Машина за хляб

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » вт мар 24, 2009 11:34 am

И аз имам такава машина и искам да ви кажа какъв хубав тутманик става от рецептата за козунак в книжката с рецепти към машината.Тутманика се прави по рецептата з козунака,но се намалява количеството захар до 1 ч. л,добавям сол 1ч.л и добавям 200 г сирене.Става нещо чудесно-пухкаво и ароматно.


Потребителски аватар
ili6107
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 8
Регистриран на: ср фев 25, 2009 1:01 pm
:: 1 рецепти от ili6107
:: 3 снимки от ili6107

Мнение от ili6107 » вт мар 24, 2009 4:36 pm

Благодаря мого за идеята, Eni43. Ще я пробвам още тази вечер. :D

Потребителски аватар
vesi_rn
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 24
Регистриран на: чет яну 08, 2009 6:13 pm
:: 253 рецепти от vesi_rn
:: 153 снимки от vesi_rn

Мнение от vesi_rn » ср мар 25, 2009 8:03 am

В машината за хляб си меся,козунаците,питките,намесници апсолютно всичко и стават страхотни.

Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » ср мар 25, 2009 1:43 pm

Здравейте на всички.Тук ще ви изпратя точната рецепта за тутманика от книжката приложена към машината за хляб.
Необходими продукти:за 750г.тутманик са:2 яица,150г масло,60мл.прясно мляко,1ч.л. сол,1ч.л.захар,брашно-360г,мая 2ч.л от сухата,200г сирене.
За 1кг. тутманик са:3 яйца,175г масло,прясно мляко 70мл.,сол 1,5ч.л.,захар 1,5 ч.л.,брашно-440г.,мая 2,5 ч.л. от сухата,сирене 250 гр.
Всички тези продукти се слагат в тази последователност в машината без сиренето.То се слага на 20 тата минута мисля-машината почва да свирка за добавки.Номера на мойта програма е 4-около 3 часа.Машината ми е мулинекс.
Рецептите за козунаците са същите,но без сирене и захарта за 750г.е 3 с.л,,а за 1 кг. е 4 с. л.Аз добавям и стафиди ,когато машината почне да свирка.
Да ви е вкусно!


Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » нед ное 14, 2010 11:00 am

Някой ще даде ли съвет за марка?!Искам да купя,но не мога да взема решение каква :/ Благодаря ви предварително :)

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » нед ное 14, 2010 1:20 pm

eni33 написа:Здравейте на всички.Тук ще ви изпратя точната рецепта за тутманика от книжката приложена към машината за хляб.
Необходими продукти:за 750г.тутманик са:2 яица,150г масло,60мл.прясно мляко,1ч.л. сол,1ч.л.захар,брашно-360г,мая 2ч.л от сухата,200г сирене.
За 1кг. тутманик са:3 яйца,175г масло,прясно мляко 70мл.,сол 1,5ч.л.,захар 1,5 ч.л.,брашно-440г.,мая 2,5 ч.л. от сухата,сирене 250 гр.
Всички тези продукти се слагат в тази последователност в машината без сиренето.То се слага на 20 тата минута мисля-машината почва да свирка за добавки.Номера на мойта програма е 4-около 3 часа.Машината ми е мулинекс.
Рецептите за козунаците са същите,но без сирене и захарта за 750г.е 3 с.л,,а за 1 кг. е 4 с. л.Аз добавям и стафиди ,когато машината почне да свирка.
Да ви е вкусно!
Обезателно ще го изпробвам още днес и без това имаме повод с мъжа ми -33 години заедно и вместо питка ще си направя тутманик.
[img][img]http://s6.rimg.info/8bec7236112a64f0549 ... c39c79.gif[/img][/img]

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » нед ное 14, 2010 1:43 pm

MANI написа:Някой ще даде ли съвет за марка?!Искам да купя,но не мога да взема решение каква :/ Благодаря ви предварително :)
Изображениеднес съм празнично настроена,та по въпроса-в момента по телевизията върви реклама на "Мулинекс"-моята е точно такава,купих я преди 1 година и съм много доволна,а сега даже ти дават с.за същите пари150 лв и кухненска везна като подарък,а тя е много необходима,защото изискват много точно измерване на продуктите.На мен ми се наложи да дам още 20 лв за да си купя везна.На пазара има и по ефтини,но някак си не посмях да си купя от тях точно заради непознатите марки и неизвестния произход.Моята прави хляб-500,750 и 1000гр,има 12 програми,даже това лято си варих мармалад от малини в нея(има такава програма)и направо се родих-абе както казва моя свекър-тая дяволия е за мързеливи булки.
Изображение

Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » нед ное 14, 2010 5:31 pm

Мечтая си за такава хлебопекарна.Ще напиша писъмце до ДЯДО КОЛЕДА-----
Надявам се да чуе молбата ми !!!
Обръщам се към всички,които имате този уред: кажете ми,заслужава ли си да го имам това чудо,или да продължавам да си меся първобитно?
Има ли разлика във вкуса и външният вид?Задавам тези въпроси,защото някои хора съжаляват за избора си,а пък аз не желая да имам уред,който да си стои в шкафа.

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » нед ное 14, 2010 6:47 pm

:thumup: :thumup: Аз специално съм много доволна,освен,че ми прави всякакви видове хлябове и питки,това лято я използвах и за варене на мармалад от малини и вишни(има такава програма) и най-много я използвам за месене на тесто,било за мекици,за питка,за тутманик и др.За 1ч и 30 мин.ти го омесва и фтасва и го вадиш и започваш да пържиш мекиците.А използването на машината си зависи от теб,ако обичате тестеничко ще ти върши чудесна работа и няма да си мориш ръцете да месиш.Това е от мен,пък ти си решавай-А аз миналата година се отказах от подарък за рожденния си ден през август и за Коледа моя мъж ми направи сюрприз като ми я купи общо и за двата празника,така че направи малко четки и дано те огрее.Успех!!!!
Изображение

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » пон ное 15, 2010 10:31 am

Имам от 4 години такава машина. Моята е с по- голяма тавичка - max - 1,400 гр. Много съм доволна. Правила съм както обикновен хляб , така и с различни добавки - зелени подправки, семена, салам, шунка, маслини, сирене, сухи домати и т.н. Хляба става както със суха мая , така и с обикновенна - разтворена в мляко и захар. За да стане хляба по хубав тестото трябва да е по - рядко - отколкото за питка да речем. Правила съм и солени кексове със сода - пускам ги на бъркане , изключвам и после директно на печене. Пробвах се и на сладък кекс - установих , че тестото не трябва да е повече от 1/3 от тавичката, защото много набухва.
Козунаците също стават хубави - предварително си разбивам яйцата и захарта - пускам го на месене , докато свърши програма месене, спирам го и отново го пускам на месене като добавям мазнината и после ако искате сушените плодове.Избягвайте да слагате сушени череши или други по тъмни плодове, защото цвета на тестото се променя - или ги сложете съвсем накрая - не повече от 10 -15 секунди месене. Като поръся отгоре козунака със захар - тя не изгаря както ако го пека във фурна.
Пробвах хляб с трици и ръжено брашно - по малко се надигна, но стана.
Съвета ми е ако слагате добавки в хляба - да не слагате кашкавал, защото при затоплянето и бавното печене кашкавала се разтича и става тиклаво тестото.
Сладко или мармалад не съм пробвала да пека.
Но хляба докато го извадя - и още горещ половината се " омита " - за да се пробва.
Не оставяйте хляба напълно да изтине в машината, защото после трудно се вади от тавичката , както и бъркалките.
Моята машина е немска . Наскоро купувахме за подарък - някаква марка произведена в Китай - още нямам отзиви. Моят съвет за избор е да гледате да е за по - голямо количество хляб - повече от 1 кг.
В User manual / ръководството / на машината има няколко рецепти, така че се ориентирайте по тях за количеството на продуктите.
Вкуса не е никак странен - напротив хляба става като за тостер.


Отговори