Провал в кухнята!

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » пон май 04, 2009 6:16 pm

Оф!Аз съм пълна с гафове в кухнята :roll: Ще ви разкажа за най пресния.Решихме един ден всички съквартиранри да ходим на пикник и аз нали уж съм наи големия готвач :chef: в къщи ще правя баница.И изпекох аз баницата пристигнахме на мястото всичко върви по план и нали по някое време огладняваме и....ще ядем уж.Вадим баницата.............тя сурова!!!!!! :eek: :eek: :eek: Оказа се че сутринта накои си е пекъл сандвичи и е оставил фурната само на горен реотан и нали уж само аз се подвизавам в кухнята не съм забелязала че някои е барал печката.Та така с баничката,а ако знаете как хубаво се беше зачервила! :wink:
А на sweet_mama4 искам да и кажа че знам само че като вариш яице в микровеле трябва да се боцне яицети с игла отпред и отзад това го знам от едната ми съквартирантка тя беше окъкала така фронта но после разбрахме за тази хитринка.Имам толкова много гафове но просто мога да ви стана досадна ако взема да ви ги разказвам всички. :)


Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » пон май 04, 2009 8:07 pm

Аз много обичам да готвя,да преправям и добавям към рецептите нови неща.Рядко ми се случва да неполуча очаквания резултат,но това не ме отчайва,а напротив.Развихрям фантазията си и измислям как да замажа неуспеха.Много добре знам,че от студени продукти сладкиша се сплесква и не се опича,но упорито продължавам поне вднъж годишно да пробвам дали пък няма да се получи най-накрая!:)

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон май 04, 2009 8:42 pm

Ох, момичета, смея се със сълзи, много сте готини! :D

Изображение



А аз нали си експериментирам, редовно нещо не става или пък трябва да се дооправя.
Последният гаф беше миналата седмица - започнах да правя тутманик, говорех по телефона, сина ми точно в този момент иска нещо, мъжа ми вика от градината. Накрая се звънна и на вратата.

В крайна сметка тутманика стана само два пръста дебел и много мокър върте. Сигурна съм, че съм броила поне една чаша брашно по-малко, но не мога да си спомня. :? А може да е и маята?

Вчера правих бишкоти само с нишесте - получи се нещо ужасно, само като се сетя, за звука, който издават при захапване и ми настръхва косата :shock: , сякаш гризеш картон за яйца!!! Но това не се счита за гаф, влиза в графа Учение чрез опити :wink:


:D :D :D

Изображение
Изображение
Изображение
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
sweet_mama4
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 32
Регистриран на: вт мар 03, 2009 12:53 am
:: 40 рецепти от sweet_mama4
:: 83 снимки от sweet_mama4
Контакти:

Мнение от sweet_mama4 » пон май 04, 2009 11:20 pm

Следващия път ще пробвам да сваря яйце в микровелето пробито! дано не ми се наложи пак да чистя като последния път! Или по скоро да си купя нова микровълнова :cook: :thumbsup:


Потребителски аватар
iliana0940
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 85
Регистриран на: вт ное 11, 2008 12:45 pm
:: 27 рецепти от iliana0940
:: 39 снимки от iliana0940

Мнение от iliana0940 » ср май 06, 2009 2:10 pm

Браво за хубавата тема :clap: ,смея се от сърце,защото всичко това ми е познато :D .
Скорошни гафове имам много(ядохме един чийзкейк с лъжици от формата направо,защото не иска да се стегне :oops: и нямаше друг начин,или пък последните блатове за торта дето направих бяха толко;крехки;,че ако ударя някой по главата с тях няма да мръдне :/ )и още много други,но те не са толко интересни както една случка отпреди много години(бях 5 клас):Родителите ни бяха на работа а ние сме сами двете със сестра ми(една година по-голяма от мен).Решаваме да сготвим нещо,да отменим мама.Ще готвим ориз със домашна кокошка,месото остана сурово защото кокошката беше старичка а ориза като взе да се надува и да излиза от тавата(защото въобще не сме и знаели за съотношението на ориза с водата :D )ние само отгребвахме и хвърляхме в кофата за боклук и после пак и пак....та накрая си представете каква манджа стана.Та вместо да зарадваме мама стана обратното:съсипахме кокошката,омацахме фурната(и всичко покрай нея)
Изображение

janina
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 11
Регистриран на: съб май 02, 2009 4:58 pm

Мнение от janina » чет май 07, 2009 9:27 pm

sweet_mama4 написа:Следващия път ще пробвам да сваря яйце в микровелето пробито! дано не ми се наложи пак да чистя като последния път! Или по скоро да си купя нова микровълнова :cook: :thumbsup:
Има едни приспособления за приготвяне на яйца в микровълновата, пластмасови и някак обличат яйцето, за да не стават такива бели. Но не съм пробвала, само съм ги гледала по магазините - ето един пример: http://www.amazon.com/Nordic-Ware-Micro ... pd_sim_k_1

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » съб май 09, 2009 8:01 pm

Пак съм аз :( ето и поредния ми провал.
До сега правих една торта но нещо не ми се получи :? блата стана един тънък и никакъв,малък и...и несполучлив :cry: а крема стана толкова много че да залея две торти с него :cry:а толкова исках да я направя за мъжът ми......да го изненадам :cry: ......а на снимката изглежда толкова хубава тази торта :/ Вече ще правя торти само с готови блатове :cry: аз съм наи големия карък в готвенето :( :cry:
Реших че вчера като ми станаха картофените кюфтета цели,вече съм способна да готвя :cry: много съм тъжна :cry:

janina
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 11
Регистриран на: съб май 02, 2009 4:58 pm

Мнение от janina » съб май 09, 2009 8:20 pm

Хей, недей така :) Виж темата - на всички се случва понякога. Може рецептата да не е била хубава, някоя пропорция да не е била точна, или пък нещо да е липсвало.

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » съб май 09, 2009 9:03 pm

Благодаря ти Janina за съчуствието :oops: но при мен почти винаги става така когато се опитам нещо да сготвя :cry: завчера правих пак един сладкиш с много хубава снимка и чудесни коментари.....и незнам какво стана всичко беше ок докато не го сложих да го пека.Ами,започна да излиза от тавата и нестига че ми оля цялата фурна ами и като го куснах беше като дъвка :cry: аз знам че аз съм виновна не че рецептата не е точна,а аз правя нещо :? явно от мен добър готвач няма да излезе :(

janina
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 11
Регистриран на: съб май 02, 2009 4:58 pm

Мнение от janina » съб май 09, 2009 9:37 pm

Всеки може да готви, не си ли гледала Рататуи :thumup:


Заключена