Манчего

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Galya68
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 132
Регистриран на: вт май 05, 2009 8:05 pm
:: 30 рецепти от Galya68
:: 45 снимки от Galya68

манчего

Мнение от Galya68 » пет май 08, 2009 9:42 pm

Малко късно се включвам но...Това сирене/за испанците е сирене/ носи името си от областта Кастиля ла Манча,където се произвежда.Ако е оригинално винаги е от овче мляко,от една порода овца,която носи същото име.Известно е в цял свят и цената му зависи от това,колко време е отлежавало.За да е сигурно,че е оригинално,на етикета трябва да пише каде е произведено/само в Аlbacete,Ciudad Real,Cuenca y Toledo/Това са единствените градове в Испания,където се прави.И разбира се,винаги да присъства името Манчего/Manchego/.Логото е Дон Кихот/Ла Манча е неговата земя/.Тук,в Испания,е най-скъпото сирене,предполагам,че и в България няма да е евтино.Дано да съм ти помогнала малко с късната информация.Поздрави! :chef:
Радвай се на живота.По-късно е,отколкото си мислиш!


Потребителски аватар
Kurtni
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 46
Регистриран на: пон яну 12, 2009 9:38 pm

Мнение от Kurtni » нед май 10, 2009 8:53 pm

Аз живея в Испания точно в областта Кастия ла Манча, обаче не мога да ви дам никакъв конкретен отговор, защото техните сирена - кашкавали нещо не са ми по вкуса. Купуваме си само един кашкавал, който прилича адски много на нашия и почти никога не пробвам нещо друго, защото от проби хвърлих доста гадости. Имат и хубави, но аз си предпочитам нашенското :thumup:

Отговори