всеки знае......само аз не

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
tatiana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 66
Регистриран на: нед окт 19, 2008 4:34 pm
:: 39 рецепти от tatiana
:: 14 снимки от tatiana

Мнение от tatiana » пон фев 22, 2010 1:16 am

guarinociro е права, че зависи какво брашно се ползва.Тук веднъж бях купила едно брашно което не беше чисто бяло после като отворих пакета ами малко кафенееше, оказа се че е брашно за сладки и тъй като на мен ми трябваше за хляб се наложи да си купя наново.Виж какво ти е брашното за сладки или за хляб. :?


Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » пон фев 22, 2010 6:10 pm

Пуснато на: 17 Февруари 2010, Сряда, 21:27 Заглавие: меню зя днес от мен --------------------------------------------------------------------------------

днес сготвих;кюфтенца със доматен сос и риган+чесън,соса се пастира със пасатора,а на малкият ми син само кюфтенца със картофено пюре защото не обича домати(за сега)и като допълнение една месеница http://www.receptite.com/recepta.php?r=4133 стана много добра.за подслаждане,баклавичка(от вчера,че беше голяма и не свърши),това е от мен,а...за утре една лазаня със зелена салатка и парфенце.
pepopen,това е твоят пост ,в който казваш че месеницата е станала много добра.На следващия ден пускаш тема,че не втасва :)
Има ли проблем или ти не знаеш какъв трябва да е добрия резултат? :roll:

pepopen
любител с ренде
любител с ренде
Мнения: 7
Регистриран на: ср яну 27, 2010 1:54 pm

Мнение от pepopen » вт фев 23, 2010 6:57 pm

значи сана красива и вкусна но....колкото беше дебелината като сурова толкова си и остана след изспичането, малко да беше бухнала поне,да подразня жената.....

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » вт фев 23, 2010 10:45 pm

pepopen ,ако си пресяваш брашното ,няма начин да не стане.Да не би проблема да е във начина по който ползваш маята?Живата мая преди да се пребави към брашното или другите продукти се захваща като:
към едно кубче мая се прибавя около 50мл.затоплено прясно мляко,щипка сол,щипка захар.Разбърква се да се разтворят и се пребавя около 1-2 с.л. брашно.Първо една лъжица брашно,разбъркваш и ако е нужно прибавяш още малко,ТРЯБВА ДА СЕ ПОЛУЧИ ГЪСТА КАША КАТО БОЗА.Оставя се на топло да набъбне,докато удвои обема си,но не повече,защото ако прекалиш ще падне и няма да има ефект,превтасва.
Тов е ,пробвай и ще стане. Успех.Пиши как си се справил.


Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » ср фев 24, 2010 11:02 am

Аз пък никога не пресявам брашното и никога не правя това "захващане" на маята.Предпочитам да меся с жива(прясна)мая.Резултата винаги е повече от задоволителен.Имах проблем преди време само с едно брашно,но вече не купувам от него и всичко е 6.
Замесвам тестото и оставям да втаса,покрито с кърпа.Понякога слагам тавата върху съд с топла вода.Втасалото тесто премесвам съвсем внимателно и оформям според рецептата и вида тестено,което ще правя.
Но според мен трябват повече опити и след натрупване на стаж няма как да не стават сполучливи!

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » ср фев 24, 2010 10:05 pm

И аз като Mimsi никога не пресявам брашно и не правя и аз това "захващане"само че аз покривам с влажна кърпа и когато бързам да втаса(а това напоследък по често се случва)слагам тестото във фурната и я щъквам на най ниската степен(малко преди 50гр)и някаде за около 10 мин е готово втасало и после си го оформям в каквото ще става,или ако няма повторно месене или оформяне направо приготвената пита или там каквото ще бъде го слагам за 10 мин да втаса и после направо завъртам копчето и пека.Но не оставяй повече от 10 мин щото шупва(превтасва)
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека

Потребителски аватар
PassionFlower
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 158
Регистриран на: нед май 17, 2009 7:12 am
:: 352 рецепти от PassionFlower
:: 1554 снимки от PassionFlower
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнение от PassionFlower » чет фев 25, 2010 1:14 am

Моят метод за бързо и почти след 3-4 минути втасване е следния:
бия тестото в работния плот някъде около стотина пъти ( Това го правя като бързам и нямам време да чакам ) Обикновено никога не чакам тестото да втаса.Правя каквото правя,слагам го в тавата и чак тогава го оставям да си втасва..След това пека и досега не съм имала провал.. :chef: :thumup:
http://rusianamihailova.blogspot.com.es/

pepopen
любител с ренде
любител с ренде
Мнения: 7
Регистриран на: ср яну 27, 2010 1:54 pm

Мнение от pepopen » чет фев 25, 2010 7:08 pm

благодаря на всички за помоща ,почва да става по добра......ще и хвана цаката на васването. :chef:

guarinociro
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 274
Регистриран на: съб дек 12, 2009 9:17 am
:: 9 рецепти от guarinociro
:: 150 снимки от guarinociro

Мнение от guarinociro » чет фев 25, 2010 11:45 pm

:thumup: о4акваме снимка при най-добрият опит.

CVETETO3101
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 161
Регистриран на: пон авг 08, 2011 5:29 pm
:: 10 рецепти от CVETETO3101

Мнение от CVETETO3101 » вт юни 04, 2013 10:20 pm

Виж тук - стъпка по стъпка - http://www.americastestkitchenfeed.com/ ... ast-bread/ :chef:


Отговори