Как тече денят на Веселите готвачи? - Октомври '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет окт 08, 2010 5:15 pm

ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИЧКИ :clap: :chef: !
Чак днес имам малко време и реших да ви пиша. При мен нещата се развиха добре(да чукна на дърво). Днес изписаха майка, направили са и стенд, много нови лекарства ще пие. Купих лекарствата, напазарувах, утре ще отида да наготвя поне за 2-3 дни. Баща ми ще го изписват в понеделник, добре, че ми е разбран шефа, та съм отпуска днес и в понеделник. Дано всичко е добре и да са живи и здрави, че много ми е мъчно. Мъжът ми е много добър човек и е неотлъчно до мен, много ми помага.
Пожелавам ви приятна вечер и да ви се случват само хубави неща!!!
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет окт 08, 2010 6:06 pm

Здравейте,
Вяра, много се радвам,че всичко е минало добре, :thumup:
родителите са опора за всяко дете(колкото и големи да сме за тях си оставаме деца).
Днес при нас е много студено и цял ден вали,
аз се подготвям отново за гости,тази вечер синът ми се прибира и
ще дойде с приятелката си,да празнуват отминалият рожден ден на сестра си(дъщеря ми).
Лека и спокойна вечер!!!
:flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пет окт 08, 2010 7:11 pm

vyra59, МНОГО се РАДВАМ, че лошото е отшумяло! Значи добре сме стискали палци :) Дано никога повече да нямаш такива неволи и преживявания. Поздрави на родителите ти и бързо възстановяване!!!

Голям студ настана - извадих вече зимните якета. Днес бързах да прибера цветята. Трябва да вадя и гладиолите, но ще изчакам по-сухо време. Сега ще гостуваме на едни приятелчета (снощи пък гостувахме на други :) ). Цели два дена не съм готвила. Утре обаче трябва да измисля нещичко. Обичам, когато е студено навън, а ние всички сме си в къщи на топличко, да шетам в кухнята.
Приятна вечер!

Потребителски аватар
melek
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 327
Регистриран на: ср май 05, 2010 3:58 am
:: 82 рецепти от melek
:: 387 снимки от melek

Мнение от melek » пет окт 08, 2010 8:20 pm

Вяра радвам се, че всичко е минало добре. Пожелавам на теб и семейството ти много здраве и да ви се случват само хубави неща.

Ние мислим да ходим на дискотека,ако не заспим де :P

Приятна и романтична вечер :love:

Изображение


guarinociro
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 274
Регистриран на: съб дек 12, 2009 9:17 am
:: 9 рецепти от guarinociro
:: 150 снимки от guarinociro

Мнение от guarinociro » пет окт 08, 2010 10:19 pm

Вяра,много се радвам,4е притеб нещата се равиват по най благоприятния на4ин.Дано и при нас имаме същият резултат. :thumup:
Другият петък се прибирам,за да мога да съм близо до баща ми,трябва да му направят доста анализи,за да разберем къде е при4ината за 4естте припадъци и т.н.Поздрави на цялото семейство.
При нас е още лято,днес беше28градуса,но въпреки това приготвях зимните дрехи,4е не се знае изведнъж какъв вятър ще задуха.Пожелавам ви топла и романти4на ве4ер :hug:

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » съб окт 09, 2010 7:59 am

Добро утро весели :chef:
Makaweli хайде бе мила на кафе днес няма ли снимчица :?
Vyra 59 и аз стисках палци радвам се ,че всичко е минало дано вече не се случва .
Guarinociro и на теб ще стискаме палци гледай да намериш добри лекари , късмет :hug: .
Magi71 благодаря за окуражаващите думи . Ще има около 25 човека дано да харесат всички тортата . Повечето са италианци аз затова ме е срам да не се изложа :cry: Сега почвам да пека блатовете и да правя крема за тортата . Следобед ще я сглобя та да може до утре да се стегне . Купих бомбони marshmallow ще пробвам с тях да направя фондан та ако не стане има време ще направя марципан Варна :wink:
Подстригах се много късо та да не ръся косми из къщи все със суифер като баба яга ги обирах по пода . Мъжа ми като ме видя се разсмя .Свикнал беше да ме гледа с дълга коса :lol:

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » съб окт 09, 2010 8:22 am

Добро съботно утро!
Изображение
Кафето и закуската са готови!
Бони може би почива днес, да я оставим да поспи.Когато
се събуди, сама ще дойде при нас :wink: .
Вяра- :thumup: :hug: !
Guarinociro, стискам палци :hug: !

Стелка, аз съм правила фондан с marshmallow, мисля, че няма какво да се прецака при него. НО ако тортата ти е покрита с крем,
трябва да сложиш фондана върху тортата непосредствено преди сервиране, защото фонданът дърпа от влажността на крема и ще
се разтече.Можеш да си държиш готовите фигурки в хладилника и в последния момент да украсиш тортата. Да снимаш и да покажеш,
нали :thumup: ? Честита прическа! Аз нямам смелост за това!

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » съб окт 09, 2010 8:51 am

Ивка благодаря за съвета :hug: .
Мисля да направя крема от сметана /взех и фикс/ , маскарпоне и крема сирене :?
Та ако не стане вкусен имам резервна сметана за всеки случай купих 3 кутии от по 500 мл. :P
Знаеш ли ако е така а не варен крем мога ли да я украся още днес :?
Абе нямам търпение искам да я направя още днес :D

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » съб окт 09, 2010 9:50 am

Стелка, не съм сигурна. Аз съм лаик по отношение на сладкарството. Писах ти, защото точно този фондан ми се видя лесен и го направих. Това беше миналата година в края на октомври, за рождения ден на сина ми. Темата е Хелоуин, затова ще публикувам линк към снимката, а не самата снимка:
http://gigi2000.snimka.bg/cooking/da-vi ... 4.17039384

Не на всеки се харесват подобни...украси :P .Кремът ми е на Д-р Йоткер, за пълнеж на торти, разбива се със студено прясно мляко с миксера за около 3 мин. "Очите" стояха 30-40 мин върху крема и започнаха да се размекват. Може би, ако не покриеш най горния блат с крем, ще стане.
Но...на твое място бих заложила на сигурното. Да не се излагаме пред чужденците :wink: . Успех!

guarinociro
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 274
Регистриран на: съб дек 12, 2009 9:17 am
:: 9 рецепти от guarinociro
:: 150 снимки от guarinociro

Мнение от guarinociro » съб окт 09, 2010 11:21 am

Добър ден и от мен,присъединявам се към компанията на кафе.
Благодаря ВЕСЕЛУШКИ,за подкрепата и милите думи :hug:
Прибираме се,не само по този толкова наболял проблем,но и по един прекрасен повод,мойта приятелка ще омъжва дъщеря си. :baloons:
Та сега сме и в еуфория.Всеки има свой си на4ин да се справя и с радост и с болка,а аз съм оптимист,знам 4е вси4ко ще мине по вода.
Stelkina,4eстита при4еска и да обереш овацийте за тортата :thumup:
Весел ден ВЕСЕЛУШКИ :P
:flow1: :flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2: :flow1:


Заключена