За Нея... За Него... За Приятелството... За Любовта...

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Re: За Нея ...За Него...За Приятелството...За Любовта....

Мнение от sladki64e » ср авг 01, 2012 8:02 am

Втората жена е мъка, дори и делва да е тя
Навремето живял един мъж. Женен бил от дълго време, но жена му не можела да го дари с рожба. Един ден тя много решително му рекла:

– Защо не вземеш да си намериш друга жена? Ще ти роди деца, които да те почитат.


– Че защо ми е втора жена? – запитал мъжът. – Ами ако не се разбирате?

– Това няма да стане. Аз те обичам и ти желая само добро. Ще внимавам за нея и няма да има никакви проблеми.

Жената продължавала да настоява, докато един ден мъжът се съгласил:

– Ще замина надалеч – казал той – и ще си взема жена от друг град, за да нямате неприятности.

Отпътувал и дълго отсъствал. Когато най-сетне се завърнал, със себе си донесъл голяма делва. Без да го види жена му, той облякъл делвата в женски дрехи и я покрил с наметало. За новата жена в дома имало отделна стая. Повикал мъжът жена си и ù рекъл:

– Ето жено, вслушах се в съвета ти и си взех втора жена.

Оставил делвата в стаята на новата жена и на другия ден отишъл на работа. Когато се върнал, видял жена си да плаче. Попитал я за причината, а тя отговорила:

– Тази твоя нова жена ме наскърби. Няма да търпя да ме обижда.

– И аз няма да търпя някой да обижда скъпата ми жена. Сега ще видиш на какво ще я направя.

Взел една тояга, влязъл в стаята и започнал да налага делвата, докато не станала на парчета.
Жена му била изумена.

– Сега доволна ли си? – попитал мъжът. – Научих ли я да се държи добре?

– Не ме вини за случилото се, моля те – отговорила тя, след като лъжата ù излязла наяве. – Та втората жена е мъка, дори и делва да е тя.

Джериес Авад, Из ” Не всичко ,което блести, е злато”


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср авг 01, 2012 8:06 am

Приказка за една истинска любов

Мозес Менделсон, дядото на известния немски композитор, в никакъв случай не можел да се нарече красавец. Освен че бил доста нисък, той имал и уродлива гърбица.
Веднъж Мозес посетил един хамбургски търговец, който имал прекрасна дъщеря на име Фрумти. Мозес безнадеждно се влюбил в нея. На Фрумти обаче, непривлекателният му външен вид подействал отблъскващо.
Когато дошло време да си върви, Мозес събрал кураж и се изкачил по стълбите до стаята и, за да опита за последен път да поговори с нея. Тя била красива като божествено видение, но изпълвала сърцето му с тъга, защото не желаела дори да го погледне.
След няколко неуспешни опита да поведе разговор, Мозес срамежливо попитал:
- Вярвате ли, че женитбите се предопределят на небето?
- Да - отговорила му тя, с поглед забит в пода. – А вие?
- Аз също — казал на свой ред той. - Там горе, на небето, при раждането на всяко момче, Бог му съобщава, за кое момиче ще се ожени. Когато се родих, Бог посочи бъдещата ми съпруга, а след това добави: „Но жена ти ще има гърбица.” Ужасен, аз извиках: „О, Боже, жена с гърбица би било истинска трагедия. Моля те, Господи, дай гърбицата на мен, а тя нека бъде красива.”
Тогава Фрумти вдигнала глава и го погледнала в очите, сякаш била развълнувана от някакъв отдавна забравен спомен. Подала ръка на Мозес, а по-късно станала негова предана съпруга.

Бари и Джойс Висел, Из “Пилешка супа за душата”

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср авг 01, 2012 8:10 am

Беше обикновено забързано утро, когато приблизително в 08.30, възрастен мъж около осемдесетте, дойде за да свалим конците от палеца на ръката му. Видимо бе, че много бърза, а и с леко треперещ от вълнение глас ми каза, че има много важна работа в 9 сутринта.

Със съжаление поклатих глава и го помолих да седне, знаейки, че всички доктори са заети и ще могат да му обърнат внимание след не по-малко от час. И все пак, наблюдавайки го с каква печал в очите поглежда към часовника си, моето състрадание се пробуди и аз реших – така и така в момента не съм зает с други пациенти, да се заема с ръката му.

Преглеждайки го, установих, че раната е зараснала добре и съветвайки се с един от докторите, получих необходимите инструменти за сваляне на конците и медикаменти за обработка на раната.

По време на манипулацията ние се разговорихме. Не се удържах и го попитах:

- Навярно имате запазен час при доктор, след като така бързате.

- Не, не точно. Трябва да успея да отида до друга болница, за да нахраня моята болна съпруга.

Попитах го какво й има. И старецът ми отвърна, че за съжаление са й открили Алцхаймер. Докато си говорихме успях да сваля конците и промих шева. Поглеждайки към часовника, аз попитах, дали тя ще се тревожи, ако той малко закъснее.
За мое пълно удивление, моят събеседник ми каза, че тя, уви, не го познава за последните пет години.

- Тя дори не знае, какъв изобщо й се падам – поклащайки глава каза той.

Изумен аз възкликнах:

- И вие все едно отивате там всяка сутрин, въпреки това, че тя даже не знае кой сте вие?

Ставайки, старецът се усмихна, потупа ме бащински по ръката и каза:

- Да, тя не знае кой съм аз, но, затова пък аз зная коя е тя …

С труд удържах сълзите си. И когато старецът си замина си помислих „Именно това е Любовта, за която всеки мечтае в живота си … ” Несъмнено, въпреки болестта си, тя бе щастлива жена, имайки такъв грижовен и любящ съпруг.

Истинската любов – това не е физическата страст и не е просто романтика. Истинската любов – това е способността да се приема всичко – всичко което е било, което е, и което ще бъде

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср авг 01, 2012 8:29 am

По дълъг и уморителен път вървял човек с куче. Двамата били напълно изтощени. Изведнъж видели пред себе си оазис:прекрасни порти,зад оградата-музика,цветя,ромолене на ручеи.
-Какво е това?-попитал пътешественикът пазача на портата.
-Това е рая. Ти вече си мъртъв, можеш да влезеш и да си починеш истински.
-Има ли вода?
-Колкото искаш-чисти фонтани, прохладни басейни.
-А ще ми дадат ли храна?
-Колкото поискаш.
-А кучето?
-Съжалявам, с кучета не може! То трябва да остане тук.
Пътешественикът продължил нататък. Скоро стигнал до една ферма. На портата също имало пазач.
-Може ли да пием вода тук?-попитал човекът с кучето пазача.
-Да, на двора има кладенец.
-А кучето ми?
-До кладенеца има поилка.
-А дали ще ви се намери малко храна?
-Да, ще те нахраним.
-А за кучето?
-Ще се намери кокалче.
-Какво е това място?
-Това е рая.
-Но пазачът на оазиса,покрай който минах преди да стигна тук, ми каза, че раят е там.
-Лъже! Там е ада.
-Но как търпите това?
-Те са ни много полезни, защото до рая достигат само тези, които не изоставят приятелите си.

http://prit4ite.blogspot.com/2009/09/bl ... _9975.html
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » чет авг 02, 2012 3:19 am

Приказка за любовта, приятелството и доверието...

Имало едно време трима верни и неразделни другари. Казвали се Любов, Приятелство и Доверие… Когато били тримата заедно, всичко било прекрасно. И така било, докато не се наложило един ден Любовта да замине по работа. Нямало как, дългът я зовял. Но преди да се раздели с приятелите си, тя ги уверила: – Когато ви домъчнее много за мен, потърсете ме, аз няма да съм чак толкова далече. Там където видите някоя двойка да се гледа с желание и копнеж в очите, знайте, че там ще съм и аз – рекла Любовта и тръгнала… – Е щом е така, добре ще е и аз да поема към моите задължения – казало след малко Приятелството на Доверието. – Но ти не се притеснявай, когато имаш нужда от мен, лесно ще ме намериш. Там където видиш двама човека, които и в плача, и в смеха си са заедно, знай че с тях съм и аз… Доверието отворило уста и понечило да каже нещо на сбогуване, но… Приятелството вече си било тръгнало, без да чуе последните думи на другаря си. И заминало надалече… Тогава Доверието, останало съвсем само, тихичко прошепнало сякаш повече на себе си: – Мен веднъж загубите ли ме, повече не можете да ме намерите…
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » нед авг 12, 2012 10:25 pm

Десетте принципа на приятелството

Истинското приятелство е богатство, което трябва да ценим, пазим и за което трябва да се грижим. За да го имаме...

Най-ценното, в което може да инвестираш в този живот, е приятелството. То е толкова важно, че ако имаше начин, лекарите щяха да изписват приятели, а не лекарства. Защо ли? Приятелят ще се засмее и на най-тъпата ти шега, искрено ще се зарадва на успеха ти, веднага ще се отзове при нужда или просто ще ти даде рамото си да поплачеш на спокойствие... Каквато и да е тайната, важното е да цениш и пазиш тези отношения. И да имаш купища пари, без добър приятел ще си най-бедният/-ата на света. За целта обаче първо ти трябва да си приятел/-ка. Ето какво се изисква от теб:

1. Честност
Честността и искреността са ключът към доверието. За да се развие едно приятелство, трябва първо да се създаде доверие. Приятелите трябва да знаят, че могат да разчитат на теб и че ще получат най-добрият съвет.

2. Доброжелателност
Това е онази сила, която подкрепя, дори когато целият свят е срещу теб. Помни рождените дни на приятелите си и ги карай да се чувстват ценни и обичани, особено в труден момент.

3. Уважение
Уважавай дружбата ви. Никога не се възползвай от добротата на приятелите си, реванширай се за услугите, не завиждай на успехите им и се съобразявай с чувствата им.

4. Прошка
Прошката е много важна за истинското приятелство. Тя означава любов и приемане, желание да съхраните дружбата си, въпреки някои трудности.

5. Саможертва
Понякога да си добър приятел изисква да пренебрегнеш собствените си удобства. Ако загазиш в 3 през нощта, истинският приятел ще дойде да ти помогне, без да мърмори или да задава въпроси.

6. Подкрепа
Важно е приятелите ти да чувстват твоята подкрепа. Застани твърдо зад тях, никога не говори срещу тях. И не позволявай на други да го правят!

7. Даване
Добрият приятел дава, без да очаква компенсации. Като истински приятел, давай съвети, но не и заповеди. И още, забрави израза: “Нали ти казах!”

8. Смях
Важно е да намирате време просто да се забавлявате с приятелите си. Всяка такава минута е безценна!

9. Безусловно приемане
Окуражавай приятелите си да изразяват своята индивидуалност. Не искаш да се чувстваш с приятелите си като на изпит и да се притесняваш дали ги впечатляваш достатъчно, нали? Приеми ги такива, каквито са!

10. Взаимност
Истинското приятелство не е еднопосочна улица. И двете страни трябва да дават и да получават. Отвори сърцето си, споделяй и дай възможност на твоите приятели да правят същото.

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб авг 18, 2012 7:51 am

РЕШИХ ДА СИ ИНСТАЛИРАМ ЛЮБОВ
една модерна притча
/Диалог с космическата техническа поддръжка/
*******************************************************************
Техн. поддръжка: Здравейте - бих ли могъл да Ви помогна?

Клиент: Ами, след известно колебание, се реших да инсталирам "Любов".Бихте ли ме придружавали в този процес?

Техн. поддръжка: Да, мога да Ви помогна. Готови ли сте да продължите?

Клиент: Ами, аз не съм много обигран технически, но мисля че съм готов. Какво първо да направя?

Техн. поддръжка: Първата крачка е да си отворите сърцето. Отворихте ли си сърцето?

Клиент: Да, но там сега са пуснати някои други програми.Наред ли е, ако инсталирам "Любов" докато те вървят?

Техн. поддръжка: Кои програми са пуснати?

Клиент: Да видим. Сега имам "Наранено-минало","Ниско-себеуважение" и "Завист-и-неприязън".

Техн. поддръжка: Няма проблем. "Любов" крачка по крачка ще изтрие "Наранено-минало" от Вашата операционна система. Тя наистина ще остане в постоянната памет, но няма да нарушава други програми. "Любов" някога ще пренапише "Ниско-себеуважение" с един модул на име "Високо-себеуважение". А пък "Завист-и-неприязън" трябва да бъдат отстранени напълно.
Тези програми пречат на "Любов" да бъде инсталирана правилно. Можете ли сега да завършите това?

Клиент: Не знам как те се завършват.Можете ли да ми кажете как става това ?

Техн. поддръжка: С удоволствие. Отидете в стартово меню и задействайте "Прошка". Повтаряйте това толкова дълго, докато "Завист-и-неприязън" не са изтрити напълно.

Клиент: Ок, това го направих. "Любов" започна да се инсталира.Това нормално ли е ?

Техн. поддръжка: Да, но имайте предвид, че досега имате само основната версия. Ще трябва да се свързвате с други сърца, за да получите останалите подновявания!

Клиент: Ооопс! Вече имам грешка в програмата. Казва се:"Грешка - програмата не работи на външни компоненти".Сега какво трябва да правя ?

Техн. поддръжка: Не се притеснявайте.Това значи, че програмата "Любов" е конфигурирана, за да върви във вътрешното сърце, но още не е стартирана във Вашето външно сърце. В нетехнически смисъл, това значи просто: Вие трябва първо себе си да обичате, преди да можете да обичате други.

Клиент: Какво трябва да правя сега ?

Техн. поддръжка: Отворете директорията "Себеуважение" и маркирайте следните файлове: "Себепрощаване", "Разпознай-твоята-стойност" и "Признай-твоите-ограничения".

Клиент: Ок, осъществено.

Техн. поддръжка: Сега ги копирайте в директория "Мое-сърце". Системата ще пренапише всички файлове, които противоречат на това, и ще коригира някои грешни настройки. Освен това трябва да изтриете "Безкрайна-самокритика" от всички директории и след това да опразните кошчето с боклук, за да може тя да е действително отстранена и да не се появи отново.

Клиент: Разбрах. "Мое-сърце" се пълни с нови файлове. "Усмихвам-се" върви сега на монитора ми и "Мир-и-благоразположеност" се копират автоматично в "Мое-сърце". Това нормално ли е?

Техн. поддръжка: Понякога. При други това може да продължи по-дълго време, но всичко се случва точно когато трябва. Така, "Любов" е инсталирана и върви.Още нещо преди да затворим: "Любов" е безплатен продукт. Дайте тези модули на всички които срещнете! Те ще ги споделят с други и много ще се реваншират с няколко готини модула.

Клиент: Благодаря ти, Господи, за поддръжката!
--------------------
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб авг 18, 2012 7:54 am

ПРИТЧА ЗА МАЙКАТА

Имало едно време, едно малко бебенце, което се гласяло да дойде на бял свят. В деня, в който трябвало да се роди, то отишло при Бог и попитало притеснено:
- Господи, аз съм толкова малко и беззащитно. Какво ще правя, как ще живея на Земята? Как ще се справям с всичките трудности там?

Бог се усмихнал и отвърнал:
- Не се притеснявай, детето ми. Аз избрах най-добрия и най-верния сред всички ангели тук и ще го пратя при теб на Земята. Този ангел ще те очаква там с огромно вълнение и трепет да се появиш, а след това ще се грижи за теб и ще ти помага във всичко.

А бебето пак попитало:
- Но, Господи, аз не зная езика, който говорят хората на Земята. Как ще разбирам какво ми казват?
- И за това не се тревожи. Твоят ангел много внимателно и търпеливо ще те научи на техния език. Винаги ще ти говори с обич и нежност, ще те нарича с най-милите и ласкави думи,. Всяка вечер ще ти пее приспивни песни. И така ти много лесно и бързо ще научиш всичко...

Въпреки всичките тези уверения обаче, бебето пак не можело да преодолее притеснението и страховете си. И за пореден път попитало:
- Господи, тук всички говорят, че на Земята има много злини. Казват, че и хората там били лоши. А аз съм само едно мъничко бебе, как ще се справя с тях, как ще оцелея там?
- И за това съм помислил, детето ми... - отвърнал Бог. - Твоят ангел през цялото време ще се грижи за теб и ще те пази от всякакви опасности. Ще те закриля и брани дори с цената на собствения си живот. Така, че не се тревожи и за това...

В този момент се чул някакъв шум. Притихнали, заслушали се и разбрали, че това са гласове от Земята. Което значело, че е време вече бебето да тръгва. Усещайки това, в последния миг бебето попитало:
- Господи, но ти не ми каза, как се казва моят ангел на Земята. Аз как ще го позная?

Бог се засмял и тихо отвърнал:
- Няма значение, какво е името. Ти ще наричаш своя ангел... Мамо! :flow1:
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб авг 18, 2012 10:00 am

Ани, страхотна си, много вълнуващи, истински и поучителни са тия публикации, искрено ти благодаря,че ги споделяш с нас, чакам още, мила Ани.

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб авг 18, 2012 6:28 pm

Кате, и на мен много ми харесват- затова ги пускам тук. Аз благодаря за интереса:) :hug: :flow1:
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Отговори