Домашни ликьори

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Домашни ликьори

Мнение от Aliana » пет авг 20, 2010 3:06 pm

Рецептите за домашно приготвени ликьори, които слагам, са само такива, за които има много и само положителни отзиви на хора, които са ги приготвили и имат опит със съответната рецепта. В някои от рецептите съм сложила и добавки от коментарите на потребителите, които са вариирали.

За повечето ликьори пише, че след известен престой се получава леко утаяване, което изчезва след разклащане и НЕ означава, че ликьорът е развален.

Надявам се рецептите да ви допаднат :)
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пет авг 20, 2010 3:38 pm

Aliana, всички рецепти за ликьори, които си публикувала много ме заинтригуваха. Първо ще пробвам "Нутелла", после и останалите. Рецептата за "Солеро"-то ще ме затрудни със сока от маракуя (от готовите натурални сокове не съм срещала 100% -ов от маракуя). Сега за лятото ми се виждат супер подходящи - леки, с по-нисък процент алкохол, и ледени ще са като истински елексир. (Само след "Мечата кръв" ме е страх да не вземат да ми се привиждат мечки в лятната ми градина :D . Но подозирам, че и на мъжа ми ще му допадне, та се надявам като си пийваме заедно да ме пази :D :D :D )Благодаря ти! :clap:

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пет авг 20, 2010 8:58 pm

Днес набавих продуктите за Ликьор Нутелла
Изображение
Започнах по рецептата и стигнах до престоя в хладилника. Сега чакаме :D
Подозирам, че ще е много хубав. Пробвах, не се сдържах :oops: (да видя все пак какво пъхам в хладилника) :D
Изображение

Утре може би ще забъркам и Сметаново-бадемов ликьор. За него също си купих всичко необходимо.

Следва продължение..... :D
За сега чао от мен.

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пон авг 23, 2010 11:49 pm

Ето ме пак на линия :) . Здравейте!
Ликьор Нутелла е готов. Има мек шоколадов вкус, усеща се лека горчевина и нежна топла вълна те облива още с първата глъдка. Точно по вкуса ми е.
Изображение Изображение Изображение

Сметаново-бадемовият ликьор ми се стори още по-хубав. Усеща се аромата на бадеми (харесва ми и непрецеден), също е нежен на вкус. Карамелът като аромат почти не го усещам, но със сигурност играе роля за прекрасния вкус. Кафявата захар, която ползвах е много тъмна на цвят и след карамелизирането се получи един наситен кафяв цвят. Сместа, която се приготвя преди да се добави алкохолът, е толкова вкусна, че със сигурност може да се ползва в някои сладкиш (сега умувам къде да я приложа :) )
Ето го и този Сметаново-бадемов ликьор:
Изображение

Като свърша тези напитки ще пробвам следващите Ликьор Солеро, Коледен ликьор, Ликьор Меча стръв, Ликьор After Eight


Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » вт авг 24, 2010 7:00 pm

Браво Елти,имаш нюх за рекламен дегустатор.Като те чета,направо ми се иска и аз да си близна малко.Бях се спряла на ,,Меча стръв",понеже ги имам продуктите,но сега явно след съблазнителният ти репортаж,ще си сменя желанието и ще започна с шоколадовия ликьр,пък после ще мина към др.видове. :clap: :roll:

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » вт авг 24, 2010 7:21 pm

:D Така си е,akva7 ,и аз като чета Elti,се чуствам,сякаш съм тръгнала на пътешествие в приказния свят на ликьорите :D .Чета си и се усещам как ахааа ще усетя аромата на бадеми или дълбокия шоколадов вкус :roll: ...пък то...очи пълни,ръце празни...Elti...къде каза,че живееш... :P

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » ср авг 25, 2010 2:04 pm

Благодаря ви!!! :D
Това мойто не е рекламен трик :) . Напълно откровена съм с вас , като се опитвам да съм полезна на всички, които ще пристъпят към домашно приготвяне на ликьори (да знаят какво да очакват). Е, трудно е с думи, но щом ви се е допило, значи добре съм се справила :D
Ха, :D :D :D сега видях, че съм писала по-горе "Ликьор Меча кръв", а то било "Меча стръв". :oops:
gigi.2000, далеч съм от теб, но приемам гости :thumup:

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » пет авг 27, 2010 11:37 am

На мен идеята за домашно приготвени ликьори много ми хареса, някои от рецептите са страшно привлекателни - може да пробвам, преди да е свършила зимата тук :)

Elti, "Меча кръв" е едно червено вино... така да се каже има много "сила" в него ;) Не му трябва нито водка, нито шоколад, само подходяща музика и... :celebrate:
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пет авг 27, 2010 5:00 pm

Да, Pavel, знам го виното (макар, че не е от любимите ми), знам и как върви вино с музика :D :D :D . Смешно ми е как съм преиначила името без да се усетя :D
Ще чакам с интерес да споделиш твоят опит с ликьорите (особено ако е нещо различно от тези дето аз ги правих).
Аз едвам се сдържам да не ги подкарам всичките рецепти - много са съблазнителни.
Днес ще черпя и приятели - дано им харесат (после ще разказвам).


Отговори