Какво сготвих днес - [АРХИВ 3]

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » съб ное 29, 2008 10:06 am

Зузко, Злати,
БРАВО !!!! Днес сте :gold_cup:
Вредни булки бре-е-е !!!!
Аз съм още с кафето ....
Събудих се уморена...Нищо не ми се прави...
Ама трябва да се яде!
Имаме още от тел. варено,затова ще направя само едни спагети на фурна. Е-е-е-е може по-късно и нещо сладичко..... :cook: ,
но не знам какво да е!


Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » съб ное 29, 2008 10:29 am

Здравейте и от мен :P !Аз днеска ще правя дробчета с гъби и сметанов сос,запечени с майонеза,а за десерт http://www.receptite.com/recepta.php?r=6274]Парфе с руло
Весел и приятен ден за сега от мен :thumup:

sve_georgieva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 204
Регистриран на: пон юни 16, 2008 9:15 pm
:: 19 рецепти от sve_georgieva
:: 39 снимки от sve_georgieva

Мнение от sve_georgieva » съб ное 29, 2008 2:01 pm

Здравейте, днес съм си у нас така, че ще приготвя пълнени чушки със сосче и нещо за десерт!

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » съб ное 29, 2008 3:10 pm

Здравейте! Направих картофена супа и Салата Бел , за довечера съм подготвила Пилешка фантазия а ла Маги. Загледах една рецепта за кекс, дано да ми остане време и за него. :chef:
Рени, ще приготвя едно подобие на твоето Мандраджийско мезе, което съм правила отдавна. Ще докладвам по-късно.
Приятна съботна вечер! :flow2:


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » съб ное 29, 2008 4:22 pm

Привет на всички :clap: Най-сетне се прибрах от скитане из България и сядам да ви се отчета. За тази вечер сложих бобец и за да не му е скучно ще направя и кренвирши с кашкавал в микровълновата, за салатка ще бръкна в бидона с туршийката. Лека вечер :D

Потребителски аватар
Dida_75
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 4
Регистриран на: пон ное 17, 2008 7:52 pm

Мнение от Dida_75 » съб ное 29, 2008 9:55 pm

Здравейте! Тази вечер и ние сме на бобец и гъбена кашичка. За салатка отворихме едно бурканче с рязани камбички. За десерт имаме Бисквитена торта.Лека вечер на всички!

Потребителски аватар
zlatina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 219
Регистриран на: чет дек 06, 2007 9:24 am
:: 409 рецепти от zlatina
:: 34 снимки от zlatina
Контакти:

Мнение от zlatina » нед ное 30, 2008 9:42 am

добро утро.май и днес съм най-ранобудна.закуската е готова пържени филийки.за обяд и вечеря ще мисля по-късно.

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » нед ное 30, 2008 9:57 am

Добро утро и от мен!
Моите мъже още спят и аз пазя тишина...
Вчера ги нямаше и двамата и храната си стои...и супата и спагетите!
Днес няма да готвя :clap:
Весел ден на всички!

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » нед ное 30, 2008 10:33 am

Здравейте и от мен! Вчера нямах време за кекса, затова остава за днес. В момента готвя спанак с ориз и булгур на фурна, колебая се дали да направя заливка от яйца и мляко или да чукна яйцата на очи отгоре :?.
Рени, страхотно предястие стана това подобие на твоята рецепта :clap: ! Ще го публикувам и ще сложа снимка. Благодаря ти за идеята! :thumup:

korneliq
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 101
Регистриран на: нед дек 16, 2007 2:25 pm
:: 744 рецепти от korneliq
:: 388 снимки от korneliq

Мнение от korneliq » нед ное 30, 2008 10:40 am

Свети Андрей е един от дванайсетте апостола и ученик на Христос, брат на апостол Петър. Наричат го Андрей Първозвани, защото пръв от апостолите е бил повикан и е тръгнал след Христос.

Нашият народ отбелязва Андреевден като празник на семето (зърното). Вари се жито, боб, леща, грах, просо, ечемик. Сутринта рано се взима от наедрялото зърно и се хвърля в камината - нагоре, за да растат високо всички житни растения и да са едри като набъбналата царевица. На особена почит на този ден са младите булки, а именно на тях се пада ритуалът с хвърлянето на варените семена, та както бързо наедряват те, тъй и булките да пълнеят с новите рожби.

Според народното вярване Андреевден се нарича още и Мечкинден. Легендата разказва, че свети Андрей единствен от апостолите нямал празник, та възседнал една мечка и отишъл при Бога. Господ му казал “Който тебе не празнува, да го язди твоя кон”. Затова на 30 ноември в определени региони на България варят царевица и я прехвърлят през комина, като викат: ”На ти, мечко, варен кукуруз, да не ядеш суровия и да не ядеш стоката и човеците.”

Народът свързва този ден с разбирането, че светлината в денонощието започва да расте - наедрява, затова някъде се нарича Едреевден, а слънцето да помръдва “както пиле в яйце”. Макар и оскъдна, надеждата за светлина внася свежест и ведрина в душите на хората.

На този ден празнуват: Андрей (андреас - мъжествен, храбър, силен), Андриян, Андрея, Андро, Храбър, Храбрин, Силен, Силка, Дешо, Дешка, Първан, Пръвка и др.

Станислава Ганчева


Заключена