Помощ за мъфини

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
Veselushka
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 6
Регистриран на: чет ное 04, 2010 3:33 pm

Помощ за мъфини

Мнение от Veselushka » пон фев 14, 2011 2:28 pm

Здрвейте , прерових форума ,но не открих отговора ,който търся .Все пак ако е имало такава тема се извинявам предварително

Хартиените формички (кошнички) за мъфините трябва ли да се намзнят и поръсят с брашно и при положение ,че са малки колко от сместа трябва да сложа ,за да не станат глетави :?

Благодаря предварително за отговорите :love:


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » вт фев 15, 2011 8:23 am

Хартиени кошнички за мъфини ги слагам във формичка за мъфини, като не намазнявам самата формичка (моята е силиконова, но ако се ползват хартиени кошнички едва ли има нужда да се маже и метална такава). Хартиени кошнички ги намазвам съвсем леко от вътрешната страна с мазнина и НЕ набрашнявам. Все пак идеята на кошничките е да залепнат леко за мъфина.

Тестото за мъфини се сипва да запълва до 2/3 от формичките - ако е повече има опасност да прелее.

Потребителски аватар
lucky6
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 198
Регистриран на: ср окт 21, 2009 10:58 am
:: 7 рецепти от lucky6
:: 13 снимки от lucky6

Мнение от lucky6 » вт фев 15, 2011 11:24 am

Здравей!

Моята тава е метална незалепваща с 12 места за мъфини. Нареждам хартиените кошнички в 12-те гнезда и изливам сместа. Нищо не мажа с олио, никъде не ръся с брашно и нищо не залепва. Най съм доволна от следната рецепта: Мъфини с банани Нямам провал с нея! Браво на SweetyPie!!!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт фев 15, 2011 7:17 pm

Момичета, аз също имам незалепваща форма за мъфини с 12 гнезда. От опит споделям, че намазвам и набрашнявам формата. Няма никакъв проблем със залепване, а и по формата не остава следа от намазването. Ползвам и хартиени формички, които слагам понякога в металните. Но не съм много доволна от тях - намазани или не винаги мъфините позалепват по хартията.
А за пълненето - както Неви е писала се пълнят на 2/3 от обема. Самото тесто се надига и изпълва формичките. УСПЕХ :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » пет фев 18, 2011 10:35 am

И аз ползвам хартиени кошнички, които слагам в купични за крем карамел. Намаслявам много малко само часта над кошничките, ако случайно много се надуят мъфините и станат по-високи, да мога да ги извадя по-лесно. Но изчаквам около 5 минути преди да ги извадя :)


Отговори