Приготвяне на риба

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
Потребителски аватар
jeni
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 41
Регистриран на: ср сеп 05, 2007 5:49 pm
:: 184 рецепти от jeni
:: 5 снимки от jeni

Приготвяне на риба

Мнение от jeni » вт ное 18, 2008 9:11 pm

Моля,помогнете ми с рецепти за приготване на акула,пангасиус и маслена риба!Предварително благодаря.


Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » вт ное 18, 2008 9:16 pm

Аз приготвих филе пангасиус по една рецепта от сайта: Печен костур . Получи се много добре! :D И аз се интересувам от рецепти за акула, никога не съм готвила, а видях котлети на хубава цена. :)

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » ср ное 19, 2008 11:32 am

Предлагам идея за : панирани филета от акула. Предварително наръсвате филетата или котлетите от акула с подправка за риба на KOTANI- в нея има всичко и аромата и е като на меродия. Заливате с лимонов сок и я оставяте да се маринова. За панировката ползвам рецептата на ресторат Хепи за панирани сиренца и кашкавалчета. Взех я от сайта на Иван Звездев- беше поканил някакъв представител на този ресторант и приготви " панирани кашкавалчета" С тази панировка може да панирате почти всичко - пробвала съм с карфиол, броколи, по - големи гъби печурки, телешки салам, създърма, мортадела, банани и ябълки. Относно рибата : за един килограм продукт панировката е следната : 580 г брашно , 3 яйца , 500 мл бира , 200 мл газирана вода . В зависимост от количеството на продукта можете и да намалите количеството на панировката. Панирате рибата и пържите в сгорещено олио. Акулата е лесна за подготовка риба, защото има само един голям хрущял. Сервирате със сос за риба- запържвате няколко супени лъжици брашно с зехтин, доливате вода и правите сос , добавяте : лимонов сок, бахар, черен пипер , чесън - нарязан на филийки, дафинов лист, няколко нарязани на парченца маслини и парченца лимон. Този сос отива за всяка панирана или печена риба. За панираната акула препоръчвам Узо - най - върви :) изпробвано е !

Потребителски аватар
jeni
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 41
Регистриран на: ср сеп 05, 2007 5:49 pm
:: 184 рецепти от jeni
:: 5 снимки от jeni

Мнение от jeni » ср ное 19, 2008 6:20 pm

Благодаря за идеите!Дано някой ми помогне и за маслената риба.


Отговори