Копиране на рецепти и снимки

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » съб яну 17, 2009 12:56 pm

Всички подадени оплаквания в последните дни са обработени и съответните рецепти и снимки са с коригирана информация за "източник".

Също така мисля, че всички разбраха, че е важно да се посочва когато се копира нещо от къде точно се взима. По този начин трудът на автора е уважен и не се оставят грешни впечатления.

Поздрави на всички и го давайте по-спокойно ;)
Аз например така се изнервих, че сега си правим баница за успокоение :chef: :hungry:
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » съб яну 17, 2009 1:03 pm

Pavel написа:Поздрави на всички и го давайте по-спокойно ;)
Аз например така се изнервих, че сега си правим баница за успокоение :chef: :hungry:
Браво Павел, сега и аз ще си направя нещо за успокоение!!! :hungry: :beer:

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » съб яну 17, 2009 4:42 pm

:dots: Аз съм на мнение,че desyj не е постъпила правилно,защото ако беше само 1 рецепта - добре,но както виждам са много.Съжалявам, но това е мнението ми.Видях МНОГО мнения от хора от форума и хора от други форуми,но НЕ ВИДЯХ НИКЪДЕ desyj да се защити или да обясни нещо :? Длъжни сме да се събразяваме малко или много с околните ни хора,не е справедливо!Надявам се да не съм била много строга в мнението си и преценката си..
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
desyj
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 96
Регистриран на: ср авг 29, 2007 10:46 am
:: 64 рецепти от desyj
:: 43 снимки от desyj

Мнение от desyj » съб яну 17, 2009 9:22 pm

Здравейте от линчуваната "престъпничка" ,ни най-малко не съм искала да представям рецептите от свое име , по този повод в крайния десен ъгъл съм изписала източника , тук стана страхотен скандал именно заради снимките ,за които моите извинения , но не съм разбрала , че трябва да описвам и източника на снимки , ясно е ,че за толкова кратко време като едно денонощие не мога да сътворя чудеса в кухнята , което си мисля ,че всички разбират , грешката е моя , но не съм го осъзнавала , така че моля Ви , недейте да ме съдите така като , че ли срещу вас стои "престъпник" , а има и друго нещо , самата Пепчо ми беше написала едно очарователно съобщение в личната поща , но само тя си позволи да публикува моят отговор . Огорчена съм от всичко това което се случи , от всичките тези нападки , а всъщност не е било умишлено , просто беше с една цел да се публикуват рецепти за да се обогатява сайта , много съжалявам , че се разбра по този начин.


pep4o
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 6
Регистриран на: чет яну 15, 2009 7:12 pm

Мнение от pep4o » нед яну 18, 2009 1:13 am

само един въпрос:

Защо, когато те поздравяват и възхваляват за прекрасно изглеждащите и апетитни ястия ти приемаш, без да кажеш, че това не си го приготвила ти?
Това ли е - за петте минути слава?

упс, станаха два въпроса.

а не - и още нещо.

Източник беше поставен на въпросните рецепти едва след като повдигнахме въпроса. До тогава нямаше източник, а знам, че гледах това. Сега има източник на всяка снимка и рецепта, благодарение на мен, което ми отне доста време и нерви на админите ви, тъй като им писах мейли на няколко пъти, издирвайки рецептите, пускани преди 2-3 години. .

pep4o
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 6
Регистриран на: чет яну 15, 2009 7:12 pm

Мнение от pep4o » нед яну 18, 2009 1:23 am

desyj написа: Огорчена съм от всичко това което се случи , от всичките тези нападки , а всъщност не е било умишлено , просто беше с една цел да се публикуват рецепти за да се обогатява сайта , много съжалявам , че се разбра по този начин.
Защо всички рецепти са подбрани със снимки, на които няма подписи?

след първата кражба на наши снимки, която видяхме, повечето от нас си надписват снимките. Изводите си направете сами, радвайте се щом можете и ръкопляскайте на някой си, който дори не си е направил труда да изпробва предложена от него рецепта.

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » нед яну 18, 2009 6:56 am

Пепа, не знам какво повече искаш от нас. Източниците на рецептите и снимките бяха оправени веднага след като ни сигнализирахте. Всички участници на Веселият Готвач разбраха проблема. desyj се извини и поясни защо се е получило недоразумението. За нас темата е приключена, не разбирам защо за теб не е.

Това че, изкара публично лично съобщение изпратено до теб е неетично и говори повече за теб отколкото за автора му. :thumdown:

Сайта ни съществува от 2002 година и рецепти от него са част от много други сайтове - в началото и нас ни ядосваше това. Фактът е, обаче че публикувайки нещо в Интернет не можеш да контролираш кой как го използва в последствие. Това е нещо, което трябва да приемеш ако не искаш да си късаш нервите за глупости. Затова беше и приятелския съвет който се опитваме да ви дадем - да не се ядосвате толкова.

Ние винаги сме се старали да бъдем коректни и всякакви подобни сигнали сме ги приемали на сериозно и сме намирали решение. Би трябвало да ти е ясно, че за нас е невъзможно да проверяваме всички рецепти и снимки, които потребителите добавят в сайта дали не са взети от някъде, пък и обикновено човек не си измисля сам рецепти, а взаимства от книги, списания, Интернет, приятели, роднини и т.н.

Твоето отношение вече минава някои граници и започва да дразни. Имаше и други хора, които се оплакаха, получиха каквото искаха, благодариха и това беше. Аз нямам обяснение защо твоят случай трябва да е по-различен...

За финал искам да те избавя и от една твоя заблуда - че светът се върти около теб. Съжалявам, но не е така - всичко, което се случва тук в този сайт е благодарение не на теб, а на мен, останалите от екипа и страхотните ни посетители :)
Aut viam inveniam aut faciam

pep4o
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 6
Регистриран на: чет яну 15, 2009 7:12 pm

Мнение от pep4o » нед яну 18, 2009 11:22 am

Pavel написа: Аз нямам обяснение защо твоят случай трябва да е по-различен...
случая не е мой, от горните рецепти и снимки само една е моя.
Но тези коментаритук оставихте и тези и на останалите рецепти.

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » нед яну 18, 2009 2:18 pm

И аз мисля че вече е време да се сложи ТОЧКА на тоя въпрос.Доколкото виждам всички са си взели поука от създалата се неприятна ситуация .Деси се извини публично и няма смисъл повече да се рови.А сега да ходим да готвим вкуснотии и да се веселим :P .
Поздрави BABY!!!

Потребителски аватар
lubopitka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 175
Регистриран на: пон дек 29, 2008 3:26 pm
:: 5 рецепти от lubopitka
:: 61 снимки от lubopitka

Мнение от lubopitka » пон яну 19, 2009 2:40 pm

BABY написа:И аз мисля че вече е време да се сложи ТОЧКА на тоя въпрос.Доколкото виждам всички са си взели поука от създалата се неприятна ситуация .Деси се извини публично и няма смисъл повече да се рови.А сега да ходим да готвим вкуснотии и да се веселим :P .
Поздрави BABY!!!
Напълно съм съгласна. :thumup: ХАЙДЕ ДА СЛОЖИМ КРАЙ. :chef:


Отговори