, просто не се получава :x За себе си смятам че не съм толкова трагична готвачка - доо сега не съм имала никакъв ПРОВАЛ .. все се е получавало вкусно , но предполагам че всеки има такива моменти - дори и най-добрите готвачи :chef:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср апр 28, 2010 6:33 pm

Деси, направо чак угризения ме хванаха заради този инцидент с твоята Небесна щерка... ако си тук някъде наблизо - ще те поканя и ще ти я направя, да се наядеш, докато неможеш повече :)

За маслото и маслените кремове: където пише "стайна температура", разбирай, че трябва да е като от лятна стая - меко :) Аз го вадя от хладилника и въпреки това преди да почна, го слагам за 10-20 секунди в МВ, на най-ниска степен, една под тази за размразяване. Така съм сигурна, че ще е меко.

Мим, днес още рано-рано влязох да видя, дали някой там е отговорил - грънци! Мълчат си :x И прочетох ВСИЧКИ коментари. Направо ми падна самочувствието, като пълен некадърник се почувствах и вчера, и днес докато четях. Ама не е приключила историята с този хляб, аз ще пробвам, докато го направя. А и още не съм го изхвърлила, поглеждам го от време на време и му се "радвам" :lol:

Деси, горе главата!

Когато започнах да влизам в този форум, не можех изобщо да меся и никакви български манджи не правех, незнам, мишмаш брои ли се :/
Сега се осмелявам дори на погачи и пити, стават много вкусни, а един ден ще заизглеждат дори така, че да ги снимам и да ги сложа към рецептите им :P А станах и специалист по пилешка каша, гювеч & co. Ще видиш и ти - в един момент просто ще ти се получи, а след това ще се чудиш, как е можело да не става :thumup:

Лек ден от мен!

:flow2: :flow2: :flow2: :flow2:
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » чет апр 29, 2010 1:48 pm

Да,хубаво е провала да не те отчайва и да пробваш пак,но аз не съм така!Ако нещо не се получи от първия път не повтарям.Може да пробвам друга подобна рецепта,но не и същата!

lusi74
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 2
Регистриран на: пет апр 30, 2010 1:52 am
:: 9 снимки от lusi74

Мнение от lusi74 » пет апр 30, 2010 4:49 am

janina написа:Всеки може да готви, не си ли гледала Рататуи :thumup:
Абе трябва си и усет...вътрешно чувство....То ако всеки можеше да готви то тогава ние готвачите щтяхме гладни да седиме...

lusi74
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 2
Регистриран на: пет апр 30, 2010 1:52 am
:: 9 снимки от lusi74

Мнение от lusi74 » пет апр 30, 2010 4:52 am

vasseto написа:
Galya68 написа:Забравих да кажа на момиЧето с микровълновата:пробвай да я измиеш по този наЧин-сложи в микровълновата една Чаша с вода/до половината/ и 2 с.л. оцет.ВклюЧи на една минута и половина/на най-високата температура/,без да покриваш Чашата.След това изтрий вътрешността на фурната с гъба и препарат,както винаги я миеш.Дано да има резултат.Аз винаги така я поЧиствам. :chef:Ако стените на микровълновата не са изпотени,когато я отвориш,я пусни на още минута и половина.Степените на разлиЧните марки фурни са разлиЧни.
А в последствие не смърди ли много микровелето на оцет?? :?
Вместо оцет сложете лимон

Потребителски аватар
gabi_2000
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 103
Регистриран на: ср юли 01, 2009 11:44 am
:: 4 рецепти от gabi_2000
:: 38 снимки от gabi_2000

Мнение от gabi_2000 » пет апр 30, 2010 12:22 pm

И аз имам какво да споделя тук.Много неща не ми са се получавали по-скоро от разсеяност,но веднъж пробвах да меся :) .Почнах да правя "селско руло".Спазих точно рацептата,но когато трябваше да се навие на луло и да се сложи в тавата стана толкова дълго,че не се побра в нея.Пекох го в две тави и ми изтече пълнежа вътре,пък и ня вкус не се получи.Явно месенето ми не се получи.Та оттогава не съм го правила повече. :D

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пон май 10, 2010 6:07 pm

Я да се запиша и аз :D
Сложил мъж ми да вари шкембе в тенджерата под налягане, уж парата спря и почвам да отварям, да ама не - парата удари в ръката ми и сега от лакътя до китката всичко е в мехури :o
Та такива ми ти работи.....
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » пон май 10, 2010 7:24 pm

Наталия,много лош провал,съжалявам.
Бих те посъветвала,ако имаш възможност,намажи си ръката с прясна свинска мас-безсолна.Помага.Знам го от опит.
Аз,когато използвам тенджерата под налягане,изчаквам да поизстине и дори я слагам под водна струя да се охлади,уж за по-сигурно.
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон


Заключена