Пилатес

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори
Потребителски аватар
mimoza784
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 57
Регистриран на: пон яну 25, 2010 3:49 pm
:: 83 рецепти от mimoza784
:: 509 снимки от mimoza784

Пилатес

Мнение от mimoza784 » вт апр 20, 2010 3:35 pm

Здравейте момичета :)
Твърдо съм решила да започна да спортувам нещо и като за начало много сyм си харесала пилатес. До сега никога не съм стъпвала в зала и се надявам вие да споделите опита си. Ходили ли сте на пилатес, доволни ли сте . . . и ако сте от Варна, препоръчайте ми къде да отида. Много ще съм ви благодарна :flow2:


Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » вт апр 20, 2010 9:41 pm

Миме,черпя едно линкче за Йогилатес-антицелулитни упражнения.Бива си ги,а може да се правят и вкъщи :wink: .

http://leocrema.bg/?type=pages&page=yogilates

Пиши дали са ти харесали.

Потребителски аватар
mimoza784
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 57
Регистриран на: пон яну 25, 2010 3:49 pm
:: 83 рецепти от mimoza784
:: 509 снимки от mimoza784

Мнение от mimoza784 » ср апр 21, 2010 9:11 am

Иве, много ти мерси за линкчето :clap: Това определено ще го правя в къщи. Но продължавам с търсенето на курсове.
Ти занимавала ли си се с пилатес?

Потребителски аватар
naxos
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 37
Регистриран на: ср яну 13, 2010 1:45 pm
:: 10 рецепти от naxos
:: 74 снимки от naxos
Местоположение: София

Мнение от naxos » ср апр 21, 2010 9:43 am

Във Варна имате много добър фитнес инструктор и диетолог. Белчо Христов, ул. Балчик" N 7. Обърни се към него, той е специалист. Ще те посъветва какво, защо, колко и как да тренираш. Ще направи диета специално за теб, в зависимост от нуждите ти. Не разчитай на форумите, много грешни съвети и препоръки ще получиш от хора които не са специалисти. А ако им се "вържеш" може да се разболееш или осакатиш, в най-добрия случай...няма да постигнеш никакъв ефект.
Всяка диета трябва да е балансирана, а упражненията да се изпълняват правилно и с мярка, за да се чувства човек добре физически и психически. Нали?
" Който иска уважение - много не говори, който иска здраве - много не яде"


Потребителски аватар
mimoza784
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 57
Регистриран на: пон яну 25, 2010 3:49 pm
:: 83 рецепти от mimoza784
:: 509 снимки от mimoza784

Мнение от mimoza784 » ср апр 21, 2010 9:55 am

Naxos, много съм ти благодарна за информацията. :) :) :) Задължително ще отида. Ще пиша какво е станало.

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » ср апр 21, 2010 10:38 am

Не,Миме,не съм се занимавала с пилатес.Само в къщи правя упражнения,и то не достатъчно :oops: .Все не успявам да открадна време за себе си.Знам,че е грешка,но...Иначе,когато успея да се организирам,се чувствам чудесно след физическото натоварване,по-енергична и ведра съм.Ще трябва да се взема в ръце,и тъкмо съчетано с диетата ще е супер :wink: ...

Ееех,думи,думи,а къде са делата?... :roll:

Потребителски аватар
mimoza784
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 57
Регистриран на: пон яну 25, 2010 3:49 pm
:: 83 рецепти от mimoza784
:: 509 снимки от mimoza784

Мнение от mimoza784 » ср апр 21, 2010 10:55 am

:D така е. На думи сме много силни. Но реших че е крайно време. Ще се взема в ръце . . . И както казваш, с диетата ще е идеално, пък и като цялостно усещане. То не направим ли нещо хубаво и полезно за нас си, няма кой да ни го направи.

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » ср апр 21, 2010 10:45 pm

Предаванията на http://www.fiestatv.tv за метода Пилатес също могат да ти помогнат.
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
naxos
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 37
Регистриран на: ср яну 13, 2010 1:45 pm
:: 10 рецепти от naxos
:: 74 снимки от naxos
Местоположение: София

Мнение от naxos » чет апр 22, 2010 11:32 am

Момичетааа, много се радвам когато попадам на такива като вас, които лека по лека стигат до извода, че спорта е много важен за здравето, визията (от там и самочувствието) на човека. ( Ааааа, няма да се „гърбя” само аз....(шегувам се)).
Вече смея да споделя...че...когато бях млада от липсата на информация относно здравословно хранене, двигателна активност, двигателна култура и пр., съм се подлагала на „смъртоносни”диети и спорт до припадък. Била съм на границата - анорексия, булимия..Претренираността беше факт и си понесях последствията.
Сега вече ми е чудно, в 21-ви век, при положение, че има толкова много информация за здравословното хранене и спорта, как може хората да се самоубиват (съзнателно не го слагам в кавички) с диети като „Японско чудо”( при положение, че японците не са чували за нея), „Дюкан”, и пр...., и КАК МОГАТ да си мислят, че с този начин на хранене могат да се оттърват от килограмите „трупани” с години, за отрицателно време.. На 4-та страница от темата за диетите, прочетох толкова некомпетентен пост.................нямам думи.
Такива диети – (за „ прости”) трябва да се забранят със закон (жалко, че за момента няма как).
Здравната каса би спестила милиарди лева, ако имаше как да се забранят (пресяват) хранителните безумия на некомпетентните хора. Много от заболяванията, последствия от такива диети ( за жалост) имат клинични пътеки
Оффф, аре стига, че започвам да се нервя...
" Който иска уважение - много не говори, който иска здраве - много не яде"

Потребителски аватар
mimoza784
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 57
Регистриран на: пон яну 25, 2010 3:49 pm
:: 83 рецепти от mimoza784
:: 509 снимки от mimoza784

Мнение от mimoza784 » чет апр 22, 2010 1:26 pm

Според мен всичко тръгва от медиите. Има толкова глупави и повърхностни хора, които се влияят от някакви си анорексички със силикон дето лъщят по списанията и телевизиите, че чак стават смешни. Поне по мои наблюдения е така.
Най-добрата ми приятелка, например е толкова комплексирана заради външния си вид, че чак се плаша. По цял ден почти нищо не хапва, поради което мингрената и се засили ужасно много, а килограмите й не мърдат. Толкова много се притеснява, че дори я е срам да отиде да тренира нещо, само и само да не й се смеят околните. А спорта е здраве. Тя ще започне да се чувства по-добре, ще изглежда по-добре . . . От там се зароди и идеята ми да тръгна на пилатес. Аз също имам нужда да сваля някое килце, но преди всичко заради нея. Искам да я измъкна от черупката й, да й помогна с каквото мога. Толкова много ме хваща яд, такова красиво и добро момиче като нея да не смее да направи нещо за здравето си, само заради мнението на околните . . . Просто нямам думи да изразя възмущението си. Защото колкото и да я убеждавам, че никой няма да я гледа странно в залата, знам че наистина има такива злобни хора . . . Много се надявам да не попаднем на някоя такава кокона, защото има вероятност приятелката ми да стане по-зле от колкото е сега :(
Имах нужда просто да го споделя, много ми беше накипяло . . .


Отговори