Как тече денят на Веселите готвачи? - Април '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед апр 25, 2010 11:13 pm

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/8m_NG4Q0uDA&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/8m_NG4Q0uDA&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

След като не можах да ви кажа "Добро утро" желая ви една прекрасна романтична нощИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон апр 26, 2010 7:11 am

Изображение

Добро утро!

Пролет е! Слънцето се усмихва почти всеки ден - да посрещнем новата седмица с усмивка и ние :)

Хубава, спорна и успешна седмица на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон апр 26, 2010 7:41 pm

Здравейте и от мен!


Първо - искам да благодаря на всички, откликнали на моя проблем с ръцете :love:

В момента ситуацията е по-добра, понеже беше естествено уикенд - как да е иначе? - и всичко беше затворено, ползвах едни проби, които намерих в къщи. Пробите са на крем за крака :oops: , на базата на вазелин и 10% уреа. Намазвах се вечер, но сутрин задължително трябва да се измие добре, понеже много мазни и се хлъзга, когато се намокрят ръцете. Освен това, като прочетох за ваксата за коса, реших да пробвам с шифт за напукани устни, Labello Med. Има предимство, че може да се натрие само отгоре на ръцете, а дланите остават чисти. Него го ползвах през деня, доволна съм.
Днес купих мас, 250 г , колко невен да му сложа? Смятам да купя от аптеката, сушен. Запалихте ме за него :)


А иначе - вчера бях със сина ми и племенничето на благотворителен празник в един Kinderdorf, детски дом/приют. И една приятелка беше с нас. Беше приятно и непринудено, имаше джаз-оркестър от гимназията на сина ми, имаше различни игри, в които малкото не можеше да се включи, а на големият му бяха скучни :lol: И куклен театър имаше, големият отказа да го гледа, а малкият пищя да му се дадат куклите да ги пипа :D накрая излазох с него на пясъка. И дърво посадихме, децата имаха възможност да си изберат семена и да си посадят коквото пожелаят. Единственото неприятно беше времето - 27 градуса, но се чувстваше адски горещо, беше пълно с пчели/оси и през цялото време се страхувах да не ни нажилят. Получих и слънчев обрив.


Днес пък е само 13 градуса.... незнам кое е по-лошо: да се потиш в жегата или пък да си с яке в края на април :? Поне няма оси и пчели днес ...

Ето няколко снимки от вчера

Входът към детското селище
Изображение

Масите са във вътрешния двор
Изображение

Оркестърът
Изображение

Моята приятелка, синът ми и малкото племенниче
Изображение

Част от пясъчната площадка е направена като потъващ пиратски кораб
Изображение

Аз и малкото
Изображение

Малкият се чуди защо не е свалена великденската украса :wink:
Изображение
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Ralkata
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 116
Регистриран на: чет дек 10, 2009 10:21 am

Мнение от Ralkata » пон апр 26, 2010 8:38 pm

Днес ми беше много натоварен ден :cry: излязох в 7 часа за работа,след като свърших ходих да пазарувам,като не успях да стигна до всички магазини който си бях набелязала :/ но стана 5 часа и трябваше да се ориентирам към прибиране и борба с образувалия се трафик :D приготвих вечерята и сега вече съм се отдала на почивка с чаша винце.
Пожелавам на всички хубава вечер.


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон апр 26, 2010 9:48 pm

Невенът и неговите лечебни свойства

Оранжево-жълтите цветчета на невена красят градините пред много къщи, а в диво състояние може да се видят и по сметищата.
Това растение е своеобразен барометър - ако след 7 часа сутринта цветчетата му останат затворени, значи, че през деня ще вали.

Има различни видове невен - с по-пълни цветчета, със светли или тъмни тичинки, но всичките с еднаква лечебна сила.
Невенът цъфти от юни до късна есен.

# В народната медицина се използва цялата надземна част -цветове, стъбла и листа. Трябва да се бере обаче при силно слънце, тъй като тогава лечебната му сила е най-голяма. Може да се използва и пресен, направо от градината, стига да не го е попарила сланата.

# Невенът има противомикробно действие и способност да ускорява заздравяването на раните. Като кръвопречистващо растение той е най-доброто средство при жълтеница.

# Мехлемът от невен е изключително ефикасен при разширени вени, подутини от измръзване и рани от изгаряне или следоперативни. Мехлемът от невен е чудесен помощник и при гъбички по краката.
При генитални гьбични заболявания помагат промивки и бани. При контузии рани с кръвонасядания, рани от залежаване, отоци и разтеглени мускули се препоръчват компреси с тинктура от невен, разредена с преварена вода.

# Пигментация на кожата, старчески петна и грапави кожни образувания могат да изчезнат, ако продължително време се мажат по няколко пъти на ден с прясно изцеден сок от невен. Сокът от пресни дръжки лекува брадавици и краста.

# Вътрешно под формата на чай растението се препоръчва при жълтеница, чернодробни заболявания, язва на стомаха, възпаление на дебелото черво, воднянка, кръв в урината, при високо кръвно налягане и като успокояващо нервната система средство.
Чай от две равни чаени лъжички цветчета на чаена чаша вода е отлично средство при запек. Същата отвара се дава и при глисти.

# Как да си приготвим:

* Запарка.
Една супена лъжица билка се залива с 250 мл кипяща вода, кисне 5 минути и се прецежда. Чаят се изпива топъл, без да се подслажда.

* За промивки се запарват 2 супени лъжици от билката с 500 мл вода.

* Тинктура.
100 г (една пълна шепа) цветчета се заливат с 1 литър домашна ракия и бутилката се оставя 14 дни на слънце или на топло място. За регулиране на менструацията се препоръчват по 30 капки дневно, които се вземат наведнъж.

* Мехлем.
Четири препълнени шепи ситно нарязани цветове, стъбла и листа се изсипват в 500 г сгорещена чиста свинска мас. Пържат се малко, като се бъркат с дървена лъжица и се свалят от котлона. Съдът се покрива и се оставя да престои една нощ. На следващия ден сместа се затопля леко, прецежда се през ленена кърпа и се насипва в чисти и сухи малки бурканчета. При непоносимост към свинската мас мехлемът може да се приготви със зехтин.

* Бани.
Четири препълнени шепи прясна или 100 г суха билка се накисват в 3 литра студена вода за една нощ. На следващия ден водата се подгрява и екстрактът се прибавя към нея за баня. Банята продължава 20 минути, като водата трябва да стига над бъбреците.

http://zdrave.rozali.com/bilki/p785.html

Рали, аз писах и по-горе - приготвям невена със спирт и зехтин. Ето тук пише как може да се приготви и с мас - може вместо пресен, да се сложи същото количество изсушен невен. Дори и да е в повече - няма да навреди :wink:
УСПЕХ :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пон апр 26, 2010 10:30 pm

Много хубави снимки,а малкият е толкова сладък :)
Ние бяхме почти цял ден на разходка.Нещо ни е нападнал вирус и не можем да се оттървем :( .

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт апр 27, 2010 7:06 am

Изображение

Добро утро!

Време е за вкусна закуска и чаша чай или кафеееее :)
Хубав, усмихнат и слънчев ден на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » вт апр 27, 2010 9:28 am

Добро утро и от мен! Мерси за кафето и закуската! Времето е повече от чудесно и излизаме. Днес с мъжа ми сме на разтоварващ ден и няма да готвя, ще ядем само плодове. За децата все ще се намери нещо от бабите :D
Весел ден на всички!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Ralkata
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 116
Регистриран на: чет дек 10, 2009 10:21 am

Мнение от Ralkata » вт апр 27, 2010 10:18 am

Добро утро ви казвам с чаша кафе(снимки не мога да кача :) )Днес деня е отново топъл и слънчев,просто прекрасен :clap: но за съжаление няма да мога да му се насладя,че ме очакват доста задачки-трябва да закарам колата на преглед,да пазарувам,а в късния следобед съм на зъболекар :/ а и все още не съм измислила каква да бъде вечерята :chef: но докато си изпия кафенецето,ще разгледам и ще избера нещичко.
Усмихнат и спокоен ден ви желая :flow2:

Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » вт апр 27, 2010 3:56 pm

Добър и слънчев ден приятели.
На вън е прекрасно ухае на люляк,птичките пеят а лалета срамежливо са се подредили като войници.Красива е пролетта.
Денят ми мина с усмивка,защото всяка сутрин се събуждам до любимия човек,и чета пожеланията на Makaweli и на всички вас.Благодаря ви аз сутрин рано няма възможност да пиша но чета.Благодаря ви момичета :hug: и дано тези недоразумения с правописните грешки да останат капчица в морето.
Слънчев и усмихнат ден.


Заключена