Дюнери

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
melpomena
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 1
Регистриран на: пет фев 15, 2008 2:06 am

Дюнери

Мнение от melpomena » чет май 07, 2009 4:43 am

Molia pomognete!
Omyjena sym i jiveq v Shtatite; sled pochivka v Bylgariq syprugat mi se vliubi v prigotvenite po bylgarski diuneri. Tuk opitahme gryckite Gyro i turskite Falafeli, ama nishto ne zadovolqva apetita mu za bylgarski diuner (po edno vreme daje proverqvashe EBAY za mashinkite deto vyrtqt pileshkoto meso). Az nqmam ni nai malka predstava kak da prigotviq nito mesoto, nito pitkata, nito sosa za diunera. Edinstvenoto koeto mi e idvalo naum e da kupia pile "rotisere"; da napravia debeli, soleni palachinki i da uviq s domati i pyrjeni kartofki.
Molia ako nqkoi ima po-dobra predstava ili oshte po-dobre e pravil diuneri da spodeli receptata. Samo imaite v predvid che ne vsichko moje da se nameri na tukashniq pazar, taka che koi sa nai-blizkite systavki koito mogat da se zamenqt.


SweetyPie
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 51
Регистриран на: вт дек 04, 2007 8:46 pm
:: 12 рецепти от SweetyPie
:: 12 снимки от SweetyPie
Местоположение: някъде

Мнение от SweetyPie » чет май 07, 2009 7:17 am

melpomena написа:Molia pomognete!
Omyjena sym i jiveq v Shtatite; sled pochivka v Bylgariq syprugat mi se vliubi v prigotvenite po bylgarski diuneri. Tuk opitahme gryckite Gyro i turskite Falafeli, ama nishto ne zadovolqva apetita mu za bylgarski diuner (po edno vreme daje proverqvashe EBAY za mashinkite deto vyrtqt pileshkoto meso). Az nqmam ni nai malka predstava kak da prigotviq nito mesoto, nito pitkata, nito sosa za diunera. Edinstvenoto koeto mi e idvalo naum e da kupia pile "rotisere"; da napravia debeli, soleni palachinki i da uviq s domati i pyrjeni kartofki.
Molia ako nqkoi ima po-dobra predstava ili oshte po-dobre e pravil diuneri da spodeli receptata. Samo imaite v predvid che ne vsichko moje da se nameri na tukashniq pazar, taka che koi sa nai-blizkite systavki koito mogat da se zamenqt.
Отидете в някой ирански или турски ресторант ,там имат същите дюнери.
Продават се готови пита бред,освен че може пиле на грил,мове и вие да си опечете месо на BBQ то.А за соса и самото месо как се приготвя има много рецепти в нета. :)
Аз не разбрах ,кои съставки не могат да се намерят тук,а ги има в БГ?

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » чет май 07, 2009 10:04 am

Забеляза ли, че кирилицата е задължителна? Следващи мнения на латиница ще бъдат изтривани.

За дюнерите - първото, което ти трябва са арабски питки. Поне в България им казват арабски, в Австралия са ливански :) - lebanese flat bread, например Изображение, предполагам, че и в щатите може така да се казват.

Затопляш хлебчето, слагаш запържено или печено месо, домат, нарязан на тънко лук, салата, пържени картофки, поливаш с бял сос (кисело мляко с мъничко вода и подправки например), ако обичате и люто, навиваш, мазна хартийка отстрани и готово :)

Аз също много обичах да ям дюнери в България, тук ги има като ирански и турски вид fast food - би трябвало и при вас да ги има...

Според мен с малко старание и в домашни условия може да се получи добре - сподели резултатите ако пробваш? Успех :)
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » чет май 07, 2009 1:22 pm

аз също ги правя с такива питки,много е лесно.както казва Pavel,с запържено месо и гарнитура по вкус/салати,домати,картофки пържени,каквото ти харесва и каквтото ти доиде на ум/
Pavel,моита кръстница от сватбата е в Австралия,и си направиха с мъжа си fast food,но мисля че е за китайска храна.казва че много хора предпочитат бързото хранене. :thumup:
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"


Отговори