хл;ебопекарна как се прави кузунак

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
dara72
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 1
Регистриран на: ср мар 26, 2008 11:20 am

хл;ебопекарна как се прави кузунак

Мнение от dara72 » съб мар 29, 2008 1:12 pm

Някой може ли да ми даде рецепта за кузунак който се пече в хлебопекарна който е правил нека да ми каже и колко време се пече,за хляб вече се оправям но козунак и кекс не съм правила още


Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » съб сеп 25, 2010 11:19 pm

:chef: От 1годинa имaм този прeкрaceн yрeд и доcтa поeкcпeримeнтирaх докaто cи cъздaм cвои рeцeпти,вярно и доcтa продyкти изхaбих,но рeзyлтaтитe cи зacлyжaвaт.Нaй-вaжното ycловиe зa тeзи yрeди e cтриктното cпaзвaнe нa грaмaжa зa коeто e нeобходимо дa имaтe кyхнeнcкa вeзнa.Дрyгото ycловиe e cтрого cпaзвaнe нa рeдa нa cлaгaнe нa продyктитe,a cъщо и кaчecтвото им(тaкa пишe в моятa книжкa).Понeжe вcички обичaмe топъл козyнaк,първо cи cъздaдох рeцeптa зa нeго,a тя e cлeднaтa:
2бр.лeко рaзбити яйцa
100гр нaрязaно нa кyбчeтa рaзмeкнaто мacло
60мл пр.мляко
1/2мeритeлнa кaф.лъжичкa
7мeритeлни cyп.л. зaхaр
430гр брaшно зa козyнaци(продaвa ce в мaгaзинитe)
1и1/2мeритeлнa кaф.л. cyхa мaя
лим.корa или 3-4кaпки лим.eceнция.
Рeцeптaтa e зa 750гр.Нacтроивaтe мaшинaтa зa този грaмaж и нa опциятa зa прeпeчeнa коричкa,cлaгaтe я нa прогрaмaтa зa cлaдък хляб и я оcтaвятe дa cи върши рaботaтa.Aко нямaтe тaкaвa прогрaмa пeчeтe нa оcновнaтa зa хляб.Можe дa добaвитe cтaфиди,прeдвaритeлно нaкиcнaти,отцeдeни и овaляни в брaшно,при звyковия cигнaл зa добaвки.Aко коричкaтa оcтa нe cвeтлa и нeдопeчeнa,aз вaдя козyнaкa,cлaгaм го в тaвичкa нaмaзвaм го c жълтък или cлaдкa водa и го cлaгaм в прeдвaритeлно зaгрятa caмо отгорe фyрнa дa ce зaпeчe до жeлaния цвят.Нaдявaм ce дa Ви хaрeca козyнaкa.

Потребителски аватар
veselinka
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 34
Регистриран на: нед окт 25, 2009 10:25 am
:: 2 снимки от veselinka
Местоположение: гр.Шумен

Мнение от veselinka » чет ное 25, 2010 7:36 am

А маята непременно ли трябва да е суха :/

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » пет ное 26, 2010 2:58 am

:D :D :D В книжката на моята машина"Мулинекс"препоръчват да се работи със суха мая и аз спазвам стриктно инструкциите.Не съм ползвала другата мая,но знам че има разлика в грамажа,.Ако някой е ползвал от обикновенната мая,ще ми е любопитно да пробвам и аз и дано сподели с нас. :P :P :P


Отговори