Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт юни 01, 2010 7:09 am

Добро утро :)
Изображение

ЧЕСТИТ ПЪРВИ ЮНИ НА ВСИЧКИ ДЕЦА- МАЛКИ, ГОЛЕМИ, ПОРАСНАЛИ И НЕПОРАСНАЛИ!!!!

Децата са цветята на тази планета.За децата си струва да се изтърпи цялата болка и радост на този свят. Децата са бъдещето и настоящето на нашия живот. Детският смях е най-заразителният, детската сълза е най-трогателната и най-пронизващата.

А как ли е възникнал този ден и защо точно е избран 1-ви юни ?

Необходимостта от специална защита на правата на децата е провъзгласена още в Женевската декларация за правата на децата от 1924 г.
Човечеството трябва да даде на детето всичко, което има най-добро, вън от всякакви съображения за раса, народност и вяра:
1. Детето трябва да бъде поставено в положение да се развива правилно телесно и душевно.
2. Гладното дете трябва да бъде нахранено, болното дете да бъде лекувано, недоразвитите деца трябва да бъдат насърчени, заблудените деца трябва да бъдат вразумени, сираците и изоставените трябва да бъдат подпомогнати и прибрани.
3. Детето трябва първо да получава помощ във време на беда.
4. Детето трябва да бъде подготвено да изкарва прехраната си и трябва да бъде защитено от всяко изкористяване.
5. Детето трябва да бъде възпитавано в съзнание, че най-добрите си качества то трябва да употреби в услуга на своите братя."

Тази декларация е началото на дейността по закрилата на децата.
На 20 ноември 1959 г. Генералната асамблея на ООН приема Декларация за правата на детето, която провъзгласява равни права на децата в областта на възпитанието, образованието, социалната защита, физическото и духовното развитие независимо от цвета на кожата, националната принадлежност, имущественото състояние и др. Декларацията призовава родителите, обществените организации, правителствата да признаят правата на децата и да съдействат за тяхното осъществянане.

България е приета за член на Международния съюз за закрилата на децата на 13 апр. 1925 г.
За първи път Денят на детето се чества официално международно на 1-ви юни 1950 г. в 51 страни по света, а е учреден през 1949 г. с решение на Съвета на Международната демократична федерация на жените.

Изображение

Скъпи приятели, нека честваме този ден не само на 1-ви юни! Нека пазим децата и им осигурим едно по-добро бъдеще, едно по-добро начало на живота им.
Децата са отражение на нашият живот! Нека и ние се оглеждаме в техните очи!

НЕКА ПАЗИМ ДЕЦАТА НА УЛИЦАТА! ЗАПАЛЕТЕ ФАРОВЕТЕ НА 1-ВИ ЮНИ!
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт юни 01, 2010 7:10 am

<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shoc ... on=8,0,0,0" width="450" height="403"><param name="movie" value="http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid ... fa"><param name="quality" value="high"><embed src="http://i48.vbox7.com/player/ext.swf?vid=b2be45fa" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="450" height="403"></embed></object>
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » вт юни 01, 2010 9:19 am

Добро утро и честит празник на всички малки и големи деца! :celebrate: :baloons:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт юни 01, 2010 10:24 am

Привет, и честит празник на всички деца :D :D :D :D
Днес мия прозорци в къщи, а след обед ще ходя да чистя и при свекъра, то жена да не излезе в отпуск............ :(
Та какво и кога ще сготвя :?
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » вт юни 01, 2010 12:57 pm

Днешния празничен ден е окъпан в дъж,но въпреки това нека да не позволяваме на лошото време да развали ведрото и усмихнато настроение на всички малки големи пораснали и непораснали деца.
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК и от мен
:baloons: :flow1: :flow2: :flow1: :baloons:
Детство

Петя Дубарова

Аз слънце на ресниците си нося
и вятър – на протегнатите длани,
и тичам пак усмихната и боса
по камъчета бели и огряни.

Дърветата коси зелени свеждат
и облаци – платна издути, бели –
очите ми усмихнати поглеждат,
поглеждат ме и птици, полет спрели.

Аз тичам като пролет волнокрила,
по- бърза от лъчите, ветровете,
и бисери на радост в мен съм скрила,
на детството най-хубавото цвете.

Sirena,права си и мен ме чакат прозорци,но тук във Врачанско цяла седмица вали и няма как да ги измия.А излезе ли жена в отпуск първото е основно почистване,а след туй забавленията.И все пак много слънчева и приятна отпуска и дано намериш време за плаж.
Слънчев,усмихнат и спокоен ден на всички.Днес поглезете вашите златни създания и слънца за празника.Децата са най-голямото богатство на света.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср юни 02, 2010 7:08 am

Изображение

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/tzepgThB9TE&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/tzepgThB9TE&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

Добро утро!

Вали, вали, вали - някъде леко и напоително, на друго място - бурно и диво. Но песничката тази сутрин ще ни изпрати на плажа - да помечтаем за хубавото време :wink:

Усмихнат ден на всичкиИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » ср юни 02, 2010 9:31 am

Добро утро и от мен.Усмихнат и слънчев ден
Днес е 2 юни, Българио,
Всенародно поклонение в памет на Христо Ботев, на неговите четници и на загиналите за свободата и независимостта на България ще се състои от 11.00 часа днес на връх Околчица във Врачанския балкан.

Точно в 12.00 часа в продължение на три минути сирените ще оповестят отдаването на почит към паметта на загиналите.Да спрем за миг и да се поклоним защото ,
Българио, за тебе те умряха,
една бе ти достойна зарад тях,
и те за теб достойни, майко, бяха
И твойто име само кат мълвяха,
умираха без страх.“
Иван Вазов

Потребителски аватар
melek
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 327
Регистриран на: ср май 05, 2010 3:58 am
:: 82 рецепти от melek
:: 387 снимки от melek

Мнение от melek » ср юни 02, 2010 9:37 am

Добро утро и от мен :)

Приятен ден на всички!

Изображение

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » ср юни 02, 2010 10:36 am

ЧЕСТИТ 2 ЮНИ.ЧЕСТИТ ПРАЗНИК БЪЛГАРИ!
ПРЕКЛОН ПРЕД ВСИЧКИ ДАЛИ ЖИВОТА СИ ЗА МАЙКА БЪЛГАРИЯ!

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » ср юни 02, 2010 11:49 am

Честит празник .
Днес и тук е празник и не се работи. Ще се възползвам от почивния ден за да поизчистя основно стаята за гости понеже гостите ни от БГ за рожденният ден на сина ми пристигат на 9 юни , а понеже излиза лятната промоция за телефоните ще работим събота и неделя :x


Заключена